Enes İLHAN\ Soru ve Cevap {Mim}

İnternet Dünyası 2 yorum 1.647 25 Aralık 2012

Yine son dakikalarda gelen bir mimle başbaşayız. Bu mim zafer kardeşimden gelmese inanın cevaplamazdım çünkü baya üstünden geçti ve cevaplamayan kalmadı nerdeyse. Aslında bu mimlerin bir dozu olmalı bence. Sürekli yapılınca tadı kaçabiliyor. Üstünden bir 2 ay felan geçerse o zamanlar daha güzel olur düşüncesindeyim. Her neyse hemen mime geçelim. Bu mim’de 5 adet soru var ve cevaplamamız isteniyor. Hemen sorulara geçelim o halde:

Mantığın mı yoksa duyguların mı ön plândadır ?
Herkesin olduğu gibi öncelik tabi mantığa dayanır. Bu soruyu bir bayan cevaplasa ilk sıraya duygularıyla hareket ettiğini yazabilir. Çünkü bayanların çoğunluğu duygularıyla hareket ettiğinden akıllarını kullanamıyorlar. Her şeye Erotik shop için tıklayınız.çok duygusal yaklaşıyorlar ve haliyle çok gözyaşı döküyorlar. Erkekler ise tabi mantığını ön plânda tutuyor. Aslında bunların bir kıvamı olmalı. Duygusal davranmak gerekiyorsa duygusal davranacaksın değilse de mantığınla hareket edeceksin.

İnsanlar niye mutlu değiller ? Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar ?
İnsanoğlu yaratılış gereği hep daha fazlasını ister. Yani siz 5 verin o 10’u ister, 10 verin 15 ister vs. bunun bir sınırı yok. İnsanlarımız kendilerini frenleyemiyorlar ve şu sıralar tüm dünyada fenomen haline gelen bir tüketim çılgınlığı var. Millet olarak gösteriş meraklısı olduğumuzdan bir türlü kendimizi durduramıyoruz. Ve bu gösterişi fırsat bilenler çok da iyi kullanıyor. Her yeni çıkan bir şey insanlar için yeni bir ego demek. Bu böyle devam ettikçe insanlar yine en ufak şeylerden mutlu olamayacak ve şükretmesini bilmeyecekler.

Çok para harcayıp, keşke almasaydım ya da harcamasaydım dediğin bir şey var mı ?
Evet kesinlikle var; Cep telefonları. Haddinden fazla cep telefonu aldım ve yetinmesini bilemedim. Her şey bir yana cep telefonuna ayrı bir zaafım olduğu için hiçbir telefon bana yetmiyor. Keşke telefonu hayatımda hiç almasaydım ya da amacından farklı kullanmasaydım. O telefonlara para vereceğime çok daha iyi şeyler alabilirdim.

Haklı olduğun bir konuda kendini savunur musun ? Yoksa susmak adalet mi dersin ?
Bu duruma göre değişiyor. Bazen kendimi savunurum bazen de karşımda laftan anlamayan biri olursa susarım. Damarıma basılırsa gözüm bir şey görmez yalnız. O zaman kesinlikle susamam 🙂

Tok gözlü müsün ? Yoksa her şeyim olsun diyenlerden misin ?
Aslında genele bakarsak tok gözlüyüm. Fakat teknoloji konusunda birçok şeyim olsun isterim. Ama bu sadece istemekle kalıyor. Her şeyim olsa biliyorum ki mutlu olamayacağım. O yüzden istemesi ve hayali bana göre daha güzel. Bir de olanla yetinmeyi çok sever ve isterim. Çünkü bir şey çoksa insan bir süre sonra bıkar. Ama az bir şey olsa insan sadece onunla idare eder. İdare ettikçe mutlu olmasını, mutlu oldukça şükretmesini bilir. En azından ben öyleydim 🙂 Hatta bu örneğe en iyi geri ödemeli kredi’yi verebilirim. 1 ayda 260 lirayı idare etmek ve ayın 7‘sini beklemek paha biçilemezdi üniversite yıllarında 😀

Bu mim için zafer kardeşime çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Zorlama Yazılar Yazmayın" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

27 Aralık 2012 - 16:07:50

Özellikle “insanlar neden mutlu değil” sorusuna verdiğin cevabı çok beğendim. Güzel cevaplandırmışsın.

8 Ocak 2013 - 12:31:02

Çok para harcayıp, keşke almasaydım ya da harcamasaydım dediğin bir şey var mı ? hemen hemen aldıgım tüm ürünlerde bu sözü kullanırım .))