29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Twitter’dan Kaynaklanan Son Tweet Sorunu!

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Wordpress 16 Eylül 2012 5 2.197  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Bundan 4 yada 5 gün önce tam hatırlamıyorum sitemde bir sorunla karşılaştım. Sitedeki tüm yazılar bir anda italik oldu. Bu durumdan acayip kıllandım ve bir an önce çözüm yollarını aradım. Sitemdeki CSS kodlarının altını üstüne getirmeme rağmen sorunu bir türlü çözemedim. Ama öyle böyle değil bu sorun acayip sinirimi bozmuştu. Sonra diğer siteler de baktım acaba böyle bir sorun yaşayan varmı diye ama kimse de böyle bir sorun göremedim. Sonra bu durumun bir eklentiden kaynaklanabileceğini düşündüm fakat soruna neden olan eklentiyide bulamayınca bu sorunu wmaracı forumunda konu olarak açmak istedim.

Fakat konuyu açmadan önce takip ettiğim bloglardan olan Usluer‘in sitesine gözüm çarptı baktım ki onun da blogunda sidebar’da aynı sorun mevcuttu.
Sorun ise şu şekildi örnek olarak:twitter
Sonra gtalk’dan ismail‘le konuştuk dedim “neden böyle olmuş olabilir bu ismail” dedim oda bu sorunun Twitter‘dan kaynaklandığını söyledi. Hakikatende öyleymiş. Twitter için wordpress’de şöyle bir kod kullanılıyor. Şu kodlar function.php’ye ekleniyor:

function displayLatestTweet($twitterID){
     include_once(ABSPATH.WPINC.'/rss.php');
     $latest_tweet = fetch_rss("http://search.twitter.com/search.atom?q=from:" . $twitterID . "&rpp=1");
     echo $latest_tweet->items[0]['atom_content']; }

Ve şu kodda header.php‘ye veya sidebar‘a eklenebiliyordu:

< -?php displayLatestTweet('enesilhan'); ?-> (treler yok)

Fakat işte bu kodlar sitedeki tüm yazı tipinin italik olmasına neden oluyor. Bende çözüm olarak başka bir twitter eklentisi kullanmaya başladım. Bu eklenti hem daha özelleştirilebilir hemde daha hızlı. Yani siz bir tweet attığınızda yukarıdaki eklenti 15 dakika sonra felan düşüyordu siteye. Bu sonradan bulduğum eklentide ise maksimum 2 dakika sonra son tweet’iniz siteye düşüyor. Bu arada iletişim formunda blogumda kullanmış olduğum üstteki twitter barının nasıl yapılacağına dair birkaç tane mail aldım. Bundan sonraki yazımda bu üst twitter barının nasıl yapılacağını ve sonradan kullanmış olduğum twitter kodlarını buradan paylaşacağım. Takipte kalın ve hoşçakalın..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sitenin Başına Gelen Sorunlar !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

5 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir