Strateji Oyunları

En iyi strateji oyunları en çok düşündürendir. Bu makalemizde strateji oyunları arasında hem beyin egzersizi yapmanız hem de güzel akit geçirmeniz için zeka geliştirici stratejik oyunlardan bahsedeceğiz. Her gün iş ve okul stresi altında olan kullanıcılarımızın kafalarını dağıtabilmesi için bir çok oyun araştırdık ve yeni strateji oyunlarından bir kaç tanesini sizlerle paylaşmak istedik.

savaş ve strateji

savaş ve strateji isminde ki oyun ile karşı tarafta ki düşman birliğine stratejik olarak çıkarttığınız askerleri yollayarak düşmanları yok etmeye çalışacaksınız. Çok çeşitli nitelikte askerler ve savaş araçları olduğu için bu savaş askerlerini ve araçlarını çıkarma sıralamanız strateji ve taktiğe dayalı olmalıdır. Sadece öneden gelişi güzel askerleri yollarsanız karşı tarafın stratejisi sizi yok edebilir. Bu oyunda önemli olan zekice düşünüp karşı taraftan gelen askerlere iyi bakarak onlar akarşılık verebilecek gücü ayarlayabilmektir.

Bu oyuna bir göz atın ve sevdiyseniz silere ayrıca tavsiyelerimiz olacaktır:

Savaş çağı
Savunma ve Strateji
Zombi Defans
Araba savunma
Kraliyet Savaşı

Bu tip oyunlar araştırmalara göre zeka geliştirmektedir. Çeşitli zeka oyunları ve savaş oyunları da strateji geliştirme gücünüzü arttırdığı için hem eğlenmek hem de düşünce yeteneğinizi geliştirmek oldukça iyi bir fikir olsa gerek.

Yazar: Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir