25 Mart 2017: Cumartesi
Gölge

Yalnızlık Nedir ?

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Öyle İşte.. 19 Eylül 2012 4 9.891  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

İsmimi verirsem o da beni terkeder diye korkuyorum. Yalnızlık gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir.. Isınmak için güneşin doğmasını beklersin ama o güneş hiçbir zaman doğmaz.. Yalnızlık bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir.. Ne yaparsan yap onu bulamayacağını bilirsin ama yine de denemekten vazgeçmezsin.. O‘nun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın.. Yalnızlık aynı havayı soluyupta bi türlü yan yana olamamak gibidir.. Aldığın her nefeste O‘nun kokusunu duymak istersin ama yapamazsın.. Aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar. Yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır.. Sol kaburgam bile firar etti bedenimden. Aradan geçen zaman bile yetmiyor unutmaya..

Ettiğimiz kavgaları bile özlüyorum. Saçlarını okşamayı, ellerini tutmayı, aniden boynuna sarılmayı, bana bakışını, karşımda duruşunu, hatta arkasını dönüp yatışını bile.. Ona yavaşça sokulmak, sessizce sarılmak, omuzlarından tutup sımsıkı kendine çekmek.. Leyla ile Mecnun‘un İskender‘inden yani nam-ı diğer Ahmet Mümtaz Taylan‘dan yalnızlığın tarifsiz tarifi.. Aşağıda sesli dinlemek isterseniz mp3 halide var.

This text will be replaced

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Nasıl Bir Ortamda Yazı Yazarım ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

4 Yorum Yapılmış

  • “Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdı. Yalnızlık, ömrüm boyunca tanımadığım bir yabancıydı. Onunla şimdilerde beraber uyanıyoruz. Her yeni güne iki yalnız, şarkılar yazıyoruz. Yorgunuz… Çok Yorgunuz…” Sagopa Kajmer – 24

    Şarkıyı dinlerken, aynı anda senin yazına rast geldim. Hem şarkıda hem de senin bu yazında yalnızlıktan bahsedilmesi ilginç bir tesadüftü aslında. Bu tesadüf sonrası şarkıda geçen bu sözleri burada paylaşmak istedim. : )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir