Şükürler Olsun Geçmişim :)

Valla açıkçası tüm derslerden geçebileceğimi tahmin etmiyordum.(Açıköğretim derslerimden bahsediyorum) En az 2 derse şüpheyle yaklaşırken bugün aöf’ün “iphone ve ipad’lerde sonuçları açıkladık” saçmalığı günün fiyaskosu oldu. İpad’lerde de var denildi fakat aöf’ün ipad için yaptığı aöf uygulaması yok arkadaşlar ! Sadece iphone için yapmışlar andorid’de olduğu gibi. Sınav sonuçlarını arkadaşımın kardeşine baktırdım onda da ihpone vardı. Fakat bana gelen notlar içler acısıydı. Notlarımı söylemek istemiyorum ama 4 tanesi çok kötüydü. Daha sonra oturmuş derbiye kitlenmişken arkadaşımdan bir telefon geldi ve sonuçların kesin olarak açıklandığını söyledi:

Neyse hemen maçın başından kalktım ve büyük bir heyecanla diğer odadaki bilgisayarımın başına çöktüm. Allah’tan o anda daha yeni açıklanmıştı ve sistem yoğun değildi. Tece no şifre felan zaman geçmiyor benim için. Sonra bastım enter’a ve çok mutlu oldum. Gerçekten beklemiyordum tüm derslerden geçeceğimi 🙂 Ortalamamda arkadaşımın hesabına göre 1,42 felanmış herhalde. Anlayacağınız direkten döndüm. Genelde bu gibi durumlarda şansım pek yanımda olmaz ama bugün yanımdaydı.

Gündüz ki notlar iç açıcı değil demiştim ya ona rağmen vicdanım çok rahattı, bunu arkadaşıma da söyledim. Çünkü son 2 hafta çalışmıştım fakat son 1 hafta her gittiğim yerde derslere çalışıyordum. Telefon’da, tablette, pc’de her yerde derslerin .pdf‘lerini okudum. Biraz yavaş ilerliyordum, çünkü okumak için okumuyordum anlamak için okuyordum. Çok şükür bunların meyvesini aldım. Ecel terleri döktüm ama diğer dönem böyle olmayacak inşallah. Tabi ki çan eğrisi olmasa birçok dersten kalırdım bunu da ekleyeyim.

Son sözüm; iyi ki çan eğrisi var ve iyi ki tüm millet derslere yüklenmemiş 😀 İnşallah hakkını verdiğini düşünenlerin hepsi geçmiştir..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İş Bulamama Sendromu" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 16