Enes İLHAN\ Şükürler Olsun Geçmişim :)

Kendimce 16 yorum 3.588 4 Mart 2013

Valla açıkçası tüm derslerden geçebileceğimi tahmin etmiyordum.(Açıköğretim derslerimden bahsediyorum) En az 2 derse şüpheyle yaklaşırken bugün aöf’ün “iphone ve ipad’lerde sonuçları açıkladık” saçmalığı günün fiyaskosu oldu. İpad’lerde de var denildi fakat aöf’ün ipad için yaptığı aöf uygulaması yok arkadaşlar ! Sadece iphone için yapmışlar andorid’de olduğu gibi. Sınav sonuçlarını arkadaşımın kardeşine baktırdım onda da ihpone vardı. Fakat bana gelen notlar içler acısıydı. Notlarımı söylemek istemiyorum ama 4 tanesi çok kötüydü. Daha sonra oturmuş derbiye kitlenmişken arkadaşımdan bir telefon geldi ve sonuçların kesin olarak açıklandığını söyledi:

Neyse hemen maçın başından kalktım ve büyük bir heyecanla diğer odadaki bilgisayarımın başına çöktüm. Allah’tan o anda daha yeni açıklanmıştı ve sistem yoğun değildi. Tece no şifre felan zaman geçmiyor benim için. Sonra bastım enter’a ve çok mutlu oldum. Gerçekten beklemiyordum tüm derslerden geçeceğimi 🙂 Ortalamamda arkadaşımın hesabına göre 1,42 felanmış herhalde. Anlayacağınız direkten döndüm. Genelde bu gibi durumlarda şansım pek yanımda olmaz ama bugün yanımdaydı.

Gündüz ki notlar iç açıcı değil demiştim ya ona rağmen vicdanım çok rahattı, bunu arkadaşıma da söyledim. Çünkü son 2 hafta çalışmıştım fakat son 1 hafta her gittiğim yerde derslere çalışıyordum. Telefon’da, tablette, pc’de her yerde derslerin .pdf‘lerini okudum. Biraz yavaş ilerliyordum, çünkü okumak için okumuyordum anlamak için okuyordum. Çok şükür bunların meyvesini aldım. Ecel terleri döktüm ama diğer dönem böyle olmayacak inşallah. Tabi ki çan eğrisi olmasa birçok dersten kalırdım bunu da ekleyeyim.

Son sözüm; iyi ki çan eğrisi var ve iyi ki tüm millet derslere yüklenmemiş 😀 İnşallah hakkını verdiğini düşünenlerin hepsi geçmiştir..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İş Bulamama Sendromu" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

4 Mart 2013 - 15:59:50

Abi, senin adına çok mutlu oldum 🙂

4 Mart 2013 - 19:34:54

O kadar da şansız değilmişsin be Abi 🙂

Taner Aksoy
4 Mart 2013 - 20:05:01

Hayırlı olsun Enescim.

5 Mart 2013 - 00:54:14

senin adına sevindim kardeş bende geçmişim 🙂

5 Mart 2013 - 03:29:07

@Onur Batur,
Sağol kardeşim, teşekkür ederim 🙂
@Enes Gündoğdu,
Yok kardeşim çok şanssızım. Benimle çok değil 6 ay beraber olsan inan ki bana sende hak verirsin 🙂 Hatta beni hiç tanımayan hayatında görmemiş bir insan bile ilk başlarda inanmazdı. Yaşadığımız olaylar sonrasında artık o da fazlasıyla hak veriyor 🙂
@Taner Aksoy,
Teşekkür ederim kardeşim, sana da sınavlarında başarılar diliyorum.
@Hüsnü Barın,
Bende şu an senin adına sevindim kardeş, tebrikler 🙂

5 Mart 2013 - 12:05:20

Eğitim kalitesine bak hele 1,42 ile ders geçiliyor vay bee.

yine de hayırlı olsun tembeller saolsun 😉

6 Mart 2013 - 17:57:16

Eğitim kalitesinden ziyade çan eğrisi demek daha doğru olur. Açıköğretim yıllardır türkiye’de çok popüler olan bir sektör, en popüler olanı ve duyulanı da eskişehir’in açıköğretim’i. Yıllardır belki de ilk defa eğitim seviyesi bu kadar yükseğe çıktı.

Sistem değişti ve artık çalışmayanlar kalıyor. Aylardır tek satır kitap okumayan sınava son 1 hafta kala çıkmış sorulara bakıp sınıf geçme devrin kapandı kardeşim haberin olsun istedim 😉 Sözün özü şu ki; yatarak geçme dönemi bitti. Dediğin gibi tembeller sağolsun çünkü onlar çok çalışsaydı ben geçemezdim. Ama suç tabi ki tamamen benim olurdu. Ben çalışmazsam bende kalayım ama yeter ki eğitim seviyesinden ödün verilmesin !

7 Mart 2013 - 20:52:50

Hocam kendinizle çelişiyorsunuz.Hem diyorsunuz ki eğitim seviyesi yükseldi çalışmayan kalır hem de diyorsunuz ki çan eğrisi sayesinde tembeller çok olunca geçtim.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

7 Mart 2013 - 23:36:21

Sen çok yanlış anlamışsın bu olayı. Eğitim seviyesindeki kaliteyi açıkladım. Son 1 hafta çalışarak geçilmiyor artık. Herkes bu durumdan şikayetçi büt felan geri gelsin diye. Aöf’teki çıkan soruları artık internette görmek mümkün değil. Ama önceden mümkündü ve herkes bu şekilde yatarak geçiyordu. Bunun artık olmaması bile bir şeylerin değiştiğini gösterir. Çan eğrisi var çünkü artık büt yok. Büt olsaydı çan eğrisi olmayacaktı belki de ve bende kalanlar arasında olacaktım. Neyse çok uzatmaya gerek yok anlayan anlamıştır.

6 Mart 2013 - 21:57:35

Hayırlı olsun ..Sevindim derslerden geçmene ..Yanlız bu senin başarın değil anladığım kadarıyla milletin başarısızlığı 😀 Oda sana yaramış..Yaşasın çan eğrisi iyiki varsın 😀 Ne olursa olsun haticeye değil neticeye bakmak lazım değilmi ?

7 Mart 2013 - 13:16:28

Sağol ablacım teşekkürler. Ya aslında hem çoğu kişinin derslere asılmamasından dolayı notların aşağıya çekilme olayı var hemde benim vizesi çok kötü geçen biri olarak finale asılmam var. Yani ben çalışmasam bende kalacaktım. Çalışmayanlar kaldı çünkü.. Evet iyiki var çan eğrisi 🙂

7 Mart 2013 - 17:03:41

Enes tebrik ederim. Ben pek anlayamıyorum bu işlerden. 1,97 sanırım ortalamam ne oluyor bu ?

7 Mart 2013 - 23:38:40

Teşekkür ediyorum abi sağolasın. Evet o ortalaman oluyor. Bence fena değil ortalaman, sadece 0,3 puan ile 2 barajını geçememişsin. Ama alttan dersin yoksa çok rahat edersin ikinci dönem.

8 Mart 2013 - 18:08:57

Tebrikler Enes. Anlamadığım CC altı notun yok ise neden ortalaman o kadar düşük ki daha yüksek olması lazım cc altı veya ff dersin yok ise tabi. Belki de bölümün seviyesi ile alakalı olabilir herkesin notu yüksek ise harf notları aralığı da yüksek olabilir. Benim de bir ders ff olduğu için bir dönem uzattım, aöf’de tek ders sınavı da yok sanırım. Umarım bahar dönemi cc altı dersim olmaz ise gelecek yıl birinci dönem sonunda mezun olmuş olacağım. Dersleri geçmek bir nebze kolay ancak mezun olabilmek için 2.00 genel ortalamasına sahip olmak gerekiyor bildiğim kadarıyla.

8 Mart 2013 - 23:18:28

Teşekkür ederim kardeşim allah razı olsun. Sanırım yazıyı tam okumadın ya da kafan dalgın olabilir, çünkü ben herhangi bir not harfi yazmadım. CC felan demişsinde başka bir yazı ile karıştırdığını düşünüyorum 🙂 Senin adına üzüldüm dönem uzattığın için. Evet aöf’te dönem uzatma yok ve büt’de kalkmış durumda. Yani 4.sınıfın güz döneminde herhangi bir dersten kalan kişi diğer senenin güz dönemini beklemek zorundaymış, bu çok kötü oldu aslında. Evet mezun olmak için 3 dönemin birinde muhakka 2.00 ortalamasını tutturmak zorundayız. Yorumun için teşekkür ederim kardeşim sağolasın.

Can Dirgen
29 Mart 2013 - 20:32:05

Yanlışın var üç dönemin birinde 2.00 tutturman yetmez. Bu dönem 1.42 mi? Diğer dönem dengelemek için 2.60 olması lazım. gno 2.0 olmazsa bu sene ilk ve ikinci dönemin çoğu dersinden kalmış sayılırsın. 1.42 berbat bi ortalama. 2.00 olmadıkça DD’lere fazla güvenme Bu sistem yokken aöf adalette geçen sene bizim üzerimizde test ettiler. Tüm detayları benden öğrenebilirsin dostum.