Enes İLHAN\ Şu Sıralar Halim

Günlük 4 yorum 2.521 15 Haziran 2013

İşe girdiğimden beri o kadar yoğunum ki sizlere anlatamam. İşe alışma çabaları, yediğim azarlar beni ilk başta işten soğutsa da allah’a şükür bir çılgınlık yapmayıp işten ayrılmadım. Ama ciddi ciddi düşünmüştüm ayrılmayı da. Hep şunu düşündüm: “Ben bu işi yapamayacak mıyım acaba?” Mesele tek bu da değildi. Arkadaşımın yardımı ile girmiştim.

Burdan kendi kafama göre çıkıp gitsem kız çok mahcup olacak, onun hakkında değişik düşüncelere kapılacaklardı arkadaşları. Bu işe girmeden önce beni anlatmış sağolsun. Bende erken pes edip onu da yüz üstü bırakmamak istedim açıkçası. Ya sabır diyerek sürekli bir şeyler öğrenme derdine düştüm.

Allah kendisinden razı olsun kendi işini bırakıp benimle ilgilendi sürekli arkadaşım. Hep yanına oturdum ilk hafta, o yaptı ben izledim.. Her öğrendiğimi kendimce notlar aldım. Bu arada işin tam adı emlak eksperi değil de banka ekspertizi olduğunu öğrendim. Genelde tüm bankalar ile çalışıyoruz. En çok deli eden banka denizbank. Çok ayrıntı istiyorlar raporu.

İşteki sıkıntı yetmiyormuş gibi bir de servisle gidiş-dönüş yapınca inanın daha da yorucu bir hâl alıyor. Suriye‘li kardeşlerimizle gidip geliyoruz en arka koltukta. Onlara da çok üzülüyorum. Nasıl çekiniyorlar bir bilseniz. Sesizce geçip oturuyorlar. Serviste her gün biri kola ile kek ısmarlıyor, onlar ise yemeyip içmemeyi tercih ediyorlar. Rabbim kimseyi yerinden yurdundan etmesin, gerçekten zor.

Eve geldiğimde saat sekiz oluyor. Kendime ayırabileceğim sadece 3,5 saat kalıyor. On bir buçuk deyince mecbur yatıp, sabah altı kırk’da uyanmış oluyorum. Bugün bu yazıyı yazmak için vaktim oldu. Muhtemelen 4 saat sonra felan da pikniğe gideceğiz. Aslında gitmek içimden gelmiyor ama, ilk günlerde göze batmak istemiyorum.

İşte böyle arkadaşlar. Yazamamamı mazur görürsünüz inşallah. Şimdilik işler böyle yürüyor. Çok şükür ikinci haftamda rapor yazmaya başladım. İnşallah herkes iyi-kötü demeden bir işe sahip olur. Evde boş oturmak gerçekten benim için çok keyifli. Ama bir saatten sonra çok sıkıcı olmaya başlıyor. Biraz da çevre de beklentiler ve homurdanmalar artınca çok da istemediğim bir işe girdim.

Şikayetçi değilim, allah için masa başında bu işi bulmak zor. Sadece inşaat öğrencileri veya bu bölüme yakın öğrenciler için daha uygun bir meslek. Evlerin projesinde alan ölçerken hâla sıkıntılar yaşıyorum. Onlar bize göre çok daha rahat kavrarlar. Ama şükrediyorum işime. En azından bir mesleğim ve burdan ayrılınca bir referansım olmuş olacak. Sağlıcakla kalın, allah’a emanet olun..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yurtdışından Cihaz Getirtmek Aptallıktır !" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

17 Haziran 2013 - 10:18:55

Hayırlısı Olsun Abi. Ben de bir aile dostumuzun yanında başladım bundan 5 ay evvel 😀 bana da bağırılyor, kızılıyor ama pes etmedim şimdi koca şirketin demir koluyum bu arda çalışma saatlerim 7.00 – 9.30 🙁

18 Haziran 2013 - 18:31:56

Allah sabır ve güç versin abi. Bir yandan ekmeğini kazanıyorsun diğer yandan hiç ilgin olmayan bir iş hakkında bilgi ediniyorsun. Bu açıdan bak biraz da 🙂

22 Haziran 2013 - 04:19:21

Allah kolaylık versin abi. Suriyeli kardeşlerimize de Rabbim yardım etsin. o kısmı okudundan sonra gerçekten çok üzüldüm. Halimize binlerce şükür etmemiz lazım. Her neyse yaptığın işi bence iyi asla vazgeçme masa başında iş bulmak kolay değil 😀

26 Haziran 2013 - 11:05:17

herkesin iyi ve ya kötü bir işi olsun demiştin ya senin işin bence çok iyi herkes sahip olamaz kıymetini bil, emin ol ki belli bir zaman sonra kat ettiğin yolların değeri sana fazlasıyla gelir