29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Yeni Tema da Tamam..

Wordpress 6 Ocak 2014 20 4.854  2
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Eveeet arkadaşlar yaklaşık 1 yıl 3 aydır severek ve beğenerek kullandığım temayı değiştirmiş bulunuyorum. Aslında temamı çok beğeniyor ve içime sinerek kullanıyordum ama şu responsive(duyarlı) temalar çıktıktan sonra dürüst olmak gerekirse içim yanmıyo değildi. Bu tema duyarlılık olayını çok araştırdım ve en sonunda mantığını anladım ama cidden büyük özenti gerektiriyor arkadaşlar. Yani çözünürlükleri ayarlayabilmeniz için temayı sıfırdan sizin yazmanız lazım ki hangi çözünürlükte hangi kısımlar gösterilecek veya gizlenecek bunları tam ayarlayabilmek açısından.

Bende var olan tema üzerinde birkaç deneme yapıp başarılı olsam da açıkçası tembellik edip üşenince biraz da hazıra kondum niye yalan söyleyeyim 🙂 Bu tema çok hoşuma gitti ve severek üzerinden biraz da olsa oynama yaptım. “Hmm ben bu temayı gördüydüm, güzeldi” laflarını lütfen kendinize saklayın çünkü görmeniz çok olası ve yaklaşık 4000 kere indirilmiş bir tema zaten 🙂 Allah bu temayı yapan Alexander Agnarson kardeşimizden de razı olsun. (inşaAllah müslümanlıkla şereflenir, aynı benim gibi 23 yaşında kerata kanım kaynadı niyeyse)

Temaya her baktıkça bir kez daha hayran kalıyorum. Böyle bir temanın ücretsiz olması da akıl kârı gibi değil ama “adam yapmış abii“(sinan engin styla) Ücretli olsa dahi kesinlikle parayı kıymadan alınacak tema bana göre. Adam öyle bir panel yapmış ki panelden yapamadığın şey yok. Bizdeki webmaster arkadaşlar da şöyle paneli var yaptığım temanın böyle paneli var diye övünüp dursunlar. Bunlarla beraber bir sürü eklentiyi de kaldırarak siteyi rahatlattığımı düşünüyorum. Gereksiz olan tüm eklentileri kaldırıp sadece işe yarayanları kullanıyorum artık.

Yazıdaki şarkı bunun en basit örneği. Bunun gibi birçok özellik ekleyebilme imkanı da var. Kısacası ben beğendim umarım sizlerde beğenirsiniz. Yeni bir yıl, yeni bir yazı, yeni bir tema.. Her şey gönlünüzce olsun efendim, hoşçakalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "WordPress Hata Sayfalarınızı Anasayfa'ya Yönlendirin" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

20 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir