Vodafone Teknosa Kampanyası

Yaklaşık 10 ay önce yine Vodafone‘nun bu kampanyasını görmüştüm. O zamanlar aklımda bir tane dizüstü bilgisayar almak vardı fakat nasıl alacağım konusunda bir fikrim yoktu. Derken dayımgilin dükkanında gazete okurken bu vodafone’nun Teknosa‘ya özel 1000 TL’lik indirim yaptığını gördüm. İlk gördüğümde açıkça çok sevinmiştim. Diyelim alacağım bilgisayar: 1300 TL ben ise bu bilgisayara sadece 300 TL verecektim görünürde! Daha sonra hemen en yakın Teknosa marketine gittim ve indirimin hangi bilgisayarlarda geçerli olduğunu öğrendim.

Bu işte kesin bir şey var demiştim kendi kendime. Sonra yine dükkana gidip gazetedeki kampanyanın ayrıntılarını okudum hani şu küçücük yazılan kısım! {Burada Mevcut} O kısmı detaylı okuduktan sonra işin içinde büyük bir kazık olduğunu anladım tamamen. Yani biz diyelim bir notebook beğendik ve fiyatı 1500 TL. Vodafone 1000 TL indirim çeki verince biz o bilgisayara 500 TL ödemiş olacağız, yalnız bir farkla! Önce Vodafone merkezine gidip 1 GB vodem ya da 5 GB’lık limiti olan vodemi seçtiğimiz durumda bilgisayar haricinde ödeyeceğimiz büyük bir mebla ortaya çıkıyor. Şöyle izah edeyim:

 • Önce Vodafone merkezine gidip ya 24 ay(taahhüt)x65 TL = 1560 TL’ye 1 GB’lık paketi alacağız yada 24x75 TL = 1800 TL buraya ödeyeceğiz. (Şu işe bakın 1 GB ile 5 GB’ın arasında sadece 10 TL fiyat farkı var!)  Ve ondan sonrada Teknosa gidip diyelim 1500 TL’lik pc’ye 500 verince bilgisayar fiyatı uçup gidiyor. İlk paketi seçtiniz diyelim: 2 yılın sonunda cebinizden çıkacak olan para 2060 TL. İkinci paket olan 5 GB’lığı seçtiğinizde ise 2300 TL’niz gitmiş olacak. Şimdi soruyorum size 900 ila 1400 arasında süper antalya escort özellikli bilgisayar alamaz mıyız ? Tabii ki alabiliriz hemde kralını !

 Yani diyeceğim o ki bilgisayarı aldığınıza alacağınıza pişman ediyorlar. Bu kampanyadaki en gıcık olduğum yer 1 GB’lık ve 5 GB’lık paket seçeneklerinin fiyatı. Bu kadar pahalı yapmasalar kendileri zarar edecek ! Millette 1000 TL indirim diye gidip 2 sene modeme bilgisayardan daha çok para ödemek zorunda kalacak. Nerede kaldı peki indirim ?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "2009 Neden İyi Geçti ? [MİM]" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

13 yorum

 1. Metin   •  

  Ben zaten yazın bu kampanyayı duyduğumda huylanmıştım. Verdiğin bilgiler yararlı oldu 🙂

 2. münzevi kişilik   •  

  Büyük hayal kırıklığı..:(
  İnsanları küçük hilelerle kandırmaya çalışıyolar akıllarınca!

 3. gokhans   •  

  Kim kime bu devirde bedava bişey verir. Bi tarafı indirim olarak gösterip diğer taraftan bindiriyor. Kim bedava 1000 tl indirim hakkı dağıtır..

 4. Mehmet Zorba   •  

  Ben bu işlerle TTnet'in bana atmış olduğu kaz…tan sonra detaylı bir şekilde ilgilenmiştim.Her kampanyanın bi açığını yakalar olmuştum 🙂 dikkatli bakılırsa o minik yazılara herşeyin orada gizli olduğunu görebiliriz.

 5. By Ouz   •  

  Yoğurdum ekşi dememi bekleme benden 🙂

 6. Salih Demir   •  

  Ben hiç bir kampanyaya güvenmiyorum. Kazık yeme ihtimali %100.

 7. Anonymous   •  

  ama devletimiz sağolsun bunlara bir çözüm getirmeli..

  yani firmalara baskı yapmapı diye düşünüyorum tüketiciyi düşünmeli devlet..

  ama tcell olsun vodafone olsun kazık üstüne kazık atıyrlar

  cep tarifelerinde de böyle

 8. REDKAYA   •  

  Bi arkadaşım(eski) aynı kampanya için soruşturup araştırmamı istedi tabi kendisi bayan olduğu için anlamıyor kii kendini çok zeki sanar 🙂 neyse ama ben işin içeriğini biliyordum aldım bunu götürdüm bir vodafone ana bayiisine olaya kendi gözleriyle şahit olmasını sağladım.

 9. volkan atabey   •  

  vodafone un 1 gb lik paketinden almıştım paket bitti msj ı gelmiyor arkadaşlar ona dikkat edin bu arada hemen kontör e dadanıyor..

 10. Emre Koral   •  

  ben de heveslenmiştim de yediğim kazıklar aklıma gelince vazgeçtim.Kazık ata ata akıllandırıyorlar. 🙂

 11. sağlık market   •  

  çokta gerek yokk aslında ona zaten heryerde mevcut internett:)

 12. Anonymous   •  

  ben bu kampanyayı ilk duyduğumda kesin kazançları vardır diye düşünmüştüm ki hesapladımda gerçekten öyleydi. yinede bilinçsiz milleti dolandırmak için güzel yöntem bulmuşlar, 1000tl cezbedici

 13. hakan   •  

  güzel kampanya detaylı bilgi için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.