Yurt İçinde Neden Uçakla Yolculuğu Tercih Etmeliyiz?

Yurt İçinde Neden Uçakla Yolculuğu Tercih Etmeliyiz?
Yurt İçinde Neden Uçakla Yolculuğu Tercih Etmeliyiz?

Artık sadece aşılması güç görünen deniz aşırı yurt dışı seyahatleri için uçak bileti aldığımız günler eskilerde kaldı. Uçak yolculukları yurt içi seyahatlerimizde de öncelikli hale gelmiş durumda. Örneğin İstanbul-Ankara gibi kısa görünen yolculuk mesafeleri için bile zaman ve paradan edeceğimiz kârı düşünerek uçak bileti fiyatlarına bakmamızda fayda var. Uçakla yolculuğu çoğunlukla otobüs ve trenin sunduğu imkânları geride bırakıyor ve daha cazip hale gelmiş durumda.

Uçağı diğer ulaşım araçlarına tercih etmemizde en büyük etken bilet fiyatlarının eskisinden çok daha ucuz olması. Özellikle erken rezervasyonla satın alındığında bilet fiyatlarının otobüs firmalarını geride bıraktığını birçoğumuz tecrübe etmiştir. Türkiye’de havalimanlarına gün geçtikçe daha fazla yatırım yapılıyor ve birçok ilde yeni havalimanları inşa edilerek yeni uçuş rotaları ekleniyor. Bununla birlikte yeni havayolu şirketleri piyasaya katıldıkça uçak daha yaygın olarak tercih edilen bir ulaşım aracı haline geliyor. Kısacası bu alanda yükselen rekabet bilet fiyatlarına yansıyarak tercihlerimizi etkiliyor ve her sektörde olduğu gibi artan rekabet düşük fiyat anlamına geliyor.

Uçağı tercih etmemizdeki ikinci büyük etken ise kazandığımız zaman. Genellikle yoğun olarak çalışıyoruz ve haklı olarak kendimize pek vakit ayıramadığımızdan şikayetçiyiz. Böylelikle günlük hayatın koşturmacasında yolculuğa harcadığımız zamanın kendisi bile kıymetli hale gelmiş durumda. Zamandan elde edeceğimiz kazancın yanında bir etken daha var: Konfor. Özellikle sırt, bel ve boyun ağrısı çekenler için koltukta oturarak geçirilen fazladan iki saat bile işkence olabiliyor. Daha kısa yolculuk süresi basit bir denklemle daha fazla konfor anlamına geliyor.

Son dönemlerde internet üzerinde bomba gibi gündeme düşen alo seks hizmetini sizlerde mutlaka duymuş olmalısınız. Telefonun başında sizleri bekleyen birbirinden ateşli hatunlarla konuşmanıza fırsat veriyor.

Peki yurt içinde ucuz uçak bileti bulmak için ne yapmamız gerekiyor? Aslında yurt dışı için ne yapıyorsak yurt içinde de geçerli. Tatil ve diğer seyahat planlarımızı erken rezervasyon fırsatlarını kullanarak yapmalı, interneti verimli kullanarak ucuz yurt içi uçak bileti imkânlarını anlık verilerle güncelleyen siteleri takip etmeliyiz. Sonuç olarak ucuz uçak bileti bulmamıza tek engelin bazılarımız için geçerli olan uçak fobisi olduğunu söylemek mümkün.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sanal Pos Hizmeti İyzico'dan" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.