Bloggerda Yeni Dinamik Sayfalar !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

Gün geçmiyor ki Blogger yeni yeni şeyler çıkarmasın 😛 {sanki 2 günde bir bir şey çıkarıyormuş gibi söyledim bende} Bu sefer ki yaptıkları iş gerçekten takdirimi aldı. Blogger’da böyle yenilikleri görmek çok güzel. Bu yenilik henüz resmi olarak tanıtılmadı fakat Blogger Yardım bölümünde bu yeniliği şu sayfada göstermişler.
{bkz : All about Dynamic Views for Authors}

dinamikal
Peki bizler bu özelliği nasıl etkinleştireceğiz ?

Blogger Draft panelimize girdikten sonra sırasıyla Ayarlar » Biçimlendirme » Dinamik Görünümleri Etkinleştir kutusunu Evet olarak seçiyoruz. Bu sayede henüz beta olan bu yenilikle kullanıcılar sitemize girdiğinde en üstteki görseldeki gibi bir ekranla karşılacaklar. Bu yenilikle bloglarınızı ve sitelerinizi Flipcard, Mosaic, Sidebar, Snapshot ve Timeslide olmak üzere 5 farklı görünümle ziyareçilerinize daha hoş gösterebilirsiniz  !

Bu yenilik sitenizin ve blog adresinizin son satırını şöyle bir kod ekleyerek de çalışıyor aynı zamanda: ” /view ” Evet aslında bu blogger’ın doğasına aykırı bir olay gibi görünse de yıllardır içinde olan biz kullanıcılarını da etkileyen ve heyecanlandıran ayrı bir olay 😀 Yani mesela şöyle bir blogunuz var diyelim:  
http://bublogbenim.blogspot.com  Bu yenilikle beraber siteniz şu adreste görüntüleniyor olacak:
http://bublogbenim.blogspot.com/view/ 

İnanmıyorsanız deneyin yani benden söylemesi 😛  Bundan sonra ne gibi yenilikler bizleri bekler orasını bilemem ama Blogger gönüllerimizi inceden inceden fethetmeye başladı. Keşke birde zamanında davranıp tembellik yapmasa 🙁

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yeni Tarifem: Avea Fark Faturada" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 6