Enes İLHAN\ Yarın Sunum Yapıcam :—:

Kendimce 5 yorum 3.415 27 Aralık 2011

Valla heyecanlı mı heyecanlıyım :-S Yarın ilk kez bir kalabalık içinde sunum yapıcam. Bir farkım olsun diye de özene bezene bir şeyler yapmaya çalıştım ama du bakalım nasıl bir sunum yapıcam blog ? Kendime güvenim var. En azından diğerleri gibi bilgisayara bakıp bakıp okumayı düşünmüyorum. Hocayı kendi gözümde yok sayıcam sanki ben hocaymışım gibi. Sınıfa tek başıma hakim olmayı plânlıyorum. İnşallah düşündüklerim olur da kazasız belasız yaparız şu sunuyu. Konu benim çok sevdiğim teknoloji ile ilgili olacak. Teknolojinin en güzel nimetlerinden olan cep telefonlarının tarihsel gelişimini anlatacağım..

İngilizce ödevini yarım yamalak yaptık. İnşallah necef yarın haşlamaz bizi. Bu aralar yağmurdan sonra’yı kafaya taktık izliyoruz. İlk bölümünden beri heyecanla takip ediyoruz. Ben zaten 15 bölümden sonrasını 2006 yılında izlemiştim. Ama harbi dizi yapmış Samanyolu helal olsun valla kutlamak lazım. Gerçi 240 P ile izliyoruz ama buna da şükür hiç yoktan iyidir. Şu an baştan beri izlediğimiz dizinin 22.bölümünü de geride bıraktık. Devam ediyoruz bu gidişle finali erken yapıcaz.

Haftasonu Vatan Computer‘de yine müthiş indirim vardı %25 indirim. Çok acaip fiyat düşüyor piyasaya oranla. Haliyle yararlanmak lazım bu indirimlerden. Şu bilgisayar taksiti bir bitsin inşallah güzel android’li bir cihaz almayı hedefliyorum. 2012‘de sony’den iyi bir atak bekliyorum. Duydunuz mu bilmiyorum ama artık sony ericsson’un hisselerini satın aldığı için telefonları sony adı altında üretecek. Xperia ile gönüllerimizi fetheden sony bakalım nozomi’sini ne zaman çıkaracak {isme bak atom bombası gibi:)} Özellikleri dehşet sayılabilecek düzeyde söyleyim.

İkindi vaktinde mışıl mışıl uyuyunca şu an uyku kalmadı. Laptop’un şarjını taktım ayaklarımı uzattım yatağın içinde yazıyorum bu yazıyı. Bu arada bir şey öğrendim. Bundan sonra laptop’u kullanırken uzun süreli oturduğumda kesinlikle bataryasını çıkarıp sadece fiş ile çalıştıracağım. Geçen sene hep bataryayı şarj et şarj et ömrünü baya bir kısaltmıştık. Bu laptopda da hataya düşmemek adına artık böyle yapacağım. Siz siz olun yeni aldığınız bir cihazı(laptopu) uzun süreli oturumlarda kesinlikle bataryasıyla kullanmayın.

Neyse yazayım istedim. Biraz can sıkıntısı biraz heyecan biraz da boğazımın ağrısının geçmiş olması nedeniyle yazma şevki geldi yazayım istedim 🙂 Yine görüşcez sayın okur. Şimdilik esen kalın muhtemelen yazıyı göremeyeciğiniz için(geç yazdığımdan dolayı) dua da edemeyeceksiniz. Yarın ilk ben anlatmayı düşünüyorum. Sunuyu sizlerde izleseniz eminim güzel bir nostalji yaşamış olursunuz. Yarın sunuyu yaptıktan sonra eğer bu yavaş internetli yurdumda becerebilirsem download linkini de eklerim. Esen kalın efendim, iyi geceler..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İddaa Oynamak Haram mı Helal mi ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

