29 Mart 2017: Çarşamba
Gölge

Telefonlarda HD Ses Kalitesi Dönemi !

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Telefon 7 Haziran 2011 6 3.343  
Bu Kişisel Blog'da 551 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Gelen teknoloji vesilesiyle artık bir çok şeye alışır hâle geldik. Önce bilgisayarlardaki USB 3.0 {10 kat daha hızlı veri aktarımı} şimdi de telefonlardaki HD{High Defination} ses olayı günümüz olaylarının ve yeniliklerin en başında geliyorlar. Bugünlerde taşınabilir bir hard disk almayı düşünüyorum ve bunun USB 3.0 özellikli olmasına dikkat ediyorum. Buna sizde dikkat edin, zira artık yeni çıkan tüm dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar USB 3.0 olarak üretilecekmiş ! Şimdi bu operatörler zangır zangır HD ses reklamları yapıyorlar. Mesela Turkcell‘in manavgat şelalesindeki reklamından sonra birde şöyle bir reklam yapmışlar:

İyi tamam böyle güzel teknolojiyi bizlere sunuyorsunuzda acaba bizim ülkedeki insanlarımızın kaçı HD ses teknolojisini kullanan cep telefonu kullanıyor ki ? Belki %10‘luk bir kesim kullanıyordur ya diğerleri ? Şimdi gidip herkes en az 1 milyar olan telefonlardan mı alacak kardeşim ? Yapacaksanız bunu tüm telefonlara uygun hale getirip ondan sonra bunu biz yaptık deyin ! Eğer bunu tüm telefonlara uygun hale getirirlerse, bugüne kadar çeşitli operatörlerden yediğim kazıkların hepsini helal edicem sonuna kadar{ciddiyim bak}..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "C7 Popüler Uygulamalarım" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

6 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir