Enes İLHAN\ Star Tv Yayın Akışı

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 1.021 22 Eylül 2013

Televizyonlarda program hazırlamak ne kadar zor bir iş ise, bu programları belli bir yayın akışı içinde sunmak da bir o kadar zor ve iyi bir araştırma gerektiren bir konudur. En güzel programlar bile iyi bir yayın akışı içinde sunulmazsa izlenme oranı düşecektir. star tv yayın akışı sitesinde iyi bir yayın akışının nasıl olması gerektiğini de görebilirsiniz. Bu sitede hangi gün, hangi saatte, hangi programların olduğunu gösteren planları göreceksiniz.

Yayın akışları hazırlanırken mevsimler, özel günler, özel haftalar dikkate alınır. Bunun yanında insanların günlük yaşam akışları göz önüne alınır ve bu akışa uygun bir yayın akışı hazırlanır. Günlük yaşam akışı erkeklerin veya kadınların çalışma saatleri, çocukların okul saatleri, uyku saatleri, yemek saatleri gibi durumlardır. Star tv yayın akışı bu hususlar dikkate alınarak hazırlanmakta ve bu yüzden çok iyi bir izleyici kitlesi oluşturmaktadır. Bu özelliklere göre değişik yayın kuşaklarına göre değişik programlar hazırlanmaktadır.

Örneğin çalışanların işe gitme hazırlığında olduğu saatlerde haberler ve gazetelerden alıntılar en çok izlenen programlardır. Daha sonra sabah kuşağında ev kadınlarına yönelik sağlık, eğitim, el işleri, yemek tarifleri gibi programlar çeşitli müzik programlarıyla birlikte hazırlanır ve kadınlar bu programları çok beğenir. En önemli kuşak ise tüm aile bireylerinin bir arada olduğu akşam kuşağıdır. Bu kuşakta en kaliteli diziler yanında yarışmalar gibi eğlence programlarına yer verilir.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Winrar İndir" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?