Pozitif Olabilmek…

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Hayat denilen mecra gerçekten çok ama çok garip sayın okuyucular. Bazen en ufak bir şey hayatımızı karartırcasına bizi üzebiliyorken, bazen de en ufak bir şey hayatımızın akışını o derece de değiştirebiliyor.. Bizler de bu ince uçurumlar arasında “yuvarlanıp gidiyoruz” misali hayatımızı devam ettirmeye çalışıyoruz.. İyi de olsa kötü de olsa bir şekilde hayat devam ediyor. Ediyor etmesine de hayat bazen bize çok acımasız davranıyor. Bunu da “kaderin cilvesi” diyerek çekiyoruz sinemize.. Çekiyoruz çekmesine de bu sefer de isyan edesimiz geliyor. Edelim etmesine de ya sonra verilecek hesaplar.. Ve devam eden kelimeler…

Bize büyüklerimiz, hocalarımız hep pozitif olmamızı söylüyorlar ama bu ülke de nasıl pozitif kalır ve nasıl pozitif düşünebiliriz ki soruyorum sizlere ? Yalancılığın tavan yaptığı, hortumculuğun hiç bitmediği, kötülerin her zaman iyileri ezdiği, zalimin zulmünü her devirde devam ettirdiği, nemrutun acımazıslığı misali yapılan acımasızlıklar, dinsizin hakkından gelemeyen imansızlar, vs. vs… Yani anlayacağınız bu karamsar vesaireler içinde bizi hayata bağlayacak pozitifliği nerede bulacağız ? Avrupaya bakıyorumda refah düzeyi çok yüksek olan bir sürü ülke var. Bizde bir Avrupa ülkesiyiz ama bizim Ülkemiz öyle mi ? Bence Hayır.. Düşünebiliyor musunuz ülkenizde hırsızlık yok, kapkaçcılık yok, insanlar dinlerini özgürce bir şekilde yaşabiliyorlar, hiçbir şekilde kimse size karışmıyor.. {Tıpkı ecdadlarımız Osmanlı gibi} Evet önceden bizlerde yaşanılan bu hoşgörüler şimdi Avrupa‘da.. Böyle bir ülke de yaşanılmaz mı sayın okuyucular ?

Yok işte sanki en son gençlik-nesil bizleriz gibi bu saydıklarımın hiçbirisini göremiyorum güzelim Ülkemde.. Bütün bunlara rağmen nasıl pozitif olunur bilmiyorum ama her şeye rağmen pozitif olmak, her zaman bardağın dolu tarafını görmek istiyorum ben.. Ne kadar karamsar bir tablo olursa olsun bir gün her şeyin düzeleceğine tüm yüreğimle inanıyorum ben.. Belki de o günleri göremeyeceğim ama öyle bir gün olacağını biliyorum. Bu konuda sezgilerimin çok kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Her şeye rağmen pozitif olabilmemiz dileğiyle, sağlıcakla kalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Enes ve Blogu 3 Yaşında ..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 9