Enes İLHAN\ Sen Bana Ben Sana Sonra Hepimiz Hindistana..

Kendimce 8 yorum 7.198 28 Mayıs 2011

Umarım başlık yanlış anlaşılmaz. Yazarken çekindim biraz ama kafiyeli olsun diye böyle yazmak istedim. Neyse efendim öyle bir yer düşünün ki dünyanın en kalabalık 2. ülkesi olsun. Aynı zamanda yoldan geçen inekler kutsal sayılsın ve 850 çeşit dil konuşulsun.. Evet o ülkenin adı Hindistan ! Şu an 1 milyar küsür insanın birlikte yaşadığı, dünya nüfusunun %15‘ni oluşturan bu yüce ülkeyi birçok insan burnunun direğinin yamuk yamuk yamulmasının ardından koku yetisini kaybetmesiyle tanımıştır. İnsanlar bu ülkede çok farklı yaşıyor. Birde bu ülkenin bir trafiği var ki akıllara zarar ! İstanbul’da olanlar hemen şimdi ellerini açıp dua etsinler {ciddi söylüyorum} Biraz sonra ki videoyu izlemeyen arkadaşlar yaz günlerinin getirmiş olduğu sıcaklar ve dolayısı ile üreyip üreyip üremek bilmeyen sineklerimize dikkat etsinler. Zira ağızlarına girer felan mazallah..


Şimdi bu videoyu izledikten sonra videodan önce dua edin lafımı daha iyi anlayacağınızı umut ediyorum 🙂 Şimdi biraz da bu ülke hakkında biraz bilgi sahibi olalım:

“Hindistan Hindistan Olalı”

Nüfus sayısı bakımından dünyada Çin’den sonra ikinci sırayı alır. Nüfus fazlalığı sebebiyle Hindistan’da hayat seviyesi çok düşüktür. Halkın büyük çoğunluğu açlıkla karşı karşıyadır. Bunun yanında Hinduların ineği kutsal sayması, ineklerin kesilmesine engel teşkil etmekte, bu da besin yetersizliğine sebeb olmaktadır. İnek kesimi Hindularla Müslümanlar arasında birçok kavgalara sebebiyet vermektedir. Elde edilen tarım ürünleri artan nüfusa cevap verememektedir.

Nüfusu meydana getiren etnik gruplar arasında devamlı sokak kavgaları olmaktadır. Bu kavgalar özellikle Müslümanlarla Hindular arasında cereyan etmektedir. Müslümanların bu ülkedeki varlıklarını tarih boyunca bir türlü içlerine sindirememiş olan Hindular, her fırsatta bir bahane ile Müslümanlara saldırmakta ve kanlı çatışmalara sebeb olmaktadırlar. Müslümanların kurban bayramında inek kurban etmeleri, bu bahanelerin en çok öne sürülenidir.

Hindistan hükumetleri de takib ettikleri politikaların, etnik ve kültürel yapılarının icabı olarak bu sataşmalara çok defa ya seyirci kalmakta veya Müslümanların aleyhine uygulamalar yapmaktadır. Böylece tarih boyunca Hindistan’a hakim olan Müslüman devletlerinin, bıraktıkları İslam ilimleri ve kültürünün gün geçtikçe unutulup yok edilmesine sebeb olunmakta, tarihi İslam memleketlerinden olan Hindistan’ın bu vasfının ortadan kaldırılmasına çalışılmaktadır.

Aslında bu ülke hakkında yazılacak birçok şey var ama sizi sıkmamak adına yazıyı kısa tutmak istiyorum. Bir itirafta bulunayım sayın okurlar: Bu yazıyı yazmama yani Hindistan’ı konu almama sebep olan tek şey görselde görmüş olduğunuz belki de görünce “oha,çüş” diyebileceğiniz bu resimdir ! Evet 2006 yılında ilk bilgisayarla tanışmamdan sonra bir slaytta bu resmi görüp çok etkilenmiştim. Nasipse şimdiyeymiş.. Güzel ülkemizin güzel şehirlerine şükrederek yazımı sonlandırıyorum ve ülkemi çok seviyorum. İyi ki varsın Türkiye, iyi ki varsın onun güzel insanları

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Sadece Su Gibi Ol ..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

ByCakko
29 Mayıs 2011 - 12:34:43

Güzel ülkemizin kıymetini bilelim 🙂

Ahmet
30 Mayıs 2011 - 11:09:12

@ByCakko Bence de. Çok doğru söylüyorsun. Ama belki bigün bizim ülkemizde böyle olabilir. Nüfus sürekli artıyor çünkü.

M.Akif
30 Mayıs 2011 - 12:09:26

Bu resmin bir de kamyonla olanı vardı lise ya da ortaokul yıllarımda bende ilk onu görünce çok şaşırmıştım.

Enes İLHAN
30 Mayıs 2011 - 19:18:01

Haklılık payın var Ahmet 🙂

Beşparasız
31 Mayıs 2011 - 16:00:38

Biz kötüde olsa kaba insana inek deriz 🙂 oradaki Müslümanların ne büyük kültür çatışması yaşadıklarını anlayabiliyorum 🙂 O trafikte hiç kaza olmaması bizim kötü şöför olduğumuzumu gösteriyor acaba :)Başım döndü bakarkan ..

Enes İLHAN
31 Mayıs 2011 - 17:55:39

@Beşparasız,
Adamlar kendilerini aşmış ya. Bu bizim istanbula trafik mi diyorlar pehh 😛 Yorumunuz için teşekkürler.

evaletleri
3 Haziran 2011 - 07:04:51

aga bu ne 🙂 ne kadar çok motor var. benim istanbul trafiğinde gördüğüm motor sayısının iki katı şu 2 dakikalık videoda geçti bile 🙂

kadinn
19 Haziran 2011 - 21:37:46

videoda bir şeyi fark ettinizmi yol kenarı bir adet park etmiş araç yok her ne kadar insanları yaşam tarzları ülkeleri eleştirilsede çok güzel bir davranış bence teşekkürler enes bilgi için