Enes İLHAN\ Traş Olurken Digitürk Üyeliği Kazandım !

Günlük 12 yorum 7.656 21 Nisan 2011

Evet sayın okurlar böyle bir şey ilk defa başıma geliyor. İlk defa berberde çalınan radyonun işe yaradığını gördüm ! Berber ile ilgili daha önce şöyle de bir yazım olmuş. Tam işte böyle traş olurken uykumun geldiği bir sırada hafif loş bir müzik sesi geliyor yukardan. Yukarı dediğim televizyonun monte edildiği yer. Her neyse böyle saçlar hafif hafif giderken önce müzik çalıyor ardından bir spiker konuşuyor. Hediye mediye felan bir şeyler diyordu. “Çekiliş yok, kura yok” dediğini duyunca bi an böyle irkildim bu spikeri dinlemeye başladım.

SMS atan herkese çekilişsiz, kurasız 400 TL değerinde ödül gönderiyoruz dedi. Tabi bunun için yapmanız gereken “HEDİYE {bir boşluk} Adınız ve Soyadınız, Telefon Numaranız, Nereden Katıldığınız” şeklinde bir sms gönderin biz size paşa paşa gönderecez diyodu resmen adam ! Dedim herhalde çıldırmış olmalı bu spiker. Bu devirde kim kime bedava şartsız kurasız bir şey verir ki ? Sponsorumuz çok güçlü, dijitürk deyince harbi harbi inanmaya başladım. Sonra da traş bittikten sonra bu denilenleri doğru bir şekilde yaptım,gönderdim ve avea’dan bir mesaj geldi. Bu sms’in ücreti 2.40 TL’dir eyvallah dedim. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali ucunda 400 tl’lik ödül olduğunu düşündüm ve bir şey olmaz diye geçiştirdim.

Neyse efendim bunlar bugün bir kadın aracılığıyla aradılar beni. Adresimi istediler bende doğal olarak yurtta kaldığım için ev adresimi verdim. Bugün yarın tekrar arayacaklarını söyledi bayan. Bugün ise bu kadın aradıktan sonra aynı kampanyayı internette dijiturk’ün sitesinde görünce başımdan kaynar sular dökülmüş gibi oldu. Bu bayan bana ilk 2 aydan sonra 24 ay taahhütlü olduğunu söyledikten sonra kıllanmaya başladım. Madem ilk iki aydan sonra normal ücret ödüyoruz o zaman nerde kaldı benim kazandığım HEDİYE ! İlk 2 aydan sonra bi 13,90 TL’lik bi de 17,90 TL’lik paket seçebildiğimizi söyledi. Peki dedim ben ilk iki aydan sonra lig tv izleyebilecek miyim dedim evet dedi 24 ay boyunca izleyebileceksiniz deyince biraz yüreğime su serpildi. Normalde bu dediğim internet sitesinde yazmıyor. Eğer normalde de öyleyse iptal edeceğim hiç gereği yok kurmasınlar daha iyi !

Şimdi dijitürk kullanan veya bu konuda bilgisi olan siz değerli okurlarımdan cevap bekliyorum. Ya 24 ay boyunca {belki de pişman olacağım} hediye olarak kazandığım (!) bu paketi alacağım ya da vazgeçeceğim…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Pozitif Olabilmek..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Onur Ege
21 Nisan 2011 - 14:41:18

Blogger sansürünün baş sebebi Digitürk'ün dönüp dolaşıp bir Blogger'ı hediye veriyoruz diye bulması ne ironik ama.. O değil de, TTNet'ten edindiğim tecrübeye göre, "taahhüt" dedikleri her şeyden uzak dururum. Sinir bozucu asıl durum, hediye dediklere şeye öyle yada böyle para ödemek zorunda kalıyorsun. Neyse hayırlı olsun 🙂

Enes İLHAN
21 Nisan 2011 - 14:47:16

@Onur Ege,
Blogger sansürüne konuda hiç değinmedim bile onur. Yani tartışmaya mahal verir düşüncesiyle sansür konusunu yazmaya değmez diye yazmadım. Yazmadığım halde yine böyle beklediğim bir yorum geldi, haklı çıktım. Bo konuda o kadar çok şey tartışıldı ki bende anlamadım dijitürk'mi haklı Blogger'mı haklı ! Sinir bozucu kısmında çok haklısın. Alıp almama konusunda hâla kararsızım.

MaFiAMaX
21 Nisan 2011 - 17:01:54

Valla Digiturk hiç kullanmadım ama markanın imajı pek de iyi değil. Bayağı bir insan şikayetçi. Özellikle de belli bir sabit fiyat politikalarının olmamasından şikayetçi bir çok insan. Müşteri aboneliğini iptal ettirmek istediğinde pazarlık yapıp aylık fiyatı aşağı çekenler bile oluyormuş. Tabi bunların hepsi -mış -muş. Çevrende kullananlara da sor.

Enes İLHAN
21 Nisan 2011 - 18:57:44

@MaFiAMaX,
Bende zaten tereddütlü bir şekilde yaklaşıyorum bu olaya. Halen soruşturuyorum olumsuz durumla karşılaşanlara. Kurup kurdurmama konusunda çok kararsızım nedense, allah sonumuzu hayretsin inşallah hocam.

Yılmaz Barış
22 Nisan 2011 - 09:06:44

eğer 2 yıl üye olmak zorundaysan.. hediye mediye yok ki ortada..
2 yıl abonelik taahhüdü verenlere zaten ilk 2 ay 3 ay bedava kampanyasını sürekli yapmıyor mu bunlar ?

yukarıda senin yazdığın söze dikkat çekmek istiyorum : "kim kime bedava şartsız kurasız bir şey verir"

Kelimeler Benim
22 Nisan 2011 - 17:57:12

Söz konusu Digiturkse
Bedava da verseler alma.
İzleme, izlettirme. İzleyeni caydır.

Macır Aga
23 Nisan 2011 - 18:09:17

Üflemeyi unutma sevgili Enes. Blogger'dan baya azımız yandı çünkü.

Enes İLHAN
24 Nisan 2011 - 09:22:49

Bu değerli görüşlerinizden sonra almayacağım sanırım arkadaşlar. Fikirleriniz ötürü teşekkür ederim hepinize.

demreli
26 Nisan 2011 - 21:43:51

Enes sakın alıyım deme bu digitürkten birşey.Sırf küçücük kartı teslim etmedim diye icra yollamışlar eve.350 lira ödedim bir kart için.Kartı teslim etmeye gittim.Çöpe atabilirsiniz dediler 🙂
Forever DreamBox

Enes İLHAN
27 Nisan 2011 - 14:44:19

@demreli,
Şu an tamamen vazgeçtim . Neler yapmışlar onlar öyle ? Aynısını bana yapsalardı bu yazının bir harfini bile yazmazdım herhalde 🙂

Halis Elciman
29 Nisan 2011 - 20:35:21

hiç bulaşma bence Enes…

Beşparasız
3 Mayıs 2011 - 10:14:09

Bunlar adama günahını bile vermezler bedava..Vardır orda bir çıkarları..Hem bedava izlemek varken ne gerek var saçma sapan kanallara para vermeye..Bizim var digitürk ben yinde normal kanalları izliyorum..Ordaki kanallarda bozuk plak gibi tekrardan başak birşey yok..