Motor Oyunları

Bilgisayar oyunlarının bu kadar yaygın hale gelmesi oyun geliştirici firmalarında dikkatini çekti ve artık her gün onlarca oyun piyasaya sürülüyor. Bu oyunların arasında öyle bir bölüm var ki özellikle son dönemlerde çocukların sevgilisi haline gelmiş durumda motor oyunları. Flash oyunlar, bilgisayarların ve internetin evlerimize girmesi ile birlikte eğlence yaşantımızda önemli bir yer edinmiş ve teknolojik gelişmelere ayak uydurarak oldukça kalite bir hal almıştır.

Motor Oyunları 1Bu oyunların bu kadar fazla ilgi görmesinin ise kuşkusuz tek bir nedeni var, küçük boyutları ve kolay erişilebilir olmaları. Bu yönüyle flash oyunlar günümüzün en sevilen oyunları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Makalemin başında bahsettiğim gibi artık hemen hemen her gün onlarca oyun piyasaya sürülüyor bu da düşünüldüğünde internetin dev bir flash oyun çöplüğüne dönüşmesi demek. Ayrıca bu kadar fazla oyunu ayrıştırmak ve aradığımızı bulmakta tahmin edeceğiniz gibi oldukça güç bir durum bu yüzden oyunlar motor oyunu, savaş oyunu, zeka oyunu, beceri ve yetenek oyunu, ameliyat oyunu gibi çeşitli kategorilere bölünmüş durumda.

Motor Oyunları 2Bu kategoriler arasında en popüler olanlar ise kuşkusuz motor oyunu. Hemen her yaştan oyuncuya hitap eden motor oyunu kategorisi eğlendirirken  öğretiyor olması ile dikkat çeken ve sevilen bir flash oyun kategorisi. Benim tavsiyem de bu kategorinin özellikle küçük yaştaki çocuklar tarafından oynanması.

Kaynak: http://www.sunoyun.com

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Beceri Oyunları vs Bejeweled " başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.