Enes İLHAN\ Sistem Yok Saçmalığı ve Türk Telekom

Günlük 8 yorum 2.629 22 Ekim 2012

Bu bilmem kaçıncı oluyor bu ama beni boşu boşuna çarşıya gitmek zorunda bırakan Türk Telekom‘u bu saçmalıktan dolayı eshefle kınıyorum ! Yani ne sistemmiş arkadaş anlamadım. Ne zaman gitsem sanki ben gidiyorum diye bu hata ortaya çıkıyor. Hayır yani internetleri mi gidiyor yoksa o açtıkları sistem programına mı ulaşamıyorlar anlamış değilim. Bu bankalarda da artık sık sık başıma gelmeye başladı. İçimden “Hay sizin sisteminize de size de” diye epey saydırdım. Yani böyle alt yapıları sağlam olan yerlerde bu saçmalık meydana geliyorsa Türkiye‘nin altyapıda ve teknolojide bi 1015 yıl geride kaldığını net olarak görebiliriz.

Birde bugün başka şahit olduğum saçmalık daha var. O da şu ki; yeni yapılan Telekom şubesinde nakit sistemi yok, sadece kart ile çalışıyorlar. Yani benim bildiğim ve daha mantıklı olanı nakit olur pos makinesi daha sonra talebe göre yapılır bir şekilde. Ama bunların nakit yerine kart ile çalışması bana hem çok tuhaf hemde çok saçma geliyor. Bu bilmem kaçıncı gidişim ama her gittiğimde bana bunu söyleyip duruyorlar. Keşke sistem olsaydı da bu içimdekileri pöykürseydim suratına ordaki adamın. Ama dua etsinler sistem yoktu 😛

Birde telekom’a eli mahkumuz. Başka bir servise geçmek isterim smile,biri,doping vs. ama bunlarında altyapısı tekelci olan telekom’a bağlı. Yani nereye gitsem ipin ucu bu tekelcilere çıkıyor. Birde ilçede yaşamanın verdiği bir dezavantajda mevcut. Merkezde olsam süper online‘ın yüksek hızlı ve sınırsız paketinden alabilirdim belki. Ama ilçede olunca altyapı baya uzun sürüyor. Ben 2 yıldır ilçemize gelmesini bekliyorum ama boşuna beklediğimi anladım. Ah keşke süperonline burda olsaydı da kurtulsaydım diyorum.

Böyle işte sayın okur. İnternet konusunda epey şanssızım. Uydunet deseniz burada henüz bir şubesi bile bulunmuyor. Üstelik nasıl çalıştığı konusunda en ufak bir fikrim bile yok. Şu an internet hızım 8 Megabit olmasına rağmen 2.50 gibi bir hızla bağlanıyorum. Şimdilerde ev değiştirme durumumuz var o yüzden çok üstüne düşmüyorum. Geçenlerde telekom’un bizim ilçedeki veri bağlantıları olan binayı ziyaret ettim. Görseniz milyon tane kablolar var. Nasıl kontrol ediyorlar o kadar kabloyu aklım almıyor. Her neyse sayın okur böyle saçmalığı bir benmi yaşıyorum bilmiyorum ama ben artık bu saçmalıklardan bıkmış durumdayım. Keşke hiç sınırı olmayan bir internetim ve hiç sonu gelmeyen bir hızım olsa ama nerdeee..

çeşme escort

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Blog Panelinde Yazılarımı Nasıl Yazıyorum ?" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

22 Ekim 2012 - 21:14:04

Tek bildiğim, eğer sesini çıkarmıyorsan daima ezilmeye mahkumsun. Uzun zaman oluyor. Aynı olay benimde başıma geldi ve herkes gibi bende sırada bekliyorum. Kimse ses çıkarmıyor. Bi bağırdım orda. Abi gel seni alalım ilk falan dediler. Ben sıram glince giricem dedim. Ondan sonra nasıl oldusa sistem çalışmaya başladı. Tabi benim sayemde oradakilerde sesini çıkartmaya başlayınca oldu bu.
Kuzu gibi durursak çok eziliriz çook =)

23 Ekim 2012 - 20:17:20

Online ödemesen daha kolaylık olmaz mı ? Sonuçta zaten online yönlendirerek banka vs kapatmaya uğraşıyorlar ya 🙂

24 Ekim 2012 - 12:23:03

Ödesen demek istemiştim pardon 🙂

25 Ekim 2012 - 11:33:07

@Mehmet,
Valla çok doğru. Sesini çıkarmadıkça eziyorlar. Ama senin orada bağırıp orayı birbirine katmanı takdir ettim 😀 İyi ki yapmışsın diyorum şu an 🙂

@Uğur Sağlam,
Başka bir yol görünmüyor şu an zaten uğur. Ayın 30’u son ödeme tarihiydi bu ay mecbur internetten ödeyeceğim 🙂

26 Ekim 2012 - 03:34:23

Hocam çok güzel anlatmışsın içinde bulunduğumuz durumu, bu işkenceyi çekmeye mahkumuz. Dediğin gibi peşin parayla iş yaptıramıyoruz adamlara.
T.Telekom’dan kurtulacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

Taner AKSOY
29 Ekim 2012 - 00:14:56

Ah bu telekom yok mu ? Dünyanın en pahalı hizmetini kullanıyoruz ve çektiğimiz sıkıntılar çabası… 🙂

29 Ekim 2012 - 17:10:27

bide en iyi alt yapı bizde diyo bazıları .D

29 Ekim 2012 - 17:45:30

@yemre,
İlk bekleyenlerdeniz galiba 🙂
@Taner AKSOY,
Hiç sorma taner yahu. Paramızlı rezil oluyoruz resmen..
@amk,
Kim diyormuş çok merak ettim 😀