Genç Kızların Gizemli Parfüm Olayı

Bilim adamları bile araştırsa kesin bir kanıya varamazlar düşüncesindeyim bu konu hakkında. Bu konu o kadar gizemli ki ben bilim adamı olsam araştırmaya korkarım ozon tabakasına zarar vermekten.. Nasıl br parfümleri varsa yanından geçtiğinizde kokuları kaldırımlarda veya geçtiği yerlerde kendini bırakıyor.. Ben hayatımda böyle enteresan bir olay görmedim ! Bunun tartışmasını arkadaşımla çoğu kez hayretler içerisinde yaptık ama her seferinde sonuç hüsran oldu. Zannedersin ki hepsi örgütlenip aynı parfümden almışlar. Ben kendi sıktığım parfümün kokusunu 3 saat sonra alamazken bunların parfümü ben inanıyorum 3 gün kokusu gitmiyordur üstlerinden. Tamam ben orijinal parfüm kullanmamış olabilirim ama orijinal dahi alsam bu kızların sıktığı parfümün o heybetli makamına ulaşamam..

Yok yani sanki firmalar özel üretim yapıyorlar bu kızlara. Hani birinde veya ikisinde görsem neyse diyeceğim ama her genç veya ergen kızın yanından geçtiğimde o kokuları sen istemesende burnuna geliyor arkadaş ! Arkadaşım oriflame satışı yapıyordu ailesine ek gelir sağlamak için. Bayanlar için o kadar ürün vardı ki o katalogta yuhh artık dedim. Herşey kadınlar için yapılmış sanki.. Herşeyi bir kenara bıraktım parfümlere baktım. Benim o katalogta dikkatimi çeken parfüm vardı sadece. Ama hiç öyle dedikleri gibi değil. Yani kokular çok güzel çok fresh çok cool kokular var ama kalıcılık dersen sıfır,sıfır,sıfır..

Abi bir parfüm 2 saat kokmadıktan sonra niye sıkılsın ki ? Tamam ben gün boyu gitsin demiyorum ama en azından 810 saat gidecek bir parfüm istiyorum. Daha önce bir alışveriş merkezinde fiyatı 150 TL‘nin üzerinde olan bir parfüm sıkmıştım koluma abartısız söylüyorum 3.günün sonunda bile kokuyordu. Sanırım markası calvin klein idi ama tam emin değilim. Ama gerçekten artık fiyatından da geçtim. Beni 8-10 saat idare edecek veyahut gün sonunda hâla kokacak bir parfüm arıyorum. Ağır koku sevmem bana böyle hafif aynı zamanda kalıcı bir koku lazım. Eğer siz bu tarif ettiğim kokuyu ve markayı biliyorsanız lütfen söyleyin çünkü artık kalıcı birşey istiyorum..

Ama hâla şu kızların parfümlerini çözemedim ya ona üzülüyorum. Acaba bunlar parfümlerini yanında taşıyıp her yarım saatte bir sıkıyorlar mı üstlerine ? Veyahut 34 kez sıkılacakken bunlar 2030 defa mı sıkıyorlar ? Vallahi çözemiyorum ya integrale bağladık iyi mi ? Aslında bu sorunun yanıtını en iyi bir bayan bilir bence. Eğer bu yazıyı herhangi bir bayan izleyici veya ziyaretçi takip ediyorsa allah aşkına söylesin yoksa çatlayacağım merakımdan.. Herkese güzel kokulu akşamlar dilerken sanırım bende bu konuyu araştırmaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın efendim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sitenize Yapılan Yorumları Karşılıksız Bırakmamaya Çalışın" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

7 yorum

 1. Beşparasız   •  

  Eveeet bütün meraklarınızı gideriyorum :)) Bende parfüm hastası bayanlardan birisiyim..O dediğin 150 tl.den alt sınır parfümleri kokusu geçici olduğu için hiç sevmiyorum..Kaliteli parfüm kullanıncada kokusu duş almadıkça ki bazıları duş alsanda biraz kalıyor , kıyafetler yıkanmadıkça çıkmaz..O dediğin yolları korkutan parfümlerde onlar işte 🙂 Açıkçası arkamda koku kalıyormu farkında değilim ama fosur fosur sıkarım bende 😀 Hastalık diyelim , alışkanlık diyelim bende bilmiyorum sebebini..
  Kısacası dışarıdan fazlasıyla hissedilsin kokum istiyorsan paracıklara biraz kıyacaksın :)) Kadın olmak nekadar zor anlayın işte..Herşeyi masraf :))

