Enes İLHAN\ Tavsiye Ürün: TP-Link WA850RE

Teknoloji 7 yorum 3.991 25 Kasım 2013

Bu yazımda sizlere gerçekten faydalı bir ürünü bizzat test etmiş biri olarak güzel bir tavsiye de bulunacağım. Sıkı bir teknoseyir takipçisi olduğumdan son günlerde sürekli router felan inceleniyordu. Sonra sırf levent abi‘nin o güzel sohbeti hatrına izlediğim videoların birinde derdime çare bir ürünle karşılaştım. Derdim evdeki kablosuz bağlantının sinyalinin çok düşük olması ve sürekli kopmasıydı. Bu ürün ise bu derde tam deva olacak cinsten bir ürün gerçekten.

Teknoseyir‘de gördükten sonra önce bir araştırdım gerçekten durum böyle mi yoksa tanıtım ürünü mü felan mı diye. Hepsiburada’daki olumlu yorumları gördükten sonra biraz tereddütlü de olsa aldım. Tereddütüm ise bundan önceki aynı niyetle aldığım netmaster‘ın işe yaramayan ve 50 liramın boşa gittiği bir ürün yüzündendi. O ürün çarçur oldu şimdi dolapta yatıyor. Vazifesini yerine getiriyor ama 2-3 gün sonra olan ağı da berbat eden bir cihazdı.

Bu yüzden acaba bu ürün de böyle olur mu gibisinden almakla almamak arasında gidip geldikten sonra dayanamayıp aldım. Çünkü sinyal diğer odalarda ve benim oturduğum oda da o kadar az ki bazen tek çubuk çekiyor bazen de hiç görmüyordu ağı telefonlar felan. Ama çok şükür bu sorunum bu küçük ama bir o kadar etkili cihazla artık tarih oldu. Tek olumsuz tarafı üstündeki ledlerin acayip ışık verişi. Sanırsınız ki duvarda gece lambası var 🙂 Bakınız aşağıdaki resimlere:

Gözlerimi gece aşırı rahatsız ettiğinden ledlerin üstünü yara bandıyla kapatmak zorunda kaldım, gazi gibi oldu mübarek 🙂 Ürünün asıl adı “menzil genişletici” olarak geçiyor. Gerçekten de menzili genişletiyor, odam da ve diğer odalarda beklemediğim bir verim aldım keşke daha önce alsaymışım dedim kendi kendime.

Ürünün fiyatı aslında çok pahalı değil. Şu an 80 TL’ye hepsiburada’da mevcut durumda. Öğrenci adama bu ürün pahalı gelebilir ama bu dertten sizlerde benim gibi müzdaripseniz bu ürünü mutlaka almalısınız. Kablosuz ağın yeterli gelmediği ya da sinyalin koptuğu yerlerde ürün adeta imdadınıza yetişiyor. Kurulumu çok basit bu arada. Kablosuz özellikli bir modeminiz ve modeminizde bir wps butonu varsa kurulum en fazla 1 dakika sürüyor.

Bunlar yoksa da sorun değil. Ürün içinde çıkan klavuzda bir ip adresi veriliyor ve kurulumunuz orada da maksimum 3 dakika sürüyor. Ayrıca tp-link’in kendi sitesinden son yazılımı indirip en güncel hale getirerek kullanmanızı tavsiye ediyorum. Ürün benim çok hoşuma gitti. Söylenenlere göre sadece 3 watt çekiyormuş. Kulağınızı bu ürüne dayadığınızda inceden bir ses geldiğini sizlerde fark edeceksiniz eğer alıp da kullanırsanız. Işıkları rahatsız ettiğinde yara bandı çok pratik bir çözüm bu da aklınızda bulunsun 🙂 İyi günler efendim, sağlıcakla..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "4 Gündür Deli Gibi İpad Arıyorum" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

25 Kasım 2013 - 18:38:34

Cihaz, modemden sinyali kablosuz olarak alıp, güçlendirerek mi yayıyor? Çünkü yazıya eklemiş olduğunuz görsellerde modemden cihaza gelen bir kablo göremedim.

25 Kasım 2013 - 18:48:04

Evet ali kardeşim aynen dediğin gibi. Yazıda bahsetmeyi unutmuşum. Senin de dediğin gibi kablosuz olarak sinyali güçlendirip tekrar kablosuz olarak sunuyor 🙂

25 Kasım 2013 - 22:04:57

Çok iyiymiş o zaman. 🙂

trabzon araba
4 Aralık 2013 - 11:20:32

Çok güzelmiş, keşke daha önce okusaydım bu yazıyı daha yeni router aldım.

12 Aralık 2013 - 03:35:58

Hocam hayırlı olsun öncelikle. Alalı bayağı olmuş halen memnun musunuz ? Tavsiye eder misiniz bende böyle bir ürün arıyorum. Yalıtım yüzünden odalar arası modem çekişi rezil durumda çözüm olur mu ?

12 Aralık 2013 - 14:25:05

Teşekkürler. Evet memnunum ve tavsiye ediyorum. Kesinlikle çözüm olur, hatta 2-3 tane bile alabilirsiniz durumunuz varsa.

Kadir Çakmakçı
5 Şubat 2015 - 19:32:39

yav kardeşim bende kullandım ama hiç memnun kalmadım modemi bile değiştirdim sonra gittim zyxel wre2205 aldım. baya damemnun kaldım kırdım attım diğerini sinirden. WRE2205 tek geçerim 🙂