Enes İLHAN\ Tercih Sonrası Yaşadığım Sıkıntılar !

Özgün Yazılarım 4 yorum 2.400 24 Ekim 2009

Sevgili okurlar daha önce sizlere şurada  Eskişehir’e gideceğimi söylemiştim fakat ardı ardına yaşanan olaylar zincirinde Eskişehir’e gitme olayım yattı 🙁 Oysa kazandım gidiyorum diyerek çok sevinmiştim fakat artık o güzel şehire gidemeyeceğim. Peki ne olduda kesin gözüyle baktığım üniversiteye gidemedim ?
Ben ilk başta Eskişehir’de edebiyat bölümüne ders verdiklerini duydum ve bu bölümüde o yüzden yazmıştım fakat daha sonra bu bölüme yoğun ilgi oluşmuş ve ders vermeyeceklerini açıklamışlar. Bu habere ilk başta inanasım gelmedi fakat gerçekler acıdır diye boşuna söylememişler dostlar 🙁

Yine umudumu kesmedim hani belki dersler yaklaştığı zaman kararlarını değiştirebilirler diye fakat bu karar kesinmiş! Nasılda sevinmiştim bulunduğum bölgeden uzaklaşacağım diye! Tabii ki her şeyin hayırlısı, ben yine umudumu kaybetmiş değilim, umudumu yitirmeye çalışanlara rağmen ! …

Haberin kesin olmadığı zaman da bir hoca Eskişehir’den G.Antep’e gelmiş. Güya benim arkadaşımı aramış ve haftada 3 gün ders verileceğini ve ayrıca Osmanlıca dersi içinde haftada 3 saat kurs verileceğini söylemiş! Biz safız ya buna da inandık tam her şeyin bittiği zamanda…

İşte gelişmeler bu şekilde yaşandı ve tamamen hayal kırıklıklarıyla geçen 5 hafta bana adeta işkence gibi geldi.Bu devreden sonra ek kontenjan umudum vardı fakat istenilen bölümlerin olmaması ve puanın yetersiz oluşu adeta bir boşluğa itiverdi beni 🙁 Sonrasında bu iş de yattı derken samimi bir hocamla dertleşiverdik.

Hocam dedim sevindiğim şeyler bir süre sonra beni hayal kırıklığına uğratıyor bu hayatımda hep böyle mi devam edecek diye sordum. Oda: “Olur mu Enes’cim öyle şey! Allah her kulunu türlü türlü imtihanlardan geçirir.Herkesin vazifesi farklı farklıdır.Ama O kuluna kaldıramayacağı yükü kesinlikle vermez.Sadece insanların bu başına gelenleri bu şekilde bilmesi ve sabır ile geçiştirmesi gerekir. Senin de imtihanın bu! Sana düşen sabr ve şükretmek..

Tamam dedim peki bu şekilde ben ne yapacağım hocam ? Önce sana ek bir iş buluruz eczane,avukatın yanında sekreterlik veya herhangi bir büroda çalışabilirsin dedi. Tabi bu söyledikleri işler referans verilerek gerçekleştirilecek işler.Sende tamda eczacı tipi var diyerek beni gülümsetti sağolsun 🙂 Peki hem iş, hem ders nasıl olacak dedim.Bizde zamanında senin geçtiğin evrelerden geçtik korkma sen başarırsın bunları kolaylıkla (Benmi :P)

Yani anlayacağınız bu sene evdeyim ve hem iş- hem okul ikisini birlikte yürütmeye çalışacağım.Kitaplar Aralık ayında verilecek.Nisan ayında bir öss yeni adıyla YGS sınavı yapılacak ve bu yıl içinde  KPSS sınavıda var.Benim hedefim YGS sınavından iyi bir puanla Polislik bölümünü tercih etmek olacak. [Polislik demişken bu konuda bilgisi olanlar yorumda belirtsin lütfen. Misal: Kelimelerbenim.com sahibi Sezer hocam yorumunla bilgilendirirsen sevinirim] Polislik olmazsa KPSS sınavı var.İnşallah bu alternatifler beni bir daha üzmez!

Bu arada yeni taşındığımız eve (Yeni derken 2 ay oluyor :S) internet bağlattık. Taşındığımız ev üç katlı ve üçünde de oturuluyor.Önceden en üst kat inşa ediliyordu ve yapımı tamamlandı ve şu an 2 kiracı+ev sahibi gül gibi geçinip gidiyoruz çok şükür 🙂 İnternet’i ben ayarladım eve. Bundan önce iki defa internet nimetini TTNET‘den bağlattırmıştık fakat bu sefer farklı sistemleri düşünmüştüm bağlattırmadan aylar önce. Hatta şurada sorup durmuşum millete. Sormuşum ama yanıtlar beni pek tatmin etmemiş.

Bende diğer yöntemlerle araştırdım ve ‘1045’ servisinden tanıdığımız  Milleni ‘nin  altyapısıyla oluşturulan Doping‘i seçtim.Hemde avantajlı bir kampanyaya başvurdum.Nedir peki o avantaj ?

İşte resimde görmüş olduğunuz kampanyayı seçtim ve şu anda 8 Mbps hızıyla aynı zamanda sınırsız olan bir avantajı seçtim.İlk 5 ay resimde de görmüş olduğunuz gibi 25 TL ödeyeceğiz [Bu rakamı üçe bölün çünkü interneti üç kişi kullanıyoruz] 5.aydan sonra fiyat 49 TL olacak ve bu fiyatı da yine üçe böleceğiz.Ve aynı zamanda Modem tercihinde Kablosuz+ 4 tane de kablo bağlantısı olan ZyXEL‘in şu modelini seçtim.Bana göre çok avantajlı size göre nasıldır bilemiyorum 🙂

Birde Doping ile hız testi yaptım bakmak isterseniz:

İşte başımdan bu şekilde olaylar geçti Allah yardımcım ve yardımcınız olsun.Yazıda sanki çok uzadı he. İdare edin bu deliyi 😛 İçinizi ısıtacak en

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yaşadığın Yerde Bir Blogcunun Olmamasının Verdiği Üzüntü !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Metin
24 Ekim 2009 - 08:17:09

Ne diyelim herşeyin hayırlısı.gidememeye üzüldün ama belki senin için çok daha hayırlı oldu.bunu kimse bilemez.

Anonymous
25 Ekim 2009 - 10:03:58

her zaman için herşeyin hayırlısını dilemek lazım.

Enes İLHAN
25 Ekim 2009 - 11:13:18

@Metin
Belki de dedidiğin gibidir bilemiyorum.
@Adsız
Doğru söylüyorsunda bazen insan kendini aşıp isyan noktasına gelebiliyor.Çok şükür bende öyle olmadı ama yine de ben hayırlısını istiyorum her şeyin.