Enes İLHAN\ Takıntılarımız..

Kendimce 1 yorum 1.819 8 Nisan 2013

Her insanın kendine göre iyi veya kötü bir takıntısı olduğunu düşünenlerdenim. Kimi zaman bu takıntılarımı abartır ve gereksiz bulurum ama asla kendimi bu takıntılarım yüzünden yadırgayamam. Çünkü en evvelinde insan oğluyuz.. Her insanın kendine göre sevdikleri ve sevmedikleri olabiliyor. Ben bu takıntılarımı hem hayat gözüyle hem de internette bolca vakit geçirdiğim için webmaster gözüyle sizlere aktarmayı düşünüyorum. Webmaster olduğumu iddaa etmiyorum ama insanlar genelde bu şekilde tabir ediyorlar ben de o yüzden böyle söyleyeyim istedim. Bu kadar laf salatasından sonra gelin benim takıntılarıma geçelim:

Hayat Gözünden Takıntılarım:

 • Bir işi bitirmeden diğerine geçebilirim.Normalde bunun tam tersi olması gerekir ama malesef bende durum böyle.
 • Simetri hastası bir insanım. Nerede eğri bir şey görsem onu bana en düz açıyla düzeltme gayretine girerim. Tabanı fayans olan bir yerde yürürken çizgilerine basmamaya çalışırım.(bu küçüklükten beri devam ediyor)
 • Bir odayı dağınık görmeye asla tahammül edemem. Ne yapar eder ya güzelce toplarım, ya da göz zevkini bozan şeyleri ortadan kaldırırım.
 • Çıkar amacını hissettiğim kişilerle asla birlikte olamam. Bunu hissettiğimde kalbini kırmadan o kişiden uzaklaşır, kendim i onun çirkin işlerine alet ettirmem.
 • Türk kahvesi içerken nerede olursam olayım dibine kadar içerim. Hatta başta gelmeyen o tad sonlarında öyle iştahlı gelir ki neredeyse bardağı yiyecekmişim hissini verdirir etrafa.
 • Hayatta amacı olmayan insanla vakit geçirmek bana boş zaman geçirdiğim için günah işliyormuşum hissini verir. Amacı olan bir insanla olmak ise beni huzurlu eden şeylerdendir.
 • Övünen insanlara irite olurum. Kendimi hiçbir zaman övmemeye ve göz önünde bulundurmamaya çalışırım. Liderlik vasfımın olduğuna inanırım ama bunu çıkarlarım için asla alet edemem.
 • Kibirden Allah’a sığıınırım. Bunu göz göre göre göze sokmaya çalışanlara da anlam veremem. Kibirin büyük bir tehlike olduğunu bilir, onun şeytandan geldiğine inanırım.

Webmaster Gözünden Takıntılarım:

 • Bilgisayarı ilk açtığımda CCleaner ile temizlik yapmadan asla internete girmem.
 • Reklamlara zorla tıklattırmak isteyenlerin reklamlarına asla tıklamam. Ama hoşuma giden beni mutlu eden sitelerin reklamlarına huzurla tıklarım.
 • Bilgisayarı haftada en az 1 kere temizlemeden kullanamam. Ekrandaki pire kadar toz parçası bile beni okuduğum şeyden soğutur ve kalkar hemen temizlerim.
 • Bazı haklarımı aramaktan geri kalmam. Mesela geçen gün Şok marketler zincirinden aldığımız bir tavuk bozuk  çıkınca ve bunun iadesini kabul etmedikleri için şikayet ettim. Tüketici haklarının sitesine girdim o maili okumayacaklarını bildiğim halde gönderdim. Çok komik bir mesaj oldu ama ben hakkımı aramaktan vazgeçmedim.
 • Bazı alışveriş sitelerine insan gerçekten sinir oluyor. Bazen 200 liralık alışverişe 10 liralık kargo ücreti alıyorlar bazen de 15 liralık şey alınca kargo ücreti almıyorlar. İşte bu beni acayip sinir ediyor. Çok ihtiyacımda olsa o ürüne ve en uygun orada da olsa fiyatı kargo ücreti olduğu için almıyorum bende inat ediyorum.
 • Bulamayacağımı ve nasıl yapıldığını öğrenemeyeceğim halde Google‘ın bu doodle‘ları nasıl yaptı diye sayfa kaynağından bulmaya çalışırım. Dedim ya bulamayacağım halde bunu yapmak hem işkence hemde zaman kaybı. Ama ne yapalım biz takınca bulmak isteriz.
 • Bizim mesela en büyük takıntımız başkasında gördüğümüz şeyi kendi sitelerimize taşımamızdır, dolaylı veya dolaysız.. Özgünlük adına hiç ruhumuz yoktur, ahmet ne yapmışsa bende yapacam. Onu istiyor onu arzuluyorum ! “Mehmet logo’da css3’lü bi şey  yapmış lan bizde yapak mı ?” Yap yap, aynısını bi güzel çal sende yapıştır huzura ereceksin emin ol !

İşte böyle sayın okur. Yazının başında da dedim ya her insanın mutlaka bir takıntısı vardır diye. Sizlerinde var mı böyle takıntıları veya benzerleri ?

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sonunda Windows 8 'e Terfi Ettim" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

8 Nisan 2013 - 16:47:35

“Reklamlara zorla tıklattırmak isteyenlerin reklamlarına asla tıklamam” Okadar sinir oluyprumki öyle sitelere..Direk pas geçiyorum onları zaten..bana göre takipçi azaltmaktan başka işe yaramıyor..

Benimde takıntılarım var..En büyük takıntım yoldaki logar , telefon , eletirik , kapakları olurya yada yağmur suyu için konulan ızgaralar..Onlara asla basmam..O kapakların üzerinden sek sek oynayarak geçen birisi görürseniz o benim 🙂 Ya düşersem 😀