Photoshop’ta Kalem Çalışması

Bugün sizlere bilgisayarı kaldırmadan önce yapmış olduğum bir çalışmayı sunacağım.Tasarımı çok iyi bilmesem de merağım yüzünden çok güzel şeyler öğrenmiştim yaz ayında internetten.İşte bu merak sonucu photoshop’u biraz olsun yüzeysel olarak öğrendim diyebilirim daha doğrusu çalışma mantığını anladım. Tasarım ile ilgili çok güzel bilgilerin bulunduğu Öğren.tv’de kalem çalışması olduğunu görmüştüm. Çok güzel bir şeffaf kalem vardı sonuç olarak.Sonra bende yapmaya karar verdim.O çalışmaya gerçekten çok önem verdim birçok vazgeçme anım oldu ama yılmadan devam ettim.Sonuçta aşağıdaki gibi bir kalem ortaya çıktı.

Marifet diye yazmıyorum.Sadece benim gibi az bir bilgiyle neler yapabileceğinizi görmeniz açısından bu yazıyı paylaşma gereği duydum.Sizin yapmanız gereken tek şey şuradaki videoyu çok dikkatli izleyerek bir şeyler oluşturabilmek.Ama yukarda dediğim gibi bu çalışma çok dikkat istiyor.1 adımı bile kaçırsanız bu çalışma heder olur.O yüzden ince eleyip sık dokuyarak yapmakta fayda var.Hepiniz sağlıcakla kalın,Allah’a emanet olun..

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

4 yorum

 1. Soner Gülbetekin   •  

  Çalışmanız çok güzel olmuş. Açıkcası kıskandım.:) Tek eksik yanı(bana göre)keşke ya geçiş renkleri içerisinde mavi olmasaydı, ya da kalemin gövde rengi mavi olmasaydı. Onun dışında herşey çok güzel olmuş.
  Soner GÜLBETEKİN

 2. Enes İLHAN   •  

  @Soner Gülbetekin
  Öncelikle teşekkür ederim güzel düşünceniz ve yorumunuz için.

  “Eksik” olarak tabir ettiğiniz yeri çok iyi anladım.Bu çalışmayı arkaplan ve geçiş renklerini değiştirerek 3 farklı şekilde kaydettim.İçlerinden en çok bunu beğendim.Mavi ve turkuaz renkleri çok sevdiğimden bunda da mavi olması hoşuma gitti.

  Şunu da ekleyeyim bu çalışmaya inanır mısınız 3 saatim gitti 🙂 Bu çalışma gerçekten titizlik ve dikkat istiyor.

  Yorumunuz için teşekkür ederim..

 3. en güncel haberler   •  

  paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.