Enes İLHAN\ Unutmak Öyle Kolaymı ki ?

Öyle İşte.. 2 yorum 2.036 16 Ağustos 2012

Aşık olduğunu zannedersin halbuki sen sadece yanılgıya düşmüşsündür. Böyle tatlı bir heyecan, hoş bir mutluluk, aptalca bir gülümseme olur O‘nu düşünürken yüzünde.. Düşünürsün fakat çoğu zamanda acaba O‘da seni düşünüyor mudur gibisinden kendine sorar ve çoğu zamanda “tabi canım O’da beni düşünüyordur” diyerekten teselli verirsin kendine.. Çünkü korkarsın ! O‘nu senin düşünememe korkusundan korkarsın.. Unutmak istersin bi an böyle kötü düşünceleri. O felaketi duymak istemezsin hiçbir duyu organınla.. Çünkü sen sanarsın ki O sadece senin ve senden başkasına ait olamaz..

Yine aşık olduğunu zannedersin ve yine yanılırsın. Çünkü sen sadece bir hevesle tanımışsındır O‘nu.. Ve hep şunu unutursun “O’nun da seni, seni O’nun kadar çok sevdiğini” zannederekten hülyalar kurarsın.. Ama işlerin böyle olduğunu bilmeyerekten devam edersin yoluna. Girmişsindir bir kere o büyülü dünyaya.. Kendini kaptırmışsındır aslında. Ne kadar “Yok canım ben ne yaptığımı gayet iyi biliyorum” derken sen bile kendine inanmazsın acı da olsa.. Çünkü kimsenin o büyüyü bozmasına izin vermek istemezsin..

Bazen aklına takılır kötü şeyler. Hep iyi düşünmezsin. Aklına kurcalayan bi bit yeniği mutlaka vardır sevdiğin süreçte. “Acaba böyle mi, acaba şöyle yapmış mıdır, acaba gerçekten doğru söylüyor mu, acaba beni gerçekten seviyor mu” acabalar,acabalar.. Bu içini kemiren süreçlerle yoluna bir süre devam edersin ama dedim ya kimsenin o büyüyü bozmasına izin vermek istemezsin, kendinin bile.. Sonra böyle bir sıkılma hissiyatı doğar. Hep aynı hitap tarzları, hep aynı dönüp dolaşan olaylar zinciri.. Sonra bakarsın ki o ilk sana “Aşkım veya Birtanem veya Hayatım” diye vs.vs sıralanan aşk ve sevgi sözcükleri o kadar sıradanlaşmıştır ki bu aynı “nasılsın” diye attığın mesaja benzer..

Sonra duramazsın. O kurt iyiden iyiye seni yer bitirir. Sonra da bunu fiiliyata dökmeye karar verirsin. Acayip acayip gereksiz ses yükseltmeler, ergen ergen sorular sormalar.. Sonra ardını alamazsın kalbini kırarsın kızın. Kızda az değildir hani oda bunları yapan cinstendir ne de olsa.. Çünkü en nihayetinde bu fıtrat onlara da verilmiştir. Bazıları edebini takınır iffetli davranır, bazıları da kendilerini aşar hayvanların da aşağısına düşer. Bu kız yada erkek olayı değildir tabi. İki cins de bu dediklerimi yapabilir.

Sonra uzun bir süre mesaj da atmazlar birbirlerine, çağrı da.. Sonra ikisinden biri kimin daha çok kuyruk acısı varsa diğerine “nasılsın” diye anlamsız bir soru sorar sanki o arada yaşadıklarını metin mesajıyla anlatabilecek gibi.. Bu soru aslında “pişman mısın sende ? ben çok pişmanım” demeye getirmek gibidir. Fakat iki tarafta bunu böyle sorar ve cevabını muhakkak alırlar.

Sonra beklenmeyen son başlar. Ayrılık serüveni.. Özet geçeyim burayı çünkü bu son bitmez. Kim daha çok sevdiyse o daha çok yanar ve daha çok işin üstüne gitmeye çalışır. Verdiği emekleri, niyetinin ciddi olduğunu göstermek ister çünkü. Hani bu yaşadıklarını bir fiiliyata dökerek zamanında söylediklerinin gerçek olmasını bekler. Bu erkektir işte ama adam gibi seven erkek.. Sonra bakar ki kızdan tık yok. O oralı bile olmaz. Bırak onu o kadar ardından zaman geçmiştir mesaj bile atmaz.

Tek bir sms beklersin O‘ndan. Sonra her gelen mesaj da bir umutla bakarsın o ekrana. Sonra da her umutla baktığın ekranda avea,turkcell,vodafone,türk telekom wirefon gibi firmaların kampanyalarına acayip söver durursun.. Alacağın varsa da almazsın veya geçmezsin diğer tarifeye. Çünkü sen hayata küsmüşsündür arkadaşım.. Geçirmez senin acını hiçbir kampanya veya tarife..

En sonda da artık sende unutmak istersin O‘nu. O görevini yapıp unutmuştur seni ! Fakat sen bunu da beceremeyip eline yüzüne bulaştırmışsındır her zaman ki gibi.. Sonra bakarsın aylar geçer ama sen o acıyla dönüp durursun. Sonra bakarsın unutmuşsun dersem bana inanmayın. Çünkü o seven adam unutmaz artık O‘nu.. Sadece unuttum diyerek hem kendini hemde başkalarını kandırır. O unutamaz ki .. Seviyordur çünkü. O‘nun ne kadar kötü yanlarını aklına getirerek unutmaya çalışsa da o unutmak lafı sadece kendine söylediği yalandan başka hiçbir şey değildir..

Unutamaz işte. Hayatını başka bir insanla devam da ettirse Yaradan böyle bir duygu vermiştir bizlere.. O öyle sürer gider. Böyle bir şey yaşamamak için ya O‘nu hiç tanımayacaksın ya da unutmayı bileceksin arkadaşım. Diğer türlü çıkmaza giriyor çünkü. Özet olarak “Unutmak o kadar kolay değil” fakat gerçekten seven için.. Yazıyla çok alâkalı ve manidar bir parçayıda bu yazının sonuna ekliyorum. Esen kalın efendim..

This text will be replaced

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yakınlarınız Sizin Blogunuzu Biliyorsa Vay Halinize ..!" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

4 Eylül 2012 - 01:44:52

Yazını baştan sona okudum abicim. Gerçekten de berbat bir durum. Belki senin ki kadar kötü olmadı benim durum. Yaşla ve yaşanmışlıkla da ilgisi vardır çünkü. Yazını okurken, bir anda etkilendim. Yaşar gibi oldum. Sonra benim de aklıma ‘o’ geldi. Unuturum dersin ama zaman geçse de hakkında veya hayatında olan herşeyi bilmek istersin her zaman. Bir türlü kopamazsın unuttum desende.. En kötüsü de başka bir gün başka biriyle olacağını düşünürsün ya. İşte o çok kötü. Çünkü emek vermişsindir. Sanki sonsuza kadar beraber olacağını düşündükten sonra bir anda herşeyin bitmesi. Başka bir arkadaşıyla bile samimiyeti zoruna gider insanın. Ondan sonra hiç birşey yapasın olmaz vs. vs. vs. Yazacak çok şey var aslında ama daha da uzatmak istemiyorum.

Yazını değerlendireecek olursam. Yüreğine ve ellerine sağlık. Çok iyi bir yazı olmuş. Bir çok kişinin ortak duygusunu veya dışarı vuramadığı şeyleri yansıtmışsın. Şarkı da yazıya çok uyumlu olmuş. Yazını okuduktan sonra bir de şarkıyı açıp, yazın üzerinde biraz daha göz gezdirdim. Zordur unutmak evet ve sen de çok güzel demişsin; “Unutamaz işte. Hayatını başka bir insanla devam da ettirse Yaradan böyle bir duygu vermiştir bizlere.. ” Çok klasik olacak ama bir şekilde de hayata devam etmek gerekiyor.

4 Eylül 2012 - 03:31:26

Eyvallah kardeşim yorumun için yüreğine sağlık. Bu yorumun üstüne bana başka laf düşmüyor. Allah o acıyı kimseye yaşatmasın rabbimden bunu dileyebilirim ancak. Tekrar teşekkür ederim.