Enes İLHAN\ Vodafone Durum Güncellemesi

Günlük 1 yorum 584 1 Nisan 2016

Şu yazımda tekrardan vodafone‘a geçtiğimi belirttiğim bir yazı paylaşmıştım. O yazımda da dediğim gibi bekleyip göreceğiz demiştim ve ben göreceğimi gördüm. Şunu anladım ki oturduğum ve yaşadığım bölgede açık ara Turkcell daha iyi çekiyor arkadaşlar. Çekim gücünü, hızını vs. geçtim benim için daha önemli olan telefonun bariz şekilde bataryasının daha hızlı tükenmesi oldu. En çok bu duruma içerledim. Çekim kalitesi ve hızı vaad ettiği kadar iyi değil vodafone’nun. Tabi ki bunları oturduğum yer ve bölgeye göre söylüyorum. Sizin orada daha iyi çekebilir buna bir şey diyemem.

Normalde telefonumun şarjı 3 gün gidiyordu turkcell kullandığım zaman [Xperia Z2]. Vodafone’a geçtikten sonra 2 günü çıkartmaz oldu. Çekim gücü yeterli olmadığı için 2G‘de bile şebekenin düştüğü ve hiç çekmediği yerler oldu evin içinde. Bu sebeptendir ki hattımı tekrar Turkcell’e taşıma kararı aldım tekrardan. Güzel bir kampanyasını da buldum ve üstelik bu kampanya 31 Mart 2016‘ya kadar geçerliydi süresini uzatıp 31 Mayıs 2016 yapmışlar bu da ayrı bir güzellik.

Bende şans pek yoktur bunu beni daha iyi tanıyan bilir. Yine öyle oldu. Vodafone’dan aslında 2 hafta önce geçiş yapacaktım fakat ne hikmettir oturduğum büyük sayılabilecek bir ilçe de hattımı Turkcell’in faturasız paketine taşıyamadım. Burda  Turkcell ana bayisi var sadece 1 tane. Hattımı faturasız pakete taşımak istediğimi söylediğim de sadece faturalı paketlere geçiş yapabildiklerini söylediler. Durum böyle olunca işkillendim ve turkcell’e şikayet bildiriminde bulundum sosyal medya hesapları aracılığıyla.

Beni aradılar ve bayinin gerekli bilgilerini istediler. Bende seve seve bu bilgileri verdikten sonra işin aslını öğrenmiş oldum kendilerinden tabi yani burdaki bayiden. İkinci defa gittiğimde neden geçiş yapamıyorsunuz faturasız hatta şeklinde sorduğumda bana ceza yediklerini bu yüzden patronlarının faturasız hatta geçiş yapmayın sözü (!) üzerine elemanlar da yapamadıklarını söylediler. Dün yani 31 Mart’ta gittiğimde yarın sabah gelin faturasız hatta geçişinizi sağlayalım dediler tuhaf bir şekilde. Şikayet etmemin etkisi oldu mu bilmiyorum ama sanırım Turkcell’e tekrardan geçeceğim.

Bu yazıyı yazdığım an itibariyle vodafone 4G konusunda da maalesef sınıfta kaldı. Telefonu 2 saat uğraştıktan sonra zar zor LTE moduna alabildim ve tek diş çekiyor sadece ! Bu da iyice işin tuzu biberi oldu. Kardeşim de Turkcell kullanıyor ve onun ki 3 diş çekiyor aynı oda da. Durum bu şekilde arkadaşlar, yolcudur abbas bağlasan durmaz..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Eski Okulum Yıkılmış.." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Seslisohbet
2 Nisan 2016 - 09:33:27

Vodafone kullanıyorum 4.5 g gecmedim daha bakalım nası bıseymıs ıns kotu sonuclar acmas hat degismem