Yurt Günleri ve Üniversite

Yaklaşık 19 günün ardından herkese selam olsun okurlarım.. Daha önceki yazılarımda üniversiteye gideceğim ile ilgili ipucu vermiştim. Şimdi de tahmin ettiğiniz veya bildiğiniz üzere artık bende bir üniversiteli oldum 🙂 Üniversiteli olmak bir marifet değil de yine ayrı bir havası oluyor 😛 Ama önemli olan buraya nasıl geldiğim değil buradan nasıl mezun olacağımdır.. Allah’ın izniyle en iyi şekilde bitirmek istiyorum bölümüm olan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı‘nı. Birde devlet baba sağolsun yurdu da üniversitenin içinde yapmış 200 metre yürüdükten sonra üni.ye gidebiliyorsunuz. Yurdu hiç bu kadar iyi beklemiyordum ama çok şükür Türkiye‘nin sayılı yerlerinden birine gelmişim. İlk başlarda yemeğe felan çok param gidiyordu ama sonradan Başbakanımız sağolsun yemek fişlerimizi de gönderdi aylık 120 TL değerinde.. Şimdi sadece öğle yemeğine param gidiyor birde akşam yemekleri çok pahalı oluyor o yüzden hergün minimum cebimden 1,5 veya 2 liram gidiyor verilen fişe rağmen. Ama olsun buna da çok şükür.

Arkadaşlık ortamına da nazar değmesin hepsiyle çok iyi anlaşıyoruz. Sanki yıllardan beri birlikteymişisiz gibi hissediyorum. Artık bu olgunlaştığımızın bir kanıtı mı bilmiyorum ama hepsi birbirinden iyi çok şükür. Oda da 3 kişi kalıyoruz biri hemşerim 🙂 Ve ne güzeldir ki üçümüzde aynı bölümdeyiz 🙂 İlk gün çok zordu benim için. Daha sonra alıştım tabi. İnsan ilk defa evinden ayrı kalınca kendini çok tuhaf hissediyor. Yurtta wireless var ama oda ücretli malesef 🙁 Aylık 12 liraya bilgisayarı bağlıyorlar. Ben laptopumu getirmedim yurda şimdi de çok pişmanım. Arkadaşın netbook‘undan yazıyorum bu yazıyı da. Güvenemeim o yüzden getirmemiştim. Neyse artık kurban bayramında memlekete gidersem getiririm belki.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar vakit bulursam tekrar yazmayı düşünüyorum inşallah. Kendinize iyi bakın, allah’a emanet olun, sağlıcakla…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "1 Günde Adsense Onaylatmak 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep’te doğdum, Adana’da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012‘de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak‘ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun‘da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

13 yorum

 1. Münzevi KişiLik   •  

  Vayy be herşey baya güzeLmiş senin için.Allah bozmasın ne diyim.
  Ya da sen iyimser birisi de oLabilirsin.Çünkü arkadaş vs. herşeyin iyi gitmesi bir tuhaf geLiyor insana.

 2. T0fan   •  

  Merhaba Enes İnş. gittiğin yerden en iyi şekilde dönersin…ALLAH yardımcın olsun.

 3. Onur   •  

  Hayırlı olsun Enes, iyi bir şekilde bitirmeni dilerim. Merak ettim de Başbakan yemek fişlerini kendi cebinden ödeyerek mi yollamış? Öyle bir ifade kullanmışsın ki sanki Başbakan hayır işliyor gibi olmuş. O yemek fişleri halkın ödediği vergilerle öğrencilere sunuluyor, yani fişleri gönderen halktır, Başbakan değil.

 4. Harun TURAN   •  

  Hayırlı olsun hocam yeni yurdun ve üniversiten. Yurdunun kıymetini bil, biz 1 aydır adam gibi yurt bulmak için uğraşıyoruz:) Tekrar hayırlı olsun, umarım umduğun gibi geçer üniversite hayatın, sevgiler:)

 5. Enes İLHAN   •  

  @Münzevi KişiLik
  Teşekkür ederim münzevi. İyi niyetle bir şeyler yapmak isteyince karşıma iyi insanlar çıkıyor 🙂
  @T0fan
  Merhaba kardeşim, Allah razı olsun..
  @Onur
  Göndermeyedebilir di 🙂 Bardağın dolu tarafına bakalım. Tartışmaya girecek halim yok. Dersler beni bekler 🙂 Sağlıcakla kal..
  @Harun TURAN
  İnşallah sizde istediğiniz gibi bir yurt bulursun kardeşin çok teşekkür ederim düşüncelerin için..

 6. mert2407   •  

  Hakkında her şeyin en güzeli olsun kardeşim. 😉

 7. Onur   •  

  Ben sana yoruma açık bir şey söylemedim ki bardağın bir tarafı farklı görünsün diğer tarafı farklı. Bloguna yapılan bir yoruma "tartışmaya girecek halim" yok diyecek son kişi blogun sahibir. Blog sahibi olur da böyle bir şey derse o bloga ne yazılırsa yazılsın benim umrumda olmaz. Hadi sana başarılar…

 8. Enes İLHAN   •  

  @mert2407
  Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim
  @Onur
  Yoruma açık değil demişsin ama ben yoruma açık olarak gördüm ve yorumumu yaptım. Tartışmaya girecek en son kişi blog sahibidir demişsin ama blog sahibiyle karşılıklı tartışma varsa bu cevabı blog sahibide verebilir diye düşünüyorum. Neyse bu konu uzayıp gitmesin, siyasi yüzünden kalp kırmak istemem hele de sizin gibi değerli bir hocamın kalbini.

 9. Kerem   •  

  Aynı heyecanla üniversiteyi bitirmen dileğiyle Enes Allah yolunu açık etsin.

 10. Emre Koral   •  

  İnşallah biz de böyle bir yurda düşeriz.Sağlıcakla kal.Derslerin için de dua etmeye çalışıyoruz.

 11. Onur   •  

  @Enes İLHAN

  Enes dilersen yazdıklarımı bir daha oku zira tamamen yanlış okumuş ya da yanlış anlamışsın. Bu sebeple de kendi cevabınla kendine ters düşmüşsün. Neyse bir önemi yok benim için, başarılar sana.

 12. Anonymous   •  

  found your site on del.icio.us today and really liked it.. i bookmarked it and will be back to check it out some more later

 13. Anonymous   •  

  My cousin recommended this blog and she was totally right keep up the fantastic work!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.