Enes İLHAN\ Yazacak Şeylerim Var Aslında..

Öyle İşte.. 4 yorum 2.161 11 Mayıs 2012

Ne zamandır yazamıyorum. Uzun süre oldu evet ! Ama arada böyle oluyor. Biliyorum bu tüm blog yazarlarının başına geliyor. Kimi işi, kimi okulu, kimi de canı istemediği için yazmıyor. Ara ara böyle olur bence gayet normal. Çünkü bu bir kitap değil tamamen maddiyat beklemiyorsunuz. İlham geldikçe yazası gelir insanın. Zorlamanın anlamı yok. Ne zamandır kitap okumuyordum. Yeni bir kitaba başladım. Çok da güzel gidiyor. Sizlere tavsiye etmiyorum okumayı çünkü biliyorum ki bu iş tavsiye edince olmuyor ! İnsanın kendisinin içinden gelmesi ve bir de canının sıkılması lazım bir iyice.

Evet canınız sıkkın olmalı yanlış görmediniz. Ben artık can sıkıntılarım da kitap okumaya başladım. Kimi zaman faydalı olurken kimi zaman da zamanımın gittiğini düşünüyorum. Ama olsun kelime haznesi, kültür ve bilimum mantık sahibi ediyor. Evet doğrudur bu dediklerim. Bilim adamlarınca kanıtlanmasa da ben inanıyorum. İnsan inandığı şeylerin peşinde koşmalı değil mi sayın okur ? Evet bende koşuyorum yüz metre maratonu gibi.

Yazmak bitmez, kalem tükenmez demişler. Bilal Türker‘in “Ah Biz İnsanlar” adlı kitabını okudum sıcak çikolata içerken cafe’de. Gayet güldüm, hatta abarttım gülmeyi. İnsanların yüzüme tuhafça bakmasına sebebiyet verdim 🙂 İyi de ben napiym abi ? Kitap hem komikti, hem de trajikomikti. Adam neler neler yaşamış hayatı boyunca. Okudukça okumak istedim. Mereklı bir bekleyiş içinde 3 günde bitirdim . Tahminimce 157 sayfaydı kitap. Bence sizde okuyun. Hem kısa hemde kendini meraklı bir şekilde okutturuyor. Şimdi yeni bir kitaba başladım. Bu daha da müthiş bir şey. Bir sonraki yazımda o kitaba değineceğim özel olarak.

Şu anda İstanbul Fm‘i dinliyorum bu yazıyı yazarken. Seviyorum ya bu radyoyu. Exar radyo ile de güzel gidiyor hani ! İnternet yavaş olmasına rağmen kesinti olmuyor çoğu zaman. Her neyse yazayım istedim işte. Aşağıda Beşiktaş-Trabzonspor maçı var ama zerre keyif vermedi hemen çıktım yukarıya. Bayağı boşladığım artık kendimin bile girmediği siteme girip içimi dökeyim dedim ! Böyle işte sayın blog ve onun olup olmadığı belli olmayan saygıdeğer okurları 😀 Bir sonraki yazı da görüşmek üzere..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Hayat AVM'lerde Güzel 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Hamza Baştepe
11 Mayıs 2012 - 21:23:12

Okumak güzel şey 🙂 Hani büyüklerimiz diyor ya hep okuyun diye, boşuna demiyorlar aslında 😉

Enes ILHAN
11 Mayıs 2012 - 22:12:50

@Hamza Baştepe
Haklısın hamza. En son okuduğun veyahut tavsiye edebileceğin kitap varmıdır ?

Harun TURAN
12 Mayıs 2012 - 10:51:28

Enes Hocam, az önce bu yorum kutusuna en az bir 300 kelimelik bir şeyler yazmıştım kitap okumak üzerine ama yanlışlıkla ‘backspace’e basınca sayaf geri gitti, yazdıklarım da gitti. O kadar yazıyı şimdi tekrardan yazamayacağım maalesef ama ben 1 ay önce Nietzche Ağladığında’yı okudum, şimdi de Çanlar Kimin İçin Çalıyor ve Hiç İçin Metinleri okuyorum. Bu kitapların üçünü de öneriyorum. Sevgiler

Enes ILHAN
12 Mayıs 2012 - 12:25:08

@Harun TURAN
O duyguyu iyi bilirim kardeşim. Çok can sıkıcı bir durum yazdıklarının gitmesi. Ama yine de yorum yapmaktan çekinmediğin için teşekkür ederim harun. Bu kitap önerilerini bir kenara yazıyorum. İnşallah okuduğum kitaptan sonra bunlara başlayacağım. Tekrar teşekkür ederim.