Tatil Planlarınızı Şimdiden Yapmaya Başlayın

Tatil Planlarınızı Şimdiden Yapmaya Başlayın

Aralık ayının sonuna yaklaştıkça öğrencilerin heyecanı giderek artıyor. Malum yoğun bir eğitim maratonundan sonra önümüzde hem karne heyecanı hem de arkasından gelen 15 günlük bir sömestr tatili var. Yarıyıl tatilini verimli ve en  güzel geçirmek için öğrencilerin kendilerine mutlaka bir tatil programı hazırlaması gerekir. Bu programda  , zayıf derslerin telafisi ya da kendini eksik bulduğu konuların tekrarı için güzel bir zaman dilimi verildiği gibi  dinlenmeye ve eğlenmeye de ağırlık verilmelidir.

Bu tatili verimli ve en güzel şekilde değerlendirmek için birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatiflerden en çok tercih edileni elbette ki kısa bir tatil planıdır. Bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak, hem yoğun geçen bir eğitim maratonundan sonra çocuğunuz için hem de siz değerli anne ve babalar için çok dinlendirici olacak hem de fiziken ve zihnen arınmanızı sağlayacaktır.

Çocukların aileleriyle birlikte vakit geçirmeleri açısından bulunmaz bir fırsat sunan 15 günlük Sömestr tatilinde , soğuk havaların tadını çıkarmak için kayak tatili yapabilir, kar temalı manzaralar görüntüleyebilir,kayak merkezlerinde çocuklarınızla birlikte kış mevsimini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Soğuk günlere biraz ara verip daha sıcak ülkelere gitmek istiyorsanız; deniz,kum,güneş temalı fotoğraf çekebilir, sahillerin tadını çıkarabilirsiniz.Dilerseniz daha sınırlı bir bütçeyle civar şehirlere giderek bölgeyi tanıtan günübirlik gezilere katılabilir , kültürel yerleri veya daha önce hiç görmediğiniz noktaları çocuğunuzla ziyaret ederek, onun farklı coğrafyaları, tarihleri, yemekleri ve değerleri keşfetmesine yardımcı olabilir,şehrin dokusunu hissedebilirsiniz. .

Siz de bu kısa tatil planı için fikir edinmek istiyorsanız, internet üzerinden rezervasyon yapabileceğiniz pek çok site bulunuyor. Özellikle bankaların indirim fırsatı sunduğu sitelere bakmanızı önerebilirim. Tüm aile ve çocuklara ileride gülümseyerek hatırlayacakları anılarla dolu güzel bir yarıyıl tatili dilerim…

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yurt İçinde Neden Uçakla Yolculuğu Tercih Etmeliyiz?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.