Enes İLHAN\ 5 Gündür Call Of Duty 2 Oynuyorum

Oyun 6 yorum 3.350 19 Ocak 2013

Her serisi akıllarda durgunluk yaratan, senaryosuyla her kesimin beğenesini kazanan ve her yıl yeni bir oyunla gelen Call Of Duty Black Ops 2‘yi bende pazartesi gününden itibaren oynamaya başladım. Bugüne kadar her serisini oynadığım bu oyun gerçekten çok fantastik. Gerek kurgusuyla gerek o herkesin aklında kalan sinematik sahneleriyle call of duty her seferinde kendini oynatmayı başarıyor. Dünyada en çok kazanan oyun olması da manidardır.

Bu Call Of Duty serisinin 9. oyunu. Ve ben bu serilerin hepsini büyük bir zevkle oynadım. Tabi ki arada beğenmediğim yada beklentimi karşılamayan serisi oldu. Mesela ilk black ops’u çok sevemedim ve bende hayal kırıklığı oluşturdu. Tabi ki her oyunu güzel ama her zaman o çıtayı yakalayamayabiliyor bunu call of duty oynayanlar iyi bilir. Her seferinde heyecan yaratan, yapılan ihanetler, kendini kandırılmış gibi hisleri çok iyi hissettiriyor oyun.

Bu serisi ise benim gerçekten beğenimi kazandı. O dediğim çıtayı bu seride yakaladıklarını düşünüyorum. Yaratılan senaryo ve kurgular çok gerçekçi. Tamam grafikleri ahım şahım değil. En iyi grafik motorunu da kullanmıyor oyun ama birçok kesime hitap ediyor. Yani call of duty bunu gelenek haline getirdi neredeyse. Aslında güzel de düşünüyor. Onlarda biliyor en iyi grafik motoruyla yapmayı ama herkes oynayamaz o durumda. Bir battlefield gibi grafik göremeyiz ama senaryo’ya gelirsek kimse eline su dökemez call of duty’nin.

Bu kadar sevilmesi de işin ayrı bir tarafı. Ben oyunu torrent ile indirdim. Oyunun gerçek fiyatı 130150 TL arasında. Günümüz türkiye şartlarında oyun çok pahalı. Bu fiyatlarla satılırsa bu oyunlar kusura bakmasınlar kimse kolay kolay o parayı verip sadece 45 saat süren bir oyunu almak istemez. Şahsen bende almam ve almıyorumda zaten. Bu fiyatı biraz daha makul yapsalar emin olun alan kişi sayısı epey artar. Herkes orijinal alır demiyorum ama bu sayı çok artar.

Kısacası oyunu çok beğendim ve hergün düzenli olarak yarım saat felan oynuyorum. 1080P ile oynaması çok keyifli. Açıkçası 1 günde oturup bitirmek istemiyorum. Çok beğendiğim şeylerde böyle yaparım. Mesela bir kitabı çok sevdiysem onu hemen bir günde okumam. Azar azar o zevki ala ala okurum. O yüzden 5 günden beri oynuyorum. Yoksa 4-5 saat süren bir oynama süresi var.

Beni en çok etkileyen sahne örümcekli sahnedir. Adam çantadan elektronik bir cihaz görünümünde bir örümcek çıkıyor. İçerisinde kamera var bu örümceğin. Sonra da çanta da bir ekran çıkartıyor. Ekran üzerinden örümceğin kamerasına bağlanarak gizli geçitlerden ve hava boşluklarının olduğu yerden hedefe ulaşmasını sağlıyor. Kabul ediyorum ki benim için zor bir bölümdü. 67 defa o yeri geçemediğim oldu. Zaten örümceği kontrol ederken başınız baya bir dönüyor o sebeple çok zorlandım.

Bence indirin ve oynayın diyorum. Oyun çok güzel. Yavaş yavaş sona doğru geliyorum. Oyunun bitmesine çok az kaldı ve oyunun nerede biteceği belli değil. İşte bu hissiyat bile benim için çok önemli. Nerede nasıl biteceğini kestiremiyorsunuz. Bugünlük size anlatmak istediğim şey bir oyundu. Başka yazılarda görüşmek üzere..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Tamindir Online Oyunlar Bölümü Açıldı" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

19 Ocak 2013 - 20:22:50

Film gibi senaryo yapıyorlar.Oyunun ilk çıktığı zaman bitirmiştim oynarken saatin nasıl geçtiğini bile anlamadım 😀 Sonu güzel bitiyor.

19 Ocak 2013 - 22:20:12

Bendede yapmıştı abi bağımlılık ilk başladığımda pc’den kalkamamıştım :))

20 Ocak 2013 - 11:01:52

Abi ya ben hiç oyun oynuyamıyorum gerçekten çok bağımlılık yapıyor uzmanlar haftada 8 saat üzerinde internete girenleri bağımlı olarak test etmişler ben pek girmemeye önem veriyorum açıkcası bu yüzden uzağım 🙂

22 Ocak 2013 - 13:50:39

Call Of Duty, Crysis ve Borderlands defalarca oynayacağım oyunlar listesinde ilk sırada. COD’un silahları ve hikayesi harika. Ancak Call of Duty 2’nin verdiği mutluluğu hiç biri veremez 🙂

26 Ocak 2013 - 15:26:41

Call of Duty: Black Ops 2 Multiplayer oynamanızı tavsiye ederim çok daha zevkli oluyor.

6 Mayıs 2013 - 14:43:48

Call of Duty 2’yi hala multiplayer olarak oynarım ve oynamaya devam edeceğim sanırım 🙂