Yalnızlık Nedir ?

İsmimi verirsem o da beni terkeder diye korkuyorum. Yalnızlık gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir.. Isınmak için güneşin doğmasını beklersin ama o güneş hiçbir zaman doğmaz.. Yalnızlık bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir.. Ne yaparsan yap onu bulamayacağını bilirsin ama yine de denemekten vazgeçmezsin.. O‘nun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın.. Yalnızlık aynı havayı soluyupta bi türlü yan yana olamamak gibidir.. Aldığın malatya escort her nefeste O‘nun kokusunu duymak istersin ama yapamazsın.. Aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar. Yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır.. Sol kaburgam bile firar etti bedenimden. Aradan geçen zaman bile yetmiyor unutmaya..

Ettiğimiz kavgaları bile özlüyorum. Saçlarını okşamayı, ellerini tutmayı, aniden boynuna sarılmayı, bana bakışını, karşımda duruşunu, hatta arkasını dönüp yatışını bile.. Ona yavaşça sokulmak, sessizce sarılmak, omuzlarından tutup sımsıkı kendine çekmek.. Leyla ile Mecnun‘un İskender‘inden yani nam-ı diğer Ahmet Mümtaz Taylan‘dan yalnızlığın tarifsiz tarifi.. Aşağıda sesli dinlemek isterseniz mp3 halide var.

This text will be replaced

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Nasıl Bir Ortamda Yazı Yazarım ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

4 yorum

 1. TANER   •  

  İzledim bu bölümü harikaydı gerçekten yalnızlık bu kadar iyi tarif edilebilir ancak.İskender baba büyüksün:)

 2. Ali Arslan   •  

  “Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdı. Yalnızlık, ömrüm boyunca tanımadığım bir yabancıydı. Onunla şimdilerde beraber uyanıyoruz. Her yeni güne iki yalnız, şarkılar yazıyoruz. Yorgunuz… Çok Yorgunuz…” Sagopa Kajmer – 24

  Şarkıyı dinlerken, aynı anda senin yazına rast geldim. Hem şarkıda hem de senin bu yazında yalnızlıktan bahsedilmesi ilginç bir tesadüftü aslında. Bu tesadüf sonrası şarkıda geçen bu sözleri burada paylaşmak istedim. : )

  • Enes ILHAN   •     Yazar

   Evet ali biliyorum sagopa’nın bu parçasını. Ama bunu sagopa değil başka birisi parçanın sonunda söylüyordu. Paylaşımın için teşekkür ederim, çok uyumlu oldu bence.

   • Ali Arslan   •  

    Evet haklısın. Kendi söylemiyor o kısmı. Sadece şarkıda geçiyor. : )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.