24 Mart 2017: Cuma
Gölge

WP Mail SMTP Alternatifi Eklenti: Easy WP SMTP

Wordpress 2 Şubat 2017 5 252  7
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Eğer WordPress bir siteniz varsa ve hostinginizi herhangi bir Türk firmasından aldığınızda %95 olasılıkla SMTP desteklerinin olmadığını görebilirsiniz. Bu durumda iş tamamen size düşüyor ve hemen wordpress eklenti dizininde smtp diye arattığımızda ilk sonuçlarda gelen WP Mail SMTP eklentisini görüyorsunuz. İngilizceniz benim gibi çok yeterli değilse bu eklentinin nasıl kullanıldığını hemen aratıyorsunuz ve bu eklenti hakkında yazılan onlarca yazıyı bulabiliyorsunuz.

Buraya kadar her şey hoş güzel, bu eklentiyi ben de kullandım ama son zamanlarda bu eklenti problem çıkarmaya başladı. Sitemize yapılan yorumları artık göremez olunca eklentinin ayarları ile oynamaya kalktım. Her ne kadar kurcaladıysam da maalesef ki çözüme ulaşamadım. Çalıştığım host firmasına destek talebi gönderdim ama onların tarafında herhangi bir problemin olmadığını söylediler. Ben de sorunun eklentiden kaynaklanabileceğini düşünürken tahminlerimde yanılmadım ve gerçekten eklentide problem vardı.

Daha sonra alternatif bir sürü SMTP eklentileri buldum ama içlerinde en beğendiğim kesinlikle bu eklenti oldu yani; Easy WP SMTP Eklentinin kurulumu diğer eklenti ile çok benzerlik gösteriyor. Ben kendi ayarlarımı sizlerle paylaşayım, büyük ihtimalle siz de bu ayarları kullandığınız da bir sorunla karşılaşmadan sitelerinize gelen yorumların artık e-posta adresinize sorunsuz geldiğini göreceksinizdir. Kendi kullandığım ayar ise şu şekilde:

Easy WP SMTP Ayarları

Eğer bu ayarları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız hosting firmanız ile iletişime geçerek hostinginizin mail ayarlarınızı isteyebilirsiniz. Ben bu eklentiyi kullandıktan sonra artık siteme yapılan yorumları sorunsuz bir şekilde alabiliyorum. Eklentinin wordpress sayfası şu şekilde: Easy WP SMTP WordPress İyi Bloglamalar..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yeni Tema ile Yola Devam.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

5 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir