Oynamaktan Zevk Aldığım Oyunlar {mim}

Son zamanlardaki mim furyasına yeni bir konu daha eklenmiş. Bu sefer ki mim’in konusu oynarken beğenerek sıkılmadan oynamış olduğumuz oyunları okuyucularımızla paylaşmamız istenmiş. Bu mim için Ahmet‘e teşekkürlerimi iletiyorum. Bilgisayarı aldığım yıl olan 2006‘da intel celeron işlemcili 512 MB ram‘li ekran kartı olmayan (paylaştırılmış, yani anakarta entegre) bir bilgisayar almıştık babamla. O heyecanım hâla gözümün önünden gitmez.

Soğuk bir kış gününde almıştık bilgisayarı. O zaman bilgisayarı bırak özelliklerinden zerre anlamazdım. O zaman oynadığım oyunlar ise flash oyunlar’dı 😀 Daha sonra bilgisayarı aldığım yere o zamanın güzel oyunları fifa 2005 felan oynamak istediğimi söyledim. Kendisi de ekran kartı olmadan o oyunları oynayamayacağımı söylemişti. Bende yeni bir ekran kartı almıştım. Geforce’un 128 MB bir modeliydi ama tam modelini hatırlayamıyorum.

Asıl oyunları şöyle keyifle oynadığım zamanlar 2011 yılına dayanıyor. En son aldığım dizüstü bilgisayarda güzel bir ekran kartım mevcut. Gelelim zevk alarak oynadığım oyunlara: Başta tabi ki fifa 2007 var spor kategorisinde. Bu oyun beni o kadar etkilemişti ki oynamaya adeta can atardım. İnsan ve fizik kurallarına ne kadar aykırı hareket ve gol varsa fifa 2007’de hepsi mevcuttu. Kaleden kaleye gol atma, kale önünden diğer kaleye 80 metrelik milimetrik paslar atma, falsonun tavan yaptığı bütün hareketler mevcuttu.

Kuzenimle sürekli iddaalaşırdık bu oyun için. Her başlattığımız maç bizim için büyük heyecandı. Diğer severek ve beğenerek oynadığım oyun FPS türündeki Call of Duty. Bu oyunun bütün serilerini oynamış biri olarak ne kadar heyecanla oynadığımı sizlere anlatamam. Her serisi benim için büyük bir heyecandı. Nereye kadar gider bilmem ama tüm serilerini oynamaya hazırım.

Mesela Gta oyununun seveni oldukça çoktur. Ben bir türlü sevemedim o oyunu ve hiç oynamam. İnterner cafe’de grup halinde half-life ve counter strike oynamak çok keyifliydi mesela. Bunların dışında şu an oynadığım 2 oyun var. Biri euro truck simulator 2, diğeri de far cry 3. Far cry beni çok etkiledi çünkü daha dün yükledim oyunu 🙂 Yalnız sahneler çok güzele benziyor. Call of duty’deki sahnelere benzer senaryolar ve aksiyon bu oyunda da var gibi.

Bunların dışında pes 2012 oynuyorum sürekli. Bugüne kadar gördüğüm en gerçekçi oyuncu tiplemeleri mevcut. Fifa da çok iyi ama pes sanki ayrı çalışmış oyuncu grafiklerine. O yüzden pes 2012 hâla bilgisayarımda yüklü ve her can sıkıntımda açar oynarım. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Bu mim’i uzun zamandan beri yazı yazamayan kardeşim olan dataservis‘e paslıyorum, umarım cevaplarsın 🙂

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Soru ve Cevap {Mim}" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

6 yorum

 1. Rıza Güneş   •  

  Aldım mimimi. 🙂 Bir gün buluşursak, seni pes’te yenmek isterim. 😀

 2. kralizasyon   •  

  Mimi cevapladığın için teşekkür ederim Enes abiciğim.

  GTA sevilmez mi abi!? Küçükken falan hiç mi oynamadın Vice City falan? 🙂

 3. Enes Gündoğdu   •  

  Oynanılabilecek en iyi oyunları oynamaşsın zaten ama online Fps tarzı oynayabileceğin 2 oyun daha öneririm biri WarRock diğeri ise Warface(crysis yapmış olması ayrı tabi) 🙂
  Bu ara da enesgundogdu.com yorumlarınızı beklerim 😀

 4. Uğur Sağlam   •  

  İlk bilgisayar anın güzelmiş 🙂 Bu arada gerçekten güzel oyunlar oynuyormuşsun 🙂

 5. Enes ILHAN   •     Yazar

  @Rıza Güneş,
  Kısmet olursa neden olmasın 😀 Bu arada teşekkür ederim mimimi karşılıksız bırakmadığın için 🙂
  @kralizasyon,
  Rica ederim kardeşim asıl ben teşekkür ederim. Küçükken doğru bir ara oynardım internet cafe’de ama ne yaptığımı hiç bilmeden 😀 Amaçsızca ordan oraya gitmek, sokaktaki insanları dövmek çok sıkmıştı beni 🙂
  @Enes Gündoğdu,
  Evet genel olarak yazdım. Crysis’i hatırlatman iyi oldu bak onu unutmuşum yazmaya 🙂
  @Uğur Sağlam,
  Teşekkür ederim kardeşim, inşallah bir gün kısmet olursa senle de oynarız 🙂

 6. web tasarım   •  

  Gerçektende güzel oyunlar bende oynuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.