Enes İLHAN\ Strateji Oyunları

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 1.185 14 Ekim 2012

En iyi strateji oyunları en çok düşündürendir. Bu makalemizde strateji oyunları arasında hem beyin egzersizi yapmanız hem de güzel akit geçirmeniz için zeka geliştirici stratejik oyunlardan bahsedeceğiz. Her gün iş ve okul stresi altında olan kullanıcılarımızın kafalarını dağıtabilmesi için bir çok oyun araştırdık ve yeni strateji oyunlarından bir kaç tanesini sizlerle paylaşmak istedik.

savaş ve strateji

savaş ve strateji isminde ki oyun ile karşı tarafta ki düşman birliğine stratejik olarak çıkarttığınız askerleri yollayarak düşmanları yok etmeye çalışacaksınız. Çok çeşitli nitelikte askerler ve savaş araçları olduğu için bu savaş askerlerini ve araçlarını çıkarma sıralamanız strateji ve taktiğe dayalı olmalıdır. Sadece öneden gelişi güzel askerleri yollarsanız karşı tarafın stratejisi sizi yok edebilir. Bu oyunda önemli olan zekice düşünüp karşı taraftan gelen askerlere iyi bakarak onlar akarşılık verebilecek gücü ayarlayabilmektir.

Bu oyuna bir göz atın ve sevdiyseniz silere ayrıca tavsiyelerimiz olacaktır:

Savaş çağı
Savunma ve Strateji
Zombi Defans
Araba savunma
Kraliyet Savaşı

Bu tip oyunlar araştırmalara göre zeka geliştirmektedir. Çeşitli zeka oyunları ve savaş oyunları da strateji geliştirme gücünüzü arttırdığı için hem eğlenmek hem de düşünce yeteneğinizi geliştirmek oldukça iyi bir fikir olsa gerek.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yarış Oyunları" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?