Sosyal Medya’nın Derinliklerinde Kaybolan Bloglarımız…

Son günlerde bu konu hakkında sıkça yazılar yazılmaya başlandı.Sorun ise hep yanı kaldı malesef. Sorun şu: ‘Sosyal Medya’ yani: “Facebook,Friendfeed,Twitter vs.” gibi insanın yazma kabiliyetini azaltan sınırsız paylaşımların olduğu uçsuz-bucaksız bir mecra… Bu gibi mekânlarda insan vakit öldürüp eğleniyor fakat işin cefasını biz blogcular çekiyoruz.Yanlış anlaşılmasın ben bu gibi alanları kınamıyorum aksine destekliyorum ve benimde bu kanalların çoğunda üyeliğim vardır fakat bizim insanımız bir şeyi ya kullanmayı bilmiyor ya da deyim yerindeyse “Vur deyince öldürüyorlar…”

Acı ama malesef gerçek bu yaşananlar. Peki bu durum daha ne kadar böyle sürecek? Bazen ilham geliyor bir yazı yazmak istiyorum ama son anda bu medyaların içinde bir şeyler gördükten sonra o hevesim kırılıyor ve yazmak da canım istemiyor açıkçası.

Bu konu hakkında daha çok yazmak isterdim ama friendfeed,twitter gibi alanlarda kısa yazılar göre göre uzun yazılardan bıkkınlık geldi. Yani bir blogda uzun bir yazı gördüğüm zaman çoğu kez sonunu getirmekte zorlanıyorum.Buda yeni bir alışkanlık oldu herhalde. O yüzden sizi uzun bir yazıyla canınızı sıkarak göndermek istemiyorum. Dua edelimde bloglarımız bir an önce canlansın ya da bir süreliğine bu medyaların serverları çöksün 😀
Aradığınız en yeni escort bursa kadınlar heyecanlı bir şekilde erkek partnerlerini beklemektediler.ve çekici

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Kreativ Blogger Ödülü" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

10 yorum

 1. Eser Sevinç   •  

  Bizde genel sorun okumuyoruz. Merak etmiyoruz. Üretmiyoruz. Hazırı seviyoruz. Armut piş ağzıma düş mantığındayız. Herşeyi hazıra bekledikçe de bu iş böyle ilerler.

 2. Yohaa   •  

  İşin aslı hepimiz bunlardan dertliyiz ama en çok kullananların da blog yazarları olduğunu biliyoruz. Mesela twitter, FF veya facebookta baktığımızda blog yazarlarının ne kadar çok olduğunu görmemek mümkün değil. Hem iyi hem kötü özellikleri var bu paylaşım sitelerinin ama ekleme yapılırken kötü hiç akla gelmiyor. Geçenlerde uzun uzadıya bu sosyal medya konusunda tv de proğram yapılmıştı. Keşke izleyebilse idiniz

 3. Enes İLHAN   •  

  @Eser Sevinç
  Söylediklerine katılıyorum.Sonumuz kötü gibi görünüyor eğer böyle devam ederse!
  @Yohaa
  İlgili videoyu bulup gönderebilirseniz çok makbule geçer.Videoyu gerçekten merak ettim acaba onlar ne söylemişler bu konu hakkında ?

 4. Burak Özdemir   •  

  "Peki bu durum daha ne kadar böyle sürecek?"
  bu durum çook uzun süreler devam edecek. FF gidecek ** gelecek o gidecek diğeri gelecek ama sosyal medya bitmeyecek. Bu bir gerçek.

  Çoğu yerde söylerim; blogculuk körelir, sosyal medya götürür 🙂

 5. Çiğdem(kedikardeşliği)   •  

  Bu ara herkes blogcuyum diye dolanıyor ortalarda, asıl sorun bu. Geçenlerde ff'de hanım kızın biri,ay ben yeni bir blog açmak istiyorum, sizce içeriği ne olmalı? yazmıştı.

  Böyle bir ortamda gerçekten bu işi bilenlerin adı alt sıralarda kalıyor…

 6. Enes İLHAN   •  

  @Burak Özdemir
  İşin özeti: Biz ne kadar FF'ye girdi eklersek pilimiz yavaş yavaş bitecek 😀
  @Çiğdem(kedikardeşliği)
  Beni en çok düşündüren nokta da bu zaten.Şu sıralar FriendFeed aslında kalitesiyle Twitter'ı adeta ezdi.Ve şu anda FF çılgınlığı domuz gribi gibi yayılıyor 🙁

 7. Eser Sevinç   •  

  Sosyal medya sitelerini amaç olarak değil de araç olarak kullanmayı öğrendiğimiz zaman bu durumu aşmaya başlarız diye düşünüyorum. Yorumlrı bile frienfeed`den çeken bloglarımız var 🙂
  Bir de şu detayı vermek istiyorum, FF`yi Dünyada ABD`den sonra en çok kullanan ülkeyiz. Bu da ilginç bir detay.

 8. zeliha   •  

  tşk ederim güzel paylaşım

 9. GM   •  

  Gerçekten de haklısın. Nedendir bilmiyorum ama bizim insanımız böyle şeylere – bunları nasıl bir ad altında toplamak gerekir bilmiyorum ama – çok abartılı biçimde kaptırıyor kendisini. Çok alakasız gibi görünse de bence televizyon izleyiciliğimiz de tıpkı sosyal medya takipçiliğimiz gibi. Ortak nokta: emek verme, para ödeme, sadece bütün vaktini bu eğlenceyle geçir.
  Elbette insanların eğlenmesine birşey diyecek değilim. Ya da interneti nasıl kullanmaları gerektiğini söyleyecek değilim. Ancak, keşke birşeyler üretmek noktasında da bu kadar şevkle işe girişsek de bu ülkenin bu potansiyeli heba olup gitmese.

 10. Anonymous   •  

  There is no royal road to learning.

  ———————————–

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.