Enes İLHAN\ Yalnızlık Nedir ?

Öyle İşte.. 4 yorum 10.830 19 Eylül 2012

İsmimi verirsem o da beni terkeder diye korkuyorum. Yalnızlık gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir.. Isınmak için güneşin doğmasını beklersin ama o güneş hiçbir zaman doğmaz.. Yalnızlık bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir.. Ne yaparsan yap onu bulamayacağını bilirsin ama yine de denemekten vazgeçmezsin.. O‘nun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın.. Yalnızlık aynı havayı soluyupta bi türlü yan yana olamamak gibidir.. Aldığın  her nefeste O‘nun kokusunu duymak istersin ama yapamazsın.. Aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar. Yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır.. Sol kaburgam bile firar etti bedenimden. Aradan geçen zaman bile yetmiyor unutmaya..

Ettiğimiz kavgaları bile özlüyorum. Saçlarını okşamayı, ellerini tutmayı, aniden boynuna sarılmayı, bana bakışını, karşımda duruşunu, hatta arkasını dönüp yatışını bile.. Ona yavaşça sokulmak, sessizce sarılmak, omuzlarından tutup sımsıkı kendine çekmek.. Leyla ile Mecnun‘un İskender‘inden yani nam-ı diğer Ahmet Mümtaz Taylan‘dan yalnızlığın tarifsiz tarifi.. Aşağıda sesli dinlemek isterseniz mp3 halide var.

This text will be replaced

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Nasıl Bir Ortamda Yazı Yazarım ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

TANER
19 Eylül 2012 - 20:28:07

İzledim bu bölümü harikaydı gerçekten yalnızlık bu kadar iyi tarif edilebilir ancak.İskender baba büyüksün:)

20 Eylül 2012 - 13:41:49

“Acımasızca geçip giden zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklarımızdı. Yalnızlık, ömrüm boyunca tanımadığım bir yabancıydı. Onunla şimdilerde beraber uyanıyoruz. Her yeni güne iki yalnız, şarkılar yazıyoruz. Yorgunuz… Çok Yorgunuz…” Sagopa Kajmer – 24

Şarkıyı dinlerken, aynı anda senin yazına rast geldim. Hem şarkıda hem de senin bu yazında yalnızlıktan bahsedilmesi ilginç bir tesadüftü aslında. Bu tesadüf sonrası şarkıda geçen bu sözleri burada paylaşmak istedim. : )

20 Eylül 2012 - 14:12:50

Evet ali biliyorum sagopa’nın bu parçasını. Ama bunu sagopa değil başka birisi parçanın sonunda söylüyordu. Paylaşımın için teşekkür ederim, çok uyumlu oldu bence.

22 Eylül 2012 - 00:25:23

Evet haklısın. Kendi söylemiyor o kısmı. Sadece şarkıda geçiyor. : )