27 Aralık 2011 - 16:40:45

Bırak Enes abi Sony’yi mony yi yahu. Android’li bir telefon alacaksan kesinlikle HTC öneririm. Adamların konsepti belli misyonu belli. Bu sayede ABD’de en çok satılan cep telefonu markası oldu HTC. Bence HTC al derim ben.

enesilhan
27 Aralık 2011 - 19:44:45

Ahmet valla benim de gönlümü fetheden iki telefon var zaten. Birisi Sony diğeri de HTC fakat şöyle bir şey var: HTC tasarımdan hiç anlamıyor. Dolma gibi telefon yapıyor. Ürettiği telefonlar diğerlerinden daha ağır mesela. 170 gr Sony Ericsson Xperia Arc’a göre baya ağır kalıyor. Belki bu bir şekilde sorun olmaz ama ekranlarıda genelde S-LCD oluyor yani süper lcd. Sony’nin de ekranı lcd ama bravia teknolojisi var televizyonlarında kullandığı ekranlardan. Yani hem daha kibar hemde bravia ekran. Bunlara + olarak kamerası ve tasarımı ödül alan bir telefon . Yani kısacası gönlüm Sony’den yana 😉 Yorumun için teşekkür ederim bu arada.

28 Aralık 2011 - 01:00:21

Hani bir söz vardır dün bilmem neydi bugün bilmem ne diye işte o HTC 🙂 Hayatınızda en son para veripte alacağınız telefon HTC olsun. Ordan burdan duyma laflarla kendiniz kullanmadan yaşamadan asla kendinizi kaptırmayın. Amerikalılar ancak film çeker ve insanları da filmlerindeki karakterleri gibi yapmacık tavır takınırlar. Yani anlamazlar telefondan falan bakma sen. Eğer zarif, ekranı kaliteli ve android’i en iyi bir şekilde kullanmak istiyorsanız 1.seçeneğiniz Sony Ericsson Xperia serilerinden birisi olsun ikinci tercihiniz de zaten işi ekran ve görüntü olan LG’nin optimus’u olsun 😉 Bu arada Enes kardeşim sunumunda başarılar, rahat ol olayı akışına bırak. Sanki sınıf seninmiş gibi davran 🙂 Ben de geçen yıl üniversiteyken 3 dersten sunum yapmıştım ordan biliyorum yani. Eğer sunumu kamerayla çekme veya çektirme gibi bir olanağın da olursa paylaşman güzel olur. Hem ileride sunum yapacak arkadaşlara da örnek olur.

28 Aralık 2011 - 10:03:49

HTC Tasarımdan anlamıyor diyenleri anlamış değilim 🙂 Sense arayüzü bile yeter. Eksikleri, sadece ağır telefon yapıyorlar.
Xperia için bu durum pek geçerli değil tasarım olarak güzel; ama donanımı pek beğenmiyorum açıkçası. Kullanmadığım model kalmadı desem yanlış olmaz. HTC Sensation XL daha bir güzel. Xperia NEO’dan biraz uzak durmak lazım. Geç açılıyor baya. Arc S veya Ray kullanılabilir. Ray biraz boyut olarak ufak kibar duruyor.
Tabi bağımlılık başka birşey Samsung Galaxy SII’den şaşmamak gerek. Her ne kadar Çin işi adi bir telefon gibi dursa da performans olarak hakkını veriyor. 🙂

enesilhan
30 Aralık 2011 - 01:27:24

@Zafer ve @Arslan sizlerin yazdığı yoruma o kadar güzel ve uzun yorumlar yazmıştım ki malesef bizim yurdun internetinden dolayı gönderdiğim sırada yorumum gitti. Şu an ne kadar üzgünüm bir bilseniz bir daha yorum yapmak istemezsiniz. Her neyse çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Yapamadığım yorumlar kendime kalsın. Tekrar yazmak için o kadar yüreğim yok şu an 🙁 1000-2000 karakter yazdım hepsi havaya gitti. I’m sorry :-S