23 Mart 2017: Perşembe
Gölge

Blogger Ne Yapıyorsun Oğlum !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
İnternet Dünyası 6 Temmuz 2011 14 6.008  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Blogger bundan 3 hafta önce felan yeni tasarıma geçmişti. Bende bu yeniliği çok güzel karşıladım fakat ne olduysa alışamadım bir türlü. Neyse tam alışma safhasındaydık, alışıyorduk derken bugün girdim ne göreyim ? Yine tasarımı değiştirmişler. Yalnız bu sefer daha güzel olmuş sanki. Yani yazı başlıkları sanki cufon gibi olmuş. Daha basitleştirmişler, daha hoş olmuş. Fakat böyle zırt pırt değişiklikler biliyorsun biz kullanıcıların hiç alışık değiliz Blogger. Sen bizi bir değişikliğine aylarca mahkum ediyordun unuttun mu ? Ne oldu da şimdi habire değişiklik yapıyorsun ? Bilmediğimiz bir şey mi var baba, yada bizden sakladığın bir şey ? Hoşsun, güzelsin, biz seni her halinle seviyoruz ama artık dursan diyorum. Yoksa şoka felan gireriz bak mazallah..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Pagerank Saçmalıkları" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

14 Yorum Yapılmış

 • Enver Arslan

  Blogger'ın ismi Google Blogs olacağı için bu yenilikler. Standart bir tasarıma geçirmeye çalışıyor Google bütün Google hizmetlerini. Daha önümüzde bir çok yenilikle geçecek günler var. Korktuğum kısım tasarımda değil de altyapıda yapılacak köklü değişiklikler. Temalarımızı tekrardan düzene sokmak zulüm gibi gelebilir eğer sistemde büyük çaplı değişikliklere giderlerse.

 • aTOMKARINCa

  Sadeliği abartmışlar Enes, yakında siyah beyaz bir kontrol paneli çıkartırlarsa şaşırmam. 😀
  Google plus için süslüyor olsa gerekler bu arada Türkçe karakterlerde sorunu var.
  Son olarak wordpress'te tasarımını değiştirdi hadi bir çılgınlık yap. 😀

 • Ahmet

  Ben daha bundan önceki tasarımı bile kullnamadım be! Benimki neden değişmiyor? Benimye yeni bir panelim olsa! Bende yeni panel kullansam! Blogger benimkini niye değiştirmiyorsun!? Beniki niye değişmedi! 😀

 • Enes İLHAN

  @Enver Arslan,
  Eğer dediğin gibi alt yapıda değişikliğe gidilirse nasıl alışacağız ? Altyapı derken kodlar felanda mı değişir diyosun Enver ?
  @aTOMKARINCa,
  Evet bugün gördüm wordpress'de yenilemi kendisini. Yardım edersen belki bir çılgınlık yapıp geçerim wordpress'e 🙂
  @Ahmet,
  Değişir ahmet bende çok beklemiştim yeni tasarımı kullanayım diye. Ama eski panel daha güzel bunu unutma. Ben arasıra eski panelden kullanıyorum özellikleri.

 • Enver Arslan

  @Enes İLHAN Friendfeed'de de bunu konuşmuştuk belki hatırlarsın. Yeni tasarımda kodlara erişim sağlayamıyorduk. Gerçi şimdi düzelttiler mi bakmadım benim bir hesap yeni tasarımda bir hesap eskide olduğu için. Ama eğer hala kod kısmına erişim sağlanamıyorsa bence kod yapısında değişikliğe giderler.

  Değişikliğe giderlerse biraz uğraşırız ama daha iyi olur gibime geliyor. Gereksiz kod yapısından kurtuluruz, belki kim bilir kategori kısmı bile gelebilir.

 • ozbuyucusu

  Eskisi daha iyi gibiydi dediğin gibi @Enes İlhan
  @Enver Arslan kodlara erişiliyor,ben de bulamamıştım,şablona tıkladığında en alta gelince görürsün.

 • Enes İLHAN

  @Enver Arslan,
  Herhalde dediğin gibi olur enver. Kod yapısındaki değişikliklere ne kadar sürede alışırız bilemem ama iyi olacağını şimdiden hissediyorum.
  @ozbuyucusu,
  Evet haklısın bende buldum. Bunu söylemen çok iyi oldu ama. Gerçekten diğer şekilde zorlanıyordum, teşekkürler.

 • caner

  blogger cok bozdu öyle böyle değil önünü alamadık
  yerim tasarımı abi bana kod lazım kod biraz eklentilere falan kassınlar 90 larda hissediyorum kendimi resmen 😀 panel manel önemli değil benim için eklenti istiyoruz

 • HBastepe

  Drafttan girdiğim zaman yeni görünümle karşılaşıyorum. Güzel olmuş fakat çok yavaş geldi bana. Normal olarak girdiğimde hala aktif değil.

 • canerbagatir

  @by yunus

  eylence değil eğlence olacakdı sanırım yanlıs yazmıssınız 😀

  cok güzel olmus aceleden olur böyle bende komik hatalar yapıyorum arada 😀

  istiyorum o temayı 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir