27 Mart 2017: Pazartesi
Gölge

Blogger’da Yorum Numaralandırma

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Blogger İpuçları 27 Mayıs 2009 8 3.112  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Bu işlemi daha önce Davut kardeşim  anlatmış.Fakat birde ben anlatmak istedim.Bu güzel eklenti sayesinde yorumlarınızda şu şekil bir değişim olacak.Tıkla[Resim] Eğer sizde yorumlarınızda bu şekilde güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları dikkatlice takip edin.Öncelikle blogunuzun kumanda panelinden “Yerleşim” ardından da “Html Düzenle” kısmına girin ve “Widget Şablonlarını Genişlet” kutucuğunu işaretleyin.[Bu arada Blog yedeğinizi almayı unutmayın]

Adım 1:  Öncelikle şu kodu buluyoruz:

<dl id='comments-block'>

Adım 2: Bu kodun altına şu kodları yapıştıralım:

<script type='text/javascript'>var CommentsCounter=0;</script>

Adım 3: Daha sonra şu kodu bulalım:    (Davut arkadaşım şu kodu[style=’clear: both;’]  eklememizi söylemiş ama bu kodu ekleyince ortaya çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor o yüzden ben bu kodu sildim.)

<data:commentPostedByMsg/>

Bu kodun altına ise şu kodları yapıştırın. “Önizleme” ye tıkladıktan sonra eğer hata vermiyorsa  sen bu işi başardın demektir :]  Yoksa da kodları en baştan yapmanız gerekecektir.

Adım 4:

<span class='numberingcomments' style='float: right; font-size: 20px;'>
<a exprCoolref='data:comment.url' title='Comment Link'>
<script type='text/javascript'>
CommentsCounter=CommentsCounter+1;
document.write(CommentsCounter)
</script>
</a>
</span>

Eğer daha ilk başta hata alıyorsanız bu şablonunuzdan kaynaklanıyor olabilir.Eğer yapamadığınız bir yer olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.Sizlere kolay gelsin…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Blogger'a Arama Kutusu Ekleme" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

8 Yorum Yapılmış

 • Ahmet Oğuz

  Sağol Enes verdiğin bilgi için.Görüntü güzel ama Blogger’lar için yorum formu wp gibi yapılsın,isterse en kötü görüntüde olsun yorumlar umrumda değil:) Millet şu profil seçme olayını yapamadığı için yorumlayamıyor valla:)

 • Enes İLHAN

  Evet Ahmet bu dediğin tüm blogger kullananların ortak sorunu malesef :[

  Ama bu yorum formu ileri ki günlerde bence bloggera uyarlanacağını tahmin ediyorum,çünkü öneri sunulan anketli bir site vardı ordada en büyük sorun yani yorum formu başı çekiyordu.

  İnşallah tüm blogger kullanan arkadaşlar bu sorundan kurtulur…

 • KONHAF

  DEneyeceğim.. teşekkürler paylaşım için.. şu aralar kafama sayfama eklemek istediğim doluu eklenti var hangisiyle uğraşacağımı şaşırıyor hiç birini yapamadan çıkıyorum netten:) Sıraya koymam lazım galiba..

 • Karbonizma

  Enes gerçekten çok teşekkürler. Kısa ve öz anlatmışsın. İlk denememde başardım 🙂 Gayet güzel oldu. İyi ki varsın!

 • tyler78

  İkinci kez uyguladım temamdaki bir bozukluktan sonra. İkinci kez işe yaradı. O zaman iki kez teşekkür edelim. 😛 Teşekkürler, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir