4 olduk..

Her sene unuttuğum ve zamanı geçtikten sonra hatırladığım bir olay oldu artık bu durum  🙂 Unutuyorum abi ne yapayım işte ? Şizofren olduğum artık kesinlik kazandı gibi sanki  :tounge: Neyse konuyu geyiğe yeterince vurduktan sonra asıl mevzu olan 4.yılımıza gelelim. Bu blogun nasıl kurulduğunu defalarca anlattığımdan dolayı bu yazımda anlatmak istemiyorum. Eğer merak eden varsa geçmiş yazılarımı didikleyebilir. Enes ve Blog’u olarak 4. yılımıza girmenin tatlı bir sevinci var içimde. Enes ve Blog’u nun anlamınıda söyleyeyim: Çoğu kişinin tahmin edeceği gibi Enes ve onun blogu olan Enes ve Blog’u kelimelerinin birleşimi bu blogun başlığını temsil ediyor.

Niye böyle bir isim diye soracak olursanız 4 sene önce koyulan bir başlık olarak bence normal 😀 4 sene önceki düşüncelerimle şimdi ki düşüncelerim tabi ki bir değil. O yüzden o zamanlar böyle bir başlığı uygun görmüşüm ve öyle kalmış. Bundan sonra da böyle kalmasını temenni ediyorum. Çok çok ekstra bir şey olmazsa yaşamım boyunca bu blogun ismi de böyle kalacak.

Birde şu konuya da açıklık getirmenin doğru olacağını düşünüyorum. Blogger‘dan WordPress‘e geçtikten sonra birçok arkadaşım ve ziyaretçim bana küsmüş sanki. Artık onların yorumlarıyla olan desteğini göremiyorum. Neyse canları sağolsun yorum yapmasalarda . Ayrıca onların yaptığı yorumlara bir teşekkürün yetmediğini düşünüyorum. Ben blogger’da bir şeyler ile uğraşıyorken gerçekten karşılık beklemeden bir şeyler yapmaya çalıştım. Tek amacım sadece anlayamayan insanlara köprü vazifesi görerek onlarında blogger’da bir şeyler yapmanın ne kadar kolay olduğunu göstermekti. Tamam şu anda wordpress’de blogluyor olabilirim ama kalbimin her zaman blogger’da olacağına dair kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. İtiraf edeyim mi ? Gerçekten çok özledim Blogger’ı. Ama yola çıktık bir kere , geriye dönüş yolu yok gibi. Neyse bunca zamandır blogger için bir şeyler yaptık. İnşallah birilerine faydamız dokunmuştur bir nebze de olsa.  Tekrar hepinize sonsuz teşekkür ediyorum destekleriniz için. Çok klişe bir laf ama söylemeden edemeyeceğim:

‘Siz olmasaydınız bu blog da olmazdı zaten..’

Bu şarkıyıda içimden geldiği için yayınlıyorum, dinlerseniz sevinirim:[mp3_embed playlst=”http://www.enesilhan.net/wp-content/plugins/mp3-player-plugin-for-wordpress/mp3/Akin_suskun_yuregim.mp3″]

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sıkıcı Günler.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep’te doğdum, Adana’da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012‘de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak‘ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun‘da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

12 yorum

 1. kralizasyon   •  

  Blogunun doğum günü kutlu olsun Enes kardeş. Nice yıllara!..

 2. Tunahan   •  

  Blogunla birlikte nice yıllara kardeşim.

 3. Enes İLHAN   •  

  @kralizasyon: Teşekkür ederim ahmet kardeş.
  @Tunahan: Teşekkür ederim kardeşim sağolasın. Keşke biraz daha güncel olsa blogun ne dersin 😉

 4. ÖBÖ   •  

  Sırf wp’ye geçtiği diye tavır mı takınılırmış?Zanneden Blogger’ın sahipleri=)Neyse…
  Hayırlı ömürler,yolun açık olsun. 

 5. Tunahan   •  

  Haklısın.Yeni bir yazı yazdım.Bundan sonra daha dikkatli olacağım.

 6. By İzocin   •  

  Yazının başlarında sevinçliydin ama sonlara doğru biraz hüzünlendin sanki 🙂
  Neyse abi blogunun yeni yaşı kutlu olsun…Biz her zaman yanındayız 🙂

 7. enesilhan   •     Yazar

  Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim beni çok onure ettiniz..

 8. Ozlem   •  

  Enes ve Bloğu yeni yaşında sizleri de yanında görmek istiyor.
  Blogger  ile başlayıp, wordpress ile devam eden yolculuğumun 4. yaşında , siz değerli takipçilerimi her daim yanımda görmek beni mutlu ediyor. Siz varsanız ben de varım, siz yoksanız ben haybeye mi yazıyorum 🙂
  Enes, kusura bakma böyle bir giriş yapayım dedim. İnşallah spam yorum olarak değerlendirmezsin. Merak etme bloğunu her zaman takip ediyorum. Senin sayendende kişisel blog açtım ve arada bir de orda yazıyorum. Sen bu derece güzel paylaşımlar yapmasaydın ben blog açmaya niyetlenmezdim.
  Şimdi wordpress’e geçtiğine göre bu kategorideki paylaşımlarında yakında artar diye düşünüyorum. Bir de üstüne bir wordpress tema yayınlarsan mükemmel olur. Bak o zaman eski takipçilerinin yerini yenileri alır ve seninde yüzün güler 🙂
  Sağlıcakla Kal.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.