  • Enes ILHAN   •     Yazar

   Bak bunu bilmem çok iyi oldu ayşegül abla 🙂 Bu yorumunla beni gerçekten aydınlattın ama hâla kafamda şu soru işareti mevcut ? Bu bayanların çoğu o pahalı parfümleri mi kullanıyor ?

   • Aslı   •  

    Enes bugün yaptığım parfüm alışverişinden sonra sanırım aradığın cevabı buldum.

    Kızların büyük çoğunluğu orjinal parfüm kullanmıyor.Henüz öğrencilik dönemindeki bir kızın 200 tlye gucci kullanması çok saçma olur zaten.Peki nasıl bu kadar kalıcı parfümleri ? Yaptığım araştırmaya göre bazı açık parfümler gerçekten çok kalıcı (şekil a benim dün sıktıklarım 24 saattir tık yok hala buram buram kokuyorlar) Sadece şuna dikkat etmelisin 24 saat parfüm kokacağım diye esans oranı yüksek açık parfümleri sakın alma.Hacı misi gibi ne idü belirsiz aldığın parfümle alakası olmayan bir kokuyla dolaşmak hiç hoş olmaz.

    Birkaç farklı firmaya git istediğin kokuyu dene ama hemen alma git 3 saat dolan koku hala yerli yerindeyse al.Benim sana tavsiye edeceğim açık parfüm markası m&r forumdonanımhaberde ixora’yıda tavsiye eden çok.Git bak kendin karar ver

    ve son olarak avon ve oriflamenin parfümlerinden uzak dur !

 2. Taner   •  

  Bende abimin parfümlerini kullaniyorum.Koku 3 saatte gidiyor:-) 5-10 tl likler dandik oluyor ama pahalilar gercekten kaliteli oluyor.

 3. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Aslı,
  Yeminederim benim düşündüklerimin aynısını siz söylemişsiniz. Yani bana diyecek hiçbir şey bırakmamışsınız öyle söyleyeyim. İxora’yıda denedim fakat sonuç yine 0.. Bende paraya kıydım ve 110 TL değerinde bir parfüm aldım inşallah güzel çıkar 😀 Yani evet parfüm yorumlara bakılarak alınmaz yani kesinlikle koklanması ve tene uyması lazım ama yorumlarda olumlu şeyler ve ten ile ilgili bilgiler edindim ve aldım inşallah pişman olmam 🙂 Öyle etkiliymiş ki çamaşır makinesinde yıkandığı halde gömlekte kalabiliyormuş parfümün kokusu.. Bakalım deneyip birlikte göreceğiz..

  @Taner,
  Bakalım taner aldık bir tane. Eğer beğenirsem sana da bildiririm 😉

 4. Beşparasız   •  

  Enes tabiki herkes orjinal kullanamaz ..tahminimci şişeyi yarılıyorlardır çakma parfümlerle:) .Birde saçına fln sıkınca daha çok dışarıya yansıyor..Saç uçuştukça koku yayılıyor..Orjinal kaliteli parfüm kullanan kişi zaten kaliteyi bir kere tatmıştır çakmaları kullanmaktansa hiç kullanmaz daha iyi 🙂 Birde free shop’ta çalışan bir tanıdığın varsa köşe olursun bu konuda 🙂 Piyasada 200 tl.nin altında satılmayan parfümleri beleş kullanabilirsin 🙂 Buda bir seçenek 😀

  • Enes ILHAN   •     Yazar

   Evet ayşegül abla dediğin gibi de olabilir. Bak bu saçına sıkma olayı aklıma hiç gelmemişti 🙂 Valla bende paraya kıydım ve pahalı bir parfüm aldım. Eğer hoşuma giderse bundan sonra asla orijinal olmayan parfüm kullanmam..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.