Mutsuzum Ama Mecburum

Hayatım son 25 günde çok değişikliğe uğramadı. Değişen tek şey artık bir işe gidip gelmem oldu aslında. Bunun getirisi ilerde illa ki olacaktır ama götürüsü şimdiden olmaya başladı. İş ilk bakışta zor gelse de, sizi zorlasa da belli bir zamandan sonra alışıyorsunuz. Fakat stres halinde çalışmak bütün yorgunluğun bile önüne geçebiliyor. Patron sürekli telefon yağmuruna tutuluyor.

Arayan kişi o kadar çok ki sizlere anlatamam. Günde belki abartısız 70 defa iş ile ilgili konuşma yapıyor. Arayanlar mutlaka sorun olduğu için ya da eksik yapılan şeyler için arıyor. Dolayısıyla bizlerin yaptığı hataları karşı taraftan duyunca patronla yüz göz olabiliyorsunuz.

Gerçi biz rapor yazdıktan sonra kontrol ekibi var ama sonuçta raporu yazan da bu işin içinde oluyor. Raporda bir sorun olsa patron “bu raporu kim yazdı” diye çıkışıyor. İşi tamamiyle kavradığımı söyleyemem ama yarısına kadarını öğrendim diyebilirim. Geçmişte yazılan rapor örneklerinden yararlanıyorum diğer çalışanların yaptığı gibi.

Anlayacağınız dostlar pek mutlu değilim ama mecburum. Çünkü bu işte tutunmam biliyorum ki geleceğim açısından çok önemli. İlk iş deneyimim olduğundan bu işe kendimi elimden geldiği kadar vermek istiyorum. Bazen inanın zor sabrediyorum ama “sık dişini enes az daha sabret, cefa olmadan sefa olmaz” diyerek kendimi teselli ediyorum.

Bazen de düşünmeden edemiyorum. Acaba ben mi çok sabırsızım yoksa insanlar mı çok sinir bozucu diye. Genel anlamda sabırlı bir yapım vardır ama çok sabırlı olduğumu da söyleyemem. O yüzden ya sabır çekerek işime devam ediyorum. Bazen iş çok sıkıcı bir hal alabiliyor. Yaptıklarımız kamera tarafından an be an kaydediliyor. Benim olduğum oda da 2 kamera var. O yüzden çok nadir işim olmadığında nete girebiliyorum.

Akşam olunca eve geldiğim 8 oluyor. Bu arada chuck dizisini izlemeye başladım. Yaklaşık 1 aydan beri izliyordum. Çok iyi gittiği söylenemezdi ilk başlarda ama artık ciddi anlamda severek izlemeye başladım. Günün stresine birkaç bölüm izleyerek atıyorum. 34 bölümden sonra direk uykuya geçiş yapıyorum. Ertesi gün tekrar iş, tekrar iş..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yarın İlk İş Günüm" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 3