Genç Kızların Gizemli Parfüm Olayı

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Bilim adamları bile araştırsa kesin bir kanıya varamazlar düşüncesindeyim bu konu hakkında. Bu konu o kadar gizemli ki ben bilim adamı olsam araştırmaya korkarım ozon tabakasına zarar vermekten.. Nasıl br parfümleri varsa yanından geçtiğinizde kokuları kaldırımlarda veya geçtiği yerlerde kendini bırakıyor.. Ben hayatımda böyle enteresan bir olay görmedim ! Bunun tartışmasını arkadaşımla çoğu kez hayretler içerisinde yaptık ama her seferinde sonuç hüsran oldu. Zannedersin ki hepsi örgütlenip aynı parfümden almışlar. Ben kendi sıktığım parfümün kokusunu 3 saat sonra alamazken bunların parfümü ben inanıyorum 3 gün kokusu gitmiyordur üstlerinden. Tamam ben orijinal parfüm kullanmamış olabilirim ama orijinal dahi alsam bu kızların sıktığı parfümün o heybetli makamına ulaşamam..

Yok yani sanki firmalar özel üretim yapıyorlar bu kızlara. Hani birinde veya ikisinde görsem neyse diyeceğim ama her genç veya ergen kızın yanından geçtiğimde o kokuları sen istemesende burnuna geliyor arkadaş ! Arkadaşım oriflame satışı yapıyordu ailesine ek gelir sağlamak için. Bayanlar için o kadar ürün vardı ki o katalogta yuhh artık dedim. Herşey kadınlar için yapılmış sanki.. Herşeyi bir kenara bıraktım parfümlere baktım. Benim o katalogta dikkatimi çeken parfüm vardı sadece. Ama hiç öyle dedikleri gibi değil. Yani kokular çok güzel çok fresh çok cool kokular var ama kalıcılık dersen sıfır,sıfır,sıfır..

Abi bir parfüm 2 saat kokmadıktan sonra niye sıkılsın ki ? Tamam ben gün boyu gitsin demiyorum ama en azından 810 saat gidecek bir parfüm istiyorum. Daha önce bir alışveriş merkezinde fiyatı 150 TL‘nin üzerinde olan bir parfüm sıkmıştım koluma abartısız söylüyorum 3.günün sonunda bile kokuyordu. Sanırım markası calvin klein idi ama tam emin değilim. Ama gerçekten artık fiyatından da geçtim. Beni 8-10 saat idare edecek veyahut gün sonunda hâla kokacak bir parfüm arıyorum. Ağır koku sevmem bana böyle hafif aynı zamanda kalıcı bir koku lazım. Eğer siz bu tarif ettiğim kokuyu ve markayı biliyorsanız lütfen söyleyin çünkü artık kalıcı birşey istiyorum..

Ama hâla şu kızların parfümlerini çözemedim ya ona üzülüyorum. Acaba bunlar parfümlerini yanında taşıyıp her yarım saatte bir sıkıyorlar mı üstlerine ? Veyahut 34 kez sıkılacakken bunlar 2030 defa mı sıkıyorlar ? Vallahi çözemiyorum ya integrale bağladık iyi mi ? Aslında bu sorunun yanıtını en iyi bir bayan bilir bence. Eğer bu yazıyı herhangi bir bayan izleyici veya ziyaretçi takip ediyorsa allah aşkına söylesin yoksa çatlayacağım merakımdan.. Herkese güzel kokulu akşamlar dilerken sanırım bende bu konuyu araştırmaya devam edeceğim. Sağlıcakla kalın efendim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sitenize Yapılan Yorumları Karşılıksız Bırakmamaya Çalışın" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 7