Enes İLHAN\ WP Mail SMTP Alternatifi Eklenti: Easy WP SMTP

Wordpress 5 yorum 2.818 2 Şubat 2017
WP Mail SMTP Alternatifi Eklenti: Easy WP SMTP

Eğer WordPress bir siteniz varsa ve hostinginizi herhangi bir Türk firmasından aldığınızda %95 olasılıkla SMTP desteklerinin olmadığını görebilirsiniz. Bu durumda iş tamamen size düşüyor ve hemen wordpress eklenti dizininde smtp diye arattığımızda ilk sonuçlarda gelen WP Mail SMTP eklentisini görüyorsunuz. İngilizceniz benim gibi çok yeterli değilse bu eklentinin nasıl kullanıldığını hemen aratıyorsunuz ve bu eklenti hakkında yazılan onlarca yazıyı bulabiliyorsunuz.

Buraya kadar her şey hoş güzel, bu eklentiyi ben de kullandım ama son zamanlarda bu eklenti problem çıkarmaya başladı. Sitemize yapılan yorumları artık göremez olunca eklentinin ayarları ile oynamaya kalktım. Her ne kadar kurcaladıysam da maalesef ki çözüme ulaşamadım. Çalıştığım host firmasına destek talebi gönderdim ama onların tarafında herhangi bir problemin olmadığını söylediler. Ben de sorunun eklentiden kaynaklanabileceğini düşünürken tahminlerimde yanılmadım ve gerçekten eklentide problem vardı.

Daha sonra alternatif bir sürü SMTP eklentileri buldum ama içlerinde en beğendiğim kesinlikle bu eklenti oldu yani; Easy WP SMTP Eklentinin kurulumu diğer eklenti ile çok benzerlik gösteriyor. Ben kendi ayarlarımı sizlerle paylaşayım, büyük ihtimalle siz de bu ayarları kullandığınız da bir sorunla karşılaşmadan sitelerinize gelen yorumların artık e-posta adresinize sorunsuz geldiğini göreceksinizdir. Kendi kullandığım ayar ise şu şekilde:

Easy WP SMTP Ayarları

Eğer bu ayarları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız hosting firmanız ile iletişime geçerek hostinginizin mail ayarlarınızı isteyebilirsiniz. Ben bu eklentiyi kullandıktan sonra artık siteme yapılan yorumları sorunsuz bir şekilde alabiliyorum. Eklentinin wordpress sayfası şu şekilde: Easy WP SMTP WordPress İyi Bloglamalar..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yeni Tema ile Yola Devam.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

11 Şubat 2017 - 01:50:53

bu eklentiyi seçmekle doğru karar almışsın çünkü hepsini denedim ve en iyisi gerçekten easy wp smtp. 2 yıldır hiç sorun çıkarmadı tek kötü yani işlemciyi biraz fazla yorması.

11 Şubat 2017 - 14:58:10

Teşekkür ederim yorumun için Akif. Ben yeni kullanmaya başladığım için işlemciyi yorduğu olayını bilmiyorum, ama eğer öyleyse bile kullanımı bana WP Mail SMTP eklentisine göre çok daha kolay geldi.

Şamil
18 Şubat 2017 - 21:43:48

Güzel bir eklentiye benziyor, en kısa zamanda deneyeceğim.

21 Mart 2017 - 01:00:23

Tamda imdadıma yetişen ve beni büyük bir dertten kurtaran bir yazı olmuş. Ne yazık ki hosting firmamın çözemediği mail sorununu bu yazı ile uygulayarak çözdüm Allah razı olsun kardeşim bu tür yazılarını her zaman beklerim her şey için teşekkürler.

21 Mart 2017 - 01:58:48

Cümlemizden kardeşim, işine yaramasına sevindim 🙂