Enes İLHAN\ Yaz Ayında Grip Olmak

Günlük 7 yorum 3.184 28 Eylül 2012

Başlığı bile insanı ürküten bu hastalık malesef öyle kolay kolay atlatılmıyor.. Bu hastalığa bu yaz ayında 2. defa yakalanışım. Yani bu kadar berbat birşey olamaz herhalde. Telefonda konuşunca millet hemen anlıyor sesinden hasta olduğunu. Ses böyle acayip acayip borudan çıkmış gibi geliyor. Anlamakta sıkıntı yaşıyorsun karşı tarafı. O burun varya o burun biraz daha aksaydı yerinden kopacaktı herhalde. Sürekli akan o sıvı beyinden mi geliyor yoksa başka kanallardan mı geliyor tam bilemiyorum ama beni mahvettiği kesin. Evimizde klimamız yok. Klimanın alınması gereken illerin başında olmamıza rağmen bir türlü bizimkilere dinletip bir klima aldırtamadım ya çıldırdım çıldırdım resmen.. Yine işimiz vantilatöre kaldı. O da içeride olan havayı bize üflüyor. Benim hastalıkta bu vantilatörde çok büyük etken.

Ya allah‘ım ben böyle rezil bir durum hatırlamıyorum hayatımda hastalık sürecinde. İnanırmısınız yanıma 1 tane çöp poşeti aldım büyük, birde 50‘lik mi 100‘lük mü şu sofraya konan peçetelerden aldım ve çöp poşeti dolunca onlar bile yuh artık dedi! Sadece onlarda olsa iyi ! Mentollü selpak‘ı bilmeyen ve kullanmayan yokturdur herhalde. Ne onlar kaldı pakette ne diğer peçeteler, ne de kağıt havlular.. Elime ne gelirse ona siliyorum burnumu. Artık silmekten yara oldu valla ve elimi atınca acayip yanıyor.

Hayır bu hastalık kışın en normal hastalığı fakat yaz ayında olunca insanı gerçekten kahrediyor. Yani rabbim’im herlade şefkat tokatı gibi birşey bu. Şükür şimdi bu yazıyı yazarken biraz geçti. Ya gözümü açamıyorum abi böyle birşey varmı ya ? Uykum gelmiyor ama gözler birden kapanıyor. Hapşuruğumun sayısınıda hatırlamıyorum zaten. Ben bu kadar hapşurduğumu hatırlamıyorum. Üst üste rekorum 3 idi onu da geçtim ve geliştirdim ‘5‘ yaptım 😀 Şaka bir yana da nane limon içtim, olips‘in naneli şekerlerinden yedim ve birde baş ağrısı için hap yuttum. Şimdilik iyiyim ama bu 2.defa başıma geldi.

Allah kimsenin başına yaz ayında vermesin. Hani kimseye vermesin değil de yaz ayında vermemesini özellikle ümit ediyorum. Çünkü yaz ayında perişan ediyor adamı. Zamanında önlemide almazsanız vay halinize. Bundan sonra daha dikkatli olacağım. Üstümü örtmeyeceğim çünkü örtülmeyecek kadar sıcak. Gerçi şu sıralar biraz hava serinlese de biz henüz üstümüze birşeyler alıp yatamıyoruz. Mümkünse bir daha bu grip’in yada nezlenin ilacı yada aşısı varsa ondan olmak istiyorum. Yoksa bizim bu ilkel yöntemlerle biraz zor atlatırım. Kendinize nolur çok iyi bakın sağlıktan önemlisi yok çünkü..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "5 Yılı Devirdik.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

28 Eylül 2012 - 16:38:07

Daha 2 gün önce sanırım çevremden mikrop yayıldı. Burun akıntısı falan başlamıştı. Allaha şükürler olsun grip tozu hemen geçirdi . Grip çok kötü ya çok zorluyor insanı

29 Eylül 2012 - 01:39:33

Aynen. Bulaşması kolay, atlatılması zor bir hastalık.

30 Eylül 2012 - 12:58:23

Geçmiş olsun Enes. Ani hava değişiminden midir nedir buralarda da çok fazla hasta var etrafımda. Neyseki şimdilik bana bulaşmadı 🙂

30 Eylül 2012 - 18:06:01

geçmiş olsun Enes 🙂
Dikkat et kendine 🙂

30 Eylül 2012 - 19:27:12

Aynen valla çok kötü bişey !!!

1 Ekim 2012 - 02:33:55

Geçmiş olsun Enes. Hastalığın her türlüsü kötüdür. Acil şifalar dilerim.

1 Ekim 2012 - 02:42:32

@GM,
Sağol kardeşim. Aman diyeyim uzak dur onlardan yoksa acı bir tecrübe olur senin için 🙂

@Webmaster,
Sağol teşekkür ederim.

@Ali Arslan
Çok teşekkür ederim ali kardeşim, sağolasın 😉