29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Avea Şakafon

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Telefon 9 Eylül 2008 3 3.199  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Avea yine “Ohh be!” dedirtecek cinsten bir tarife hazırlamış Şakafon.Bu servisle sesinizi istediğiniz ses tonuyla sevdiklerinize belli bir ücret karşılığnda gönderebiliyormuşsunuz.Avea hattım olmasına rağmen denemeye fırsatım olmadı ama birazdan neymiş bu işin aslı öğreniriz 🙂 Buna benzer bir tarifeyi Vodafone geçtiğimiz sene yapmıştı. Ama onda efekt vardı ses değiştirme yoktu. Bakalım eğer güzel bir şeyse bu servis güncelleme olarak yazının sonunda sizi bilgilendiririm.İşte bu servisin detayları:

Nasıl kullanılır?
Canınız eğlenmek istediğinde 9933’ü arıyorsunuz, dilediğiniz ses tonunu seçiyorsunuz, arkadaşınızın numarasını tuşluyorsunuz ve konuşuyorsunuz; konuşurken şaşırtıyorsunuz, gülüyorsunuz, güldüyorsunuz

9933’ü aradığınızda sesli yanıt sistemi sizi servis hakkında ücretsiz olarak bilgilendirecek ve sizden konuşmak istediğiniz ses tonunu seçmenizi isteyecektir. Çocuk sesi için 1’i, kadın sesi için 2’yi, erkek sesi için 3’ü tuşlayınız. Ses seçiminizden sonra sesli yanıt sistemi aramak istediğiniz numarayı tuşlamanızı isteyecek ve numarayı girdiğiniz takdirde çağrınızı bağlayacaktır. Konuşma sırasında 4’ü tuşlayarak kendi ses tonunuza dönebilirsiniz.

Şakafon servisi ile yaptığınız aramalarda numaranız aradığınız kişi tarafından görülmelidir. Numaranızı gizleyerek arama yaptığınız durumda da numaranız aradığınız kişi tarafından görülecektir.

Nasıl Ücretlendirilir?
Şakafon servisi, dakikası 4 SMS/8 kontör olarak ücretlendirilir.
9933’ü aradığınızda ücretlendirme, servis bilgilendirme mesajı sonundaki sinyal sesinden
1 dakika sonra başlar.

Yukarda gördüğünüz gibi dakikası 4 SMS/8 kontör. Bana biraz pahalı gibi geldi.Ama o kadar uzun süre şaka yapan kimseyi de tanımıyorum çevremde 😛

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "5 Adımda Numara Taşınabilirliği" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

3 Yorum Yapılmış

  • Anonymous

    saçma sapan bişey arkadaşıma yapmadan önce deniyim de rezil olmıyım dedim kendi diğer hattımı aradım hiç bişey olduğu yok para tuzağı kaç kere denedim baya yazmıştır faturada görücez cızırtıdan başka bişey gelmiyo telde sanki biri tele üflüyo ben konuştukça aveayı aradım telinizde sorun vardır dedi bayan 0 telde ne arızasıysa bu başka zaman olmuyo bi tek bunda oldu nedense!?…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir