Enes İLHAN\ Ucuz Balkan Turu için Bilmeniz Gereken 5 Şey

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 1.174 16 Ocak 2017
Ucuz Balkan Turu için Bilmeniz Gereken 5 Şey

2017 herkes için çok zor geçecek, bunu biliyoruz. İş, aş, sağlık yerinde olduktan sonra ne kadar zor olursa olsun gezmekten uzak duramayan bir güruh var, bunu biliyorum. Ben de bunlardan biriyim. 2017 tatili planlarım arasında bir Balkan turu yapmak var. Bu yıl en az bir yurtdışı turu yapmak istiyorum. Ekonomik durumlar ortada olunca haliyle tatilimi olabildiğince ekonomik düzeylerde tutmayı düşünüyorum.

ucuz balkan turu
Ucuz Balkan turları ile ilgili günlerdir birçok dergi, gazete ve blog gezdim. Gözlemlediklerimi ve çıkarımlarımı burada da paylaşmak istedim. İşte ekonomik bir Balkan tatili yapmak için bilmeniz gereken 5 şey…

  1. Erken Davranın

Balkanlar gezisini ucuza getirmek istiyorsanız uçak bileti ve konaklamanızı aylar öncesinden halletmek zorundasınız. En az 34 ay öncesinden gideceğiniz ya da gitmek istediğiniz Balkan şehrine uçak biletinizi almanızı öneriyorum. Keza, Balkanlar’da konaklama da oldukça ucuz sancaktepe arac kiralama ancak yine de son dakika sürprizi yaşamamak ve açıkta kalmamak için onu da öncesinden ayarlamanızı tavsiye ederim, böylece ekonomik bir bilet ve otel fırsatı da yakalamış olursunuz.

  1. Kampanyaları Takip Edin

Neredeyse her hafta bir havayolu şirketinin kampanyası oluyor. Ucuz uçak bileti bulmak, kampanyaları takip etmekle de mümkün olabilir. Bu yüzden havayolu şirketlerinin bültenlerine abone olun, sosyal medya hesaplarını takip edin.

ucuz balkan turu 2

  1. Seçenekleri Araştırın

Konaklama alternatifleri o kadar çok ki… Ve bilmenizi isterim ki, merkezi yerler pahalı, merkeze yakın ancak ara sokaklarda kalan, otobüsle 1520 dakikalık mesafede olan oteller daha uygun fiyatlı. İsteyen ve kendine güvenen hostelleri de tercih edebilir böylece konaklama sancaktepe klima servisi işi çok daha ucuza gelebilir. Örneğin merkezde bir otel için 100 dolar ödemek mi yoksa yine merkezi yerde bir hostelde 20 dolar ödemek mi? Elbette 20 dolar daha ekonomik ve cazip. 🙂

  1. Restoranlarda Yemeyin !

Balkan gezisi sırasında yemekler konusunda çok sıkıntı çekmezsiniz. Ucuz balkan turu yapmak istiyorsanız meydanlardaki ve çarşılardaki büyük restoranlar yerine, sancaktepe evden eve nakliyat ev yemeği yapan daha küçük butik dükkanlar ve lokantaları tercih edebilirsiniz.

  1. Trenle Seyahat Edin

Bir diğer ucuz tatil tüyosu ise, Balkan şehirleri arasında eğer varsa tren yolunu tercih edebilirsiniz. Hem çok eğlenceli hem de daha ekonomik bir gezi yapabilirsiniz böylelikle.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Hediye Seçiminde Yapılan Yanlışlar" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?