Enes İLHAN\ Öğretmenlere Özel Hediyeler Seçin

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 156 3 Kasım 2016
canim-ogretmenim

Öğretmenler Günü yaklaştıkça, öğretmenlere hediye olarak ne alsak sorusu da hem öğrencilerin hem de velilerin kafasını kurcalıyor. Bu özel günde öğrenciler de öğretmenine en güzel hediyeyi vermek için adeta yarışıyorlar. Belki sadece başarılarımız bile öğretmenlerin gözünde en güzel hediye, ancak yine de güne yakışır bir hediyeyle taçlandırmak ve öğretmenlerimizi sevindirmek hepimizin arzusu.

 

Öğretmenlerimizin Önemi

 
Öğretmenlerimiz hepimizin baş tacı. Okul hayatımız boyunca ailelerimizden daha çok görüyoruz belki. Hepimizin hayatının dönüm noktası olan bir öğretmen ismi muhakkak var. Ve en güzel kutlamalara da layıklar aslında. Bu içerikte öğretmenler günü hediyeleri önerilerimizi okuyabilir; fikir edinebilirsiniz.

 

Öğretmenler Günü

 
Öğretmenler okula ilk adım attığımız andan itibaren bizi sonsuz bir sevgi çemberiyle sarmalayan, annemiz ya da babamız kadar şefkat gösteren, bütün olumsuzluklarda öğüt veren, yol gösteren, geleceğimize ve şimdiki tüm sorunlarımıza ve mutlu anlarımıza ışık tutan kutsal varlıklar.

İlkokul sıralarında bütün ihtiyaçlarımıza sabır gösteren, büyüdükçe değişen problemlerimizde de tüm kalbiyle yanımızda olan öğretmenlerimiz, hediyelerin de en güzellerine layıklar aslında. Bugün yazıyorsak, okuyorsak onların emeği ve özverisi sayesinde gerçekleşti. İşyerlerimizde oturduğumuz koltukları dahi aslında ilkokul sıralarından beri süregelen öğretmenlerimizin çabalarına borçluyuz.

 

Peki, bu özel günde öğretmenimizi nasıl sevindirebiliriz?

 
Eğer mezunsanız, okul ile ilişiğiniz kesilmişse bile ve öğretmenlere hediye arayışındaysanız, ona güzel bir buket çiçek hediye edebilirsiniz.

Ellerinizde taze kır çiçekleri ile öğretmeninizin kapısını çalmak ona unutulmaz bir mutluluk yaşatacaktır. Geçmişe dönün, öğretmeninizin çantasını taşımak, beslenme çantanızdan ikram ettiğiniz bir yiyeceğin onun tarafından yendiğini görmek sizi ne kadar mutlu ederdi değil mi? E o zaman şık bir çanta ile de gönlünü kazanabilirsiniz.

Hala öğrenciyseniz, kendi emeğiniz bir resim, ya da el becerinizi gösterdiğiniz el yapımı bir hediye de onu mutlu etmeye yetecektir. Belki bu özel günün anısına ona günün anlamını anlatan