Enes İLHAN\ Unutamadığım Filmler {mim}

İnternet Dünyası 4 yorum 1.911 8 Şubat 2013

Yine bir mimle karşınızdayız sayın okur. Bu aralar sıkça mimleniyoruz, blog küre bu kadar mim ile uğraşıyorsa blogların son nefesini verdiğini düşünmeli miyiz acaba ? Yoksa iyimser yaklaşarak “bunlar güzel şeyler, can verir blog küreye” mi demeliyiz bilemedim.. Her neyse sineblog‘un sahibi melek mimlemiş bizi sağolsun.(teşekkürler) Mim’in konusu ise bugüne kadar izlediğimiz filmler arasında unutulamayanları listelemek..

Bugüne kadar çok film seyrettim. Özellikle üniversite’ye gittiğim zamanlar kariyer rekorumu da kırmıştım can sıkıntısıyla geçen günlerde. Beni etkileyen kendine hayran bırakan filmleri buraya yazacağım. O halde hemen başlayayım:

Terminatör Serisi:

Hafızamda inanılmaz etkisi olan küçüklüğümün heyecan dolu dakikalarla kalbimin küt küt ederek takip ettiğim olağan üstü bir başyapıt bana göre ! İlk filmini ben 7-8 yaşlarında izlemiştim dayımla. O kadar heyecanlı ve güzeldi ki anlatamam. Arnold Schwarzenegger o zaman körpe bir delikanlıydı. Tüm terminatör serisini hayranlıkla izlemişimdir.

Esaretin Bedeli:

Bu film nedendir bilinmez ama beni kendine hayran bırakmıştı. Film o kadar güzel ki onun güzelliğini burada sizlere kelimelerle anlatamam. Eğer bu filmi hâla izlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ederim.

The İmam:

Eminim birçok kişi izlemiştir. Zamanında çok beğendiğim ve ısrarla 2.filminin neden çıkmadığını anlayamadığım derece de güzel gelmişti. Belki de konusu yüce dinimiz İslam’ı anlatmasından dolayı beni etkilemişti.

Daha Hızlı ve Daha Öfkeli Serileri:

Çok beğendiğim film serilerindendir bu film. İlk serilerini bile hâla izleyebiliyorsam bu adamlar gerçekten bu işi başarmışlar. Bu sene de 6. filmi geliyor Mayıs’ın 24’nde, hazırlanın millet yeni maceraya!

Bunların dışında şu filmleri de çok beğenmiştim:

  • Kelebek Etkisi
  • Son Samuray
  • Jackie Chan’in olduğu tüm filmler
  • İncir Reçeli
  • Apocalypto
  • Müzede Bir Gece
  • Karayip Korsanları
  • Gerçek Efsane
  • Cehennem Melekleri

Daha aslında aklıma gelmeyen o kadar film var ki neyse bu kadar da yeter. Şu sıralar etrafta bir sürü mim varken benim bu yazıyı paslamaya hiç niyetim yok. O yüzden biraz da mızıkçılık yaparak kimseye paslamıyorum 🙂 Hoşçakalın efendim..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Oynamaktan Zevk Aldığım Oyunlar {mim}" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

8 Şubat 2013 - 19:40:17

Abi unutulmuyor bazı filmler var sende yazmışsın insanı etkisi altında bırakıyor cidden

8 Şubat 2013 - 22:50:04

İncir Reçeli ve The İmam filmi hariç hepsini izledim. Güzel filmlerdir.

9 Şubat 2013 - 18:21:08

Enes abi sadece ismimiz değil oyunlar,filmler hepsini birbirine çok yakın 🙂 Esaretin Bedeli kim ne derse desin En iyi film bence .

12 Şubat 2013 - 02:48:30

Sana katılıyorum adaş. Ve evet sanırım dediğin gibi bazı özelliklerimiz uyumlu 🙂