Enes İLHAN\ The Walking Dead’e Başladım ve Bitirdim

TeVe 8 yorum 2.969 1 Nisan 2013

Altyazılı filmlere alıştıktan sonra bu işi çok sevmeye ve hatta kendime kızmaya başladım. Bu önyargı ile bu zamana kadar bir çok güzel filmi heba ettim. Elime lost‘un 3 sezonu geçmişti fakat bu önyargı olduğu için malesef bu ve bunun gibi bir çok filmi izleyemedim. Tabi artık çok alıştım ve daha da türkçe dublaj’lı filmler izleyemiyorum. Bu diziye başlamam ise çok olmadı. Benim gibi ingilizce’den çat pat kelimeleri bilen insan bile Türkçe karşılığının “yürüyen ölüler” olduğunu anlayabilir. Her neyse diziye başladım ve kendimi alamadım diyebilirim.

The Walking Dead 3.SezonÖyle ki dizinin konusuna bile bakmadım. Birçok yerde the walking dead ismini ve onu tavsiye eden insanları gördükçe hafızamda yer edinmiş. Bu kadar insanın bildiği bir şey vardır diyerek dizinin konusuna bile bakmadan izlemeye başladım. İzleyiş o izleyiş işte ne zaman başladım ne zaman 3 sezon’u izledim bitti inanım aklım ermedi. Şu an sabırsızlıkla yeni bölümlerini bekliyorum. Ama haftada 1 yayınlanması benim canımı çok sıktı va başka bir diziye başladım. 1 Nisan‘da yeni bölümü geliyormuş.

Ama şunu söyleyeyim biriktirip izlemek gerçekten çok daha mantıklı. Olaylar ve yaşanılanlar aklınızdan hiç çıkmıyor ve neler  olabileceğini sezebiliyorsunuz bazen. Artık bu dizi sıkıcı gelmeye başlar benim için. O yüzden biraz ara vermek sanırım en iyisi olacak. Diziye geçersek eğer eleştirilebilecek elbette yerleri var. Bazen midenizin aşırı bulandığı da oluyor fakat diziyi sabırla izleyen insanlar bu duruma alışabiliyor. Benim de midemin aşırı bulandığı sahneler oldu bu kesinkle doğru ama dizinin senaryosu gereği bunun olması gerekiyor.Kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden. Benim dizideki adamım ise “Daryl” Psikopat olduğunu kabul ediyorum ama yaptıkları çok hoşuma gitmişti izlerken.

Yabancılar gerçekten aşmış bu işi en iyi onlar yapıyor. Ben de kendi dizilerimizle övünüyordum. Artık bu düşüncem de değişti. Adamlar öyle senaryo ve öyle gerçekçi sahneler yapıyorlar ki bizimkiler yanına yaklaşamıyor. Haksızlık ettiğimi düşünebilirsiniz ama şu diziyi bir izleyin ve adamların nasıl bir makyaj ekibinin olduğunu ve teknolojilerine bir bakın abi yaa ! Bizim de güzel denebilecek cinsten dizilerimiz var ama artık sıktı. Moda oldu artık her kitabın dizisini çekiyorlar ve bazı dizilerde çalıntı çıkıyor. Yakın zamanda izlediğim ve hoşuma giden Ezel dizisi de buna örnek malesef ..!

Diyebileceklerim bu kadar bu diziyle ilgili. İzlerken heyecan ve büyük gerilimle izlediğim çok sahneleri oldu. Dizinin özetiyle sizi baş başa bırakarak yazımı sonlandırayım. Kesinlikle tavsiye ediyorum izlemenizi. Beni çok etkisinde bıraktı. Bu  diziyi izledikten sonra 5 kat daha şükrettim güzel hayatımız ve bir düzenimiz olduğu için. Rabbim kimseye böyle bir felaket vermesin. Gerçi hak edenlere ve sapıtanlara zamanında ne felaketler vermiş rabbim orası ayrı.

Dizinin Özeti:

Ölüp ölüp dirileceksiniz! The Shawshank Redemption ve The Green Mile’ın Oscar adayı yazar ve yönetmeni Frank Darabont’un imzasını taşıyan The Walking Dead ile tüyler ürpertici bir deneyime hazır olun.

Eviniz son teknoloji bir güvenlik sistemiyle donatılmış, yaşadığınız ülke, dünyanın en güçlü ordusuna, en etkili silahlarına sahip olabilir. İnsanlık, uzayın derinliklerini keşfetmeye başlamış, doğanın kanunlarına başkaldırıyor, laboratuvarda koyun klonluyor olabilir. Peki bütün bunlar kendinizi güvende hissetmeniz için yeter mi ? Hayatını toplumun refahını korumaya adamış şerif yardımcısı Rick Grimes için bu sorunun cevabı evet idi. Ta ki nedeni belirsiz bir zombi istilası, dünyayı mahşer yerine çevirene kadar..

Bir çizgi roman serisinin TV uyaralaması olan The Walking Dead’de, silahlı bir çatışmada vurulduktan sonra komaya giren şerif yardımcısı Rick Grimes, hastanede tek başına uyanıyor. Etrafta sadece cesetler kalmış. Ailesinin bu korkunç saldırıdan kurtulan şanslı insanlar arasında olduğuna inanan Rick, onları bulmak için yola koyuluyor. Fakat ailesine ulaşmak için aç zombileri aşması, geçmişinden şeytanlarla savaşması ve insanlığını sorgulaması gerekiyor.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Leyla ile Mecnun Hastası Oldum !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

1 Nisan 2013 - 18:10:40

Ben de ikinci sezonun yayınlandığı dönemlerinde keşfettim bu diziyi. Hemen ilk sezonu indirip yeni bölümlere yetiştim ve bugün üçüncü sezonu da kapattık. Dördüncü sezon tee Aralık’ta. Çok uzun bir süre. Bakalım nasıl sabredeceğiz…

1 Nisan 2013 - 20:48:41

Geçen gün arkadaşın tavsiyesiyle izledim baya güzel film ama altyazılı film daha iyi oluyo o an ki ses efektleri duygulu tonda olan konuşmalar daha bir bağlıyo diziye .

1 Nisan 2013 - 23:32:52

@kralizasyon,
Ben dizi-mag’den izliyorum ahmet. Bugün yeni bölüm yayınlanmış ama daha izlemedim. Yalnız dizi-mag’i tavsiye ederim çok güzel.
@Enes Gündoğdu,
Evet kardeşim dediğin gibi türkçe dublaj izlenmiyor. İzlediğim her diziyi altyazı’lı izliyorum. Dediğin gibi o tonlar ve orijinal sesler kesinlikle çok daha iyi.

2 Nisan 2013 - 22:11:20

Spartacus biteceği için bir dizi arayışındaydım, buna başlayayım bari. 🙂

3 Nisan 2013 - 17:30:35

Bende de tam tersi oldu. The walking dead’den sonra spartacus’e başladım ve şu anda onun da bitmesi an meselesi 🙂

17 Nisan 2013 - 20:12:49

Herkes bu diziyi öneriyor zombi türü filmleri her zaman sevmişimdir buda dizi izleyeceğim bunu mutlaka , başlamama neden olanlardan birisin 🙂

trabzonda evden eve nakliyat
18 Nisan 2013 - 15:51:46

Bu alt yazı konusunda benimde bayağı ön yargılarım var ve hala kırabilmiş değilim.

Tilkii
17 Mayıs 2013 - 20:52:33

The Walking Dead i ben 1 haftada bitirdim. O kadar sarıyo ki insan bırakamıyor. Şimdi işin yoksa bekle 4. sezonu 😀