Enes İLHAN\ Uydu Alıcı Almak İsteyenlere Tavsiye: Hiremco Zapper HD

İnceleme 1 yorum 13.736 28 Şubat 2016
Hiremco-Zapper-HD-1

Yıllardır Dsmart ve Digiturk kullanan bir birey olarak bu uydu alıcılarının eksikliğini hissetmiyordum. Çünkü onlardan birine abone olduğunuzda yanında zaten uydu alıcısını veriyorlardı. Askere gitmeden önce Digitürk‘ü iptal ettirmeyi başarmıştım fakat Dsmart‘ta o zamanlar halen taahhütüm bulunduğu için onu iptal ettirememiştim. Digitürk’ü malum Lig TV için, dsmart’ı ise şampiyonlar ligi, beko basketbol ligi, ispanya la liga ve euroleague için almıştım. Fakat geçen şu 1 yılda Dsmart’ta hiçbiri kalmamış. Hepsi başka platformlara dağılmış. Bende her ay 25 TL‘yi ulusal kanallara verecek kadar zengin olmadığımdan iptal ettirme kararı aldım.

Tabi iptal ettirince elinizde doğal olarak uydu felan kalmıyor. Geçen gün de gözüm a101 broşüründeki mini full hd uydu alıcı olan hometech isimli bir uydu alıcısına ilişti. Fakat yaptığım araştırmalar sonucu çok da olumlu yorumların olmadığını gördüm. Fiyatı 59,90 TL’ydi. Fakat bana fiyat/performans ürünü bir şey lazımdı. Çok kaliteli olmasına gerek yoktu keza televizyonum da zaten 720P çözünürlükte çalışan başka bir fiyat/performans ürününden ziyade ne kadar ekmek o kadar köfte olan bir televizyondu.

Bunları göz önünde bulundurarak yaptığım 1 saatlik araştırmalar sonucu hiremco yani [hilmi-remzi-coşkun] isimlerinin kısaltmaları olan bu ürünü aldım. Şaka şaka böyle bir şey yok tabi ki bunu ben uydurdum yalnız böyle bir şeyin olabilitesi de yüksek 😀 Çünkü yıllarca ben dahil bir çoğumuzun uzak doğu markası sandığı yu-ma-tu’nun yusuf, mahmut, tuncer isimli kardeşlerin isimlerinin ilk hecelerinin kısaltması olduğunu düşündüğümüzde hiç de yabana atılacak bir uydurma değil gibi 🙂

Her neyse ürünün tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu içtenlikle söyleyebilirim. Ürünü tv’nize takar takmaz uydu yayınları güncel bir şekilde geliyor. Bu beni oldukça şaşırtsa da bu üründe zaten TKGS yani Türksat Kanal Güncelleme Sistemi bulunduğundan çok da şaşılacak bir olay değilmiş onu öğrendim. Ben hepsiburada‘dan kargo dahil 89.90 TL’ye aldım fakat piyasada 75 TL’ye kadar satan satıcılar var n11‘de.

Ürünün baya bir özelliği var ama beni en çok etkileyen yayını usb belleğe kaydetme kalitesi oldu. Bu özellik yıllardan beri var biliyorum ama bu uydunun kaydettiği kalite inanılmaz başarılı. Sanırım bit rate‘i 33.000‘lerde olduğu için bu kadar kaliteli kaydediyor. Eğer bu kaliteyi merak ediyorsanız aşağıda ekledim, kısa bir deneme kaydı var. Şöyle ki bu dosyayı ne xperia z2‘de açabildim ne de kardeşimin general mobile 4g telefonunda. Dosya uzantısı .ts olduğundan vlc player bilgisayarda sorunsuz oynatıyor. Telefonlarımızda da vlc player var fakat inanılmaz kasıyor ve ne yaptıysam bu video’yu açamadım. İndirip kalitesine bakmak isterseniz link şudur:

[download id=”6″]

Ürünün kanal geçişi gayet hızlı geldi bana. Dsmart’ın çok yavaş bir kanal geçişi vardı bu ona göre bariz hızlı. Bu uydu da BİSS key özelliği var buna güvenerek İdman TV‘yi açar diye düşündüm ama birkaç denemem de başarısız oldum. Lafı fazla uzatmadan ürüne ait birkaç resimle bu yazımı burada bitirmek istiyorum. Almayı düşünenler veya buna yeltenenlere tavsiye edebilirim. Ürün benim için çok yeni ayrıca Türk Malı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Buyrun bu da ürüne ait resimler:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "LG Nexus 4 İncelemesi" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

29 Şubat 2016 - 22:53:51

Güzel tavsiye almayi düsünüyorum. sansa buraya rasladim saolun

Ali Can
1 Mart 2017 - 15:56:53

Güzel bir inceleme olmuş.Elinize sağlık.