Blogger’da Yorum Numaralandırma

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Bu işlemi daha önce Davut kardeşim  anlatmış.Fakat birde ben anlatmak istedim.Bu güzel eklenti sayesinde yorumlarınızda şu şekil bir değişim olacak.Tıkla[Resim] Eğer sizde yorumlarınızda bu şekilde güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları dikkatlice takip edin.Öncelikle blogunuzun kumanda panelinden “Yerleşim” ardından da “Html Düzenle” kısmına girin ve “Widget Şablonlarını Genişlet” kutucuğunu işaretleyin.[Bu arada Blog yedeğinizi almayı unutmayın]

Adım 1:  Öncelikle şu kodu buluyoruz:

<dl id='comments-block'>

Adım 2: Bu kodun altına şu kodları yapıştıralım:

<script type='text/javascript'>var CommentsCounter=0;</script>

Adım 3: Daha sonra şu kodu bulalım:    (Davut arkadaşım şu kodu[style=’clear: both;’]  eklememizi söylemiş ama bu kodu ekleyince ortaya çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor o yüzden ben bu kodu sildim.)

<data:commentPostedByMsg/>

Bu kodun altına ise şu kodları yapıştırın. “Önizleme” ye tıkladıktan sonra eğer hata vermiyorsa  sen bu işi başardın demektir :]  Yoksa da kodları en baştan yapmanız gerekecektir.

Adım 4:

<span class='numberingcomments' style='float: right; font-size: 20px;'>
<a exprCoolref='data:comment.url' title='Comment Link'>
<script type='text/javascript'>
CommentsCounter=CommentsCounter+1;
document.write(CommentsCounter)
</script>
</a>
</span>

Eğer daha ilk başta hata alıyorsanız bu şablonunuzdan kaynaklanıyor olabilir.Eğer yapamadığınız bir yer olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.Sizlere kolay gelsin…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Blogger'a Arama Kutusu Ekleme" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 8