24 Mart 2017: Cuma
Gölge

Sitenizi Mobile Uyumlu Hale Getirin

Bu yazı 3 sene [3 seneden daha eski de olabilir] veya daha önce yayınlanmış olduğundan; görülen linklerde, resimlerde veya kodlarda hata olması çok olası. Herhangi bir hata ile karşılaşmanız durumunda bana buradan bildirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli okumalar dileriz :) Enes İLHAN
Wordpress 21 Aralık 2012 7 3.090  
Bu Kişisel Blog'da 550 kategori'de yazıya yazılmış adet değerli yorumlarınız bulunmaktadır..

Günümüzde artık birçok kullanıcı internete ve sitelerinize sadece bilgisayardan girmiyor. Teknolojiden kaçamaz hale geldiğimiz şu günlerde artık birçok cihazdan internete girilebiliyor. Tabletlerden, akıllı telefonlardan, bazı otobüs firmalarının sunmuş olduğu cihazlardan hatta ve hatta akıllı televizyonlardan bile artık internete girmek mümkün. Hâl böyle olunca sitemiz daha da çok önem arz ediyor.

Yukarıda saydığım cihazlardan ise en çok tercih edileni tabi ki akıllı telefonlar. Günün her anında yanımızda olduğu için ve asıl görevi konuşmayı da bize sunduğu için en çok mobil telefonlardan günün her anında internete girebiliyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan wordpress sitelerimizi mobil uyumlu hale nasıl getireceğiz ona anlatacağım.

Kendi sitemin footer kısmında da göreceğiniz üzere mobil versiyon var. Ve ben bu eklentiyi yaklaşık olarak 3 aydan beri kullanıyorum. Genelde çoğu kişinin tercihi bu konuda WP-Touch eklentisi olsa da ben bu eklentiyi tercih etmiyorum. Çünkü bu eklenti sadece apple cihazları destekliyor. Bugün sizlerin indirimine sunacağım eklenti ise tüm android ve apple cihazlara uyumlu bir eklenti. Eklentinin ismini daha önce belki duymuşsunuzdur. Duymayanlar için söyleyeyim: Carrington Mobile

Eklentiyi indirdiğinizde ingilizce olarak geliyor ve birçok kısmı siz elle türkçeleştirme zahmetinde bulunuyorsunuz. Fakat ben sizleri bu zahmetten kurtararak eklentinin çoğu kısmını türkçeleştirdim. İndirmek isteyenler gönül rahatlığı ile indirebilirler. Eklentinin kurulumu ise çok basit. Siz sadece indirdiğiniz dosyayı zipten çıkararak tema klasörüne atmanız. Başka hiçbir işlem yapmıyorsunuz.

Eğer sizde benim gibi footer’da veya başka bir yerde mobil temanın adresini vermek isterseniz şu kod işinizi görecektir:

http://www.siteadiniz.com/?cf_action=show_mobile

Evet artık temanın indirme linkini vererek yazımızı sonlandıralım. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere..

Buyrun İndirin:

indir - [216,4 KiB] - Toplam indirme: 472

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Eftal V2 Düzenlenmiş Hali" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Enes ILHAN

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

7 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir