Bankalara Girmek İstemiyorum Artık !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :)

ÖSYM daha önce sınav sonuçlarını açıklamıştı ve bende bir yazımda kazandığım bölümü açıklamıştım. Üniversite gelmesine geldi de bu sefer de diğer sorunlar canımı sıkıyor. İlk defa üniversiteye kaydolacağım ama dün ve bugün çarşı da baya strese girdim ! Halbu ki ilk defa da kayıt olmayacağım. Geçen sene Eskişehir Üniversitesi‘ne kaydolmuştum ve geçen seneden biraz bilgim vardı bu kayıt işleri için. Dün de yine harç parası yatırmak için gittim çarşıya bu sıcakta ! {41 °C} Önce Vakıfbank‘a gittim üniversite ismini söyledim ama biz almıyoruz dediler. Daha sonra sırasıyla: Ziraat,Halk Bankası,TEB,Garanti ve son olarak da İş Bankası‘na gittim ! Hiç birisi biz almıyoruz dediler iş bankası hariç. Banka banka dolaştım bu sıcaklarda. İşimi yapamamanın üzüntüsü bir yana sıcaklarda cabası  oldu ramazan ramazan..

İş bankasına gittim en son da. Tamam biz alıyoruz dedi görevli ama öğrenci numarası istedi benden. Bende dedim ki: Ben ilk defa kayıt yaptıracağım öğrenci numaram yoktur. Valla bilmiyoruz bize bu şekilde iletildi felan. Bugün de üniversitenin öğrenci işlerini aradım cevap veren felan yok ! Zaten sıcak başıma güneş geçti bir de bunlar böyle açmayınca telefonu hepten deli oldum.

Kazandığım bölümün sitesi o kadar dandik ki taa 2001 yılında yapılmış. Ne duyurular var ne de akademik takvim bölümü açılıyor 🙁  [Bkz: http://ceyhan.cu.edu.tr/default.asp]  Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Harç parası ne zaman yatırılıyor ne zaman son günü ve miktarı ne kadar inanın hiçbir şey bilmiyorum. Ve bir daha da mümkünse bu sıcaklarda bankaya felan girmek de istemiyorum. Dışarısı 40 küsür derece içerisi 25 derece. İçeride kedi gibi mayışıyorum dışarıya çıkınca sanki üstüme hücum ediyorlar 🙁 Bir daha girip akşama kadar orada koltukta oturup uyuyacağım, bu da ahtım olsun !

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Taso Oynamak Bir Sanattır ..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  
Yazar

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorumlar 12