Enes İLHAN\ Zaman Kaçıyor!

Kendimce 2 yorum 1.552 17 Aralık 2007


Bankada bir hesap sahibi olduğunu düşün,hesabına her sabah 86.400 dolar para yatırılıyor, fakat bu paranın hepsini akşama kadar harcamak zorundasın, para ertesi güne transfer edilemez. Paranı kullansan da kullanmasan da hesap her akşam sıfırlanıyor. Ne Yaparsın?

Tabii ki hepsini harcamaya çalışırsın;hepimiz,zaman adlı bu bankanın müşterileriyiz; her sabah 86.400 saniyeye sahip oluyoruz; bu zaman yarına transfer edilemez. Her sabah hesabımız dolar, her akşam boşalır. Geri dönüş yok, saniyelerini şu anı yaşayarak harca, en iyisi bunlarla yatırım yap.

Mutluluk, sağlık ve başarı için, zaman kaçıyor. Her gün için en iyisini yap. Bir senenin değerini anlamak için sınıfta kalmış bir öğrenciye sor. Bir ayın değerini anlamak için 8 aylık bir bebek doğuran anneye sor. Bir haftanın değerini anlamak için, haftalık dergi çıkaran bir editöre, 1 saatin değerini anlamak için, kavuşmayı bekleyen sevgililere sor. Bir dakikanın değerini anlamak için, treni son anda kaçıran yolcuya sor. Bir saniyenin değerini anlamak için, bir kazayı önleyemeyen sürücüye sor. Bir salisenin değerini anlamak için olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan koşucuya sor. Her anını değerlendir. Unutma! Zaman hiç kimse için durmaz. Geçmiş zaman tarihtir. Gelecek zaman sırlar, meçhullerle doludur.


Sadece şu “an“sana verilen gerçek bir armağandır

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Parmaklarımız Neden Çıtlar?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Havlayan Kirpi
23 Aralık 2010 - 21:07:21

Enes sitende okuduğum en güzel yazı diyebilirim. Bu yazının yorum almamasını 2007'de yazılmış olmasına bağlıyorum. 🙂 Hakettiği değeri bulamamış. Ellerine sağlık 3 sene önceki yazınla bile beni etkiledin. Bu yazıyı dağlara taşlara yaz herkes görsün. Tekrar ellerine sağlık.

Enes İLHAN
25 Aralık 2010 - 13:54:02

Teşekkür ederim Cem beğenmene sevindim. O zamanlar sadece bu yazı değil hiçbir yazım yorum almıyordu 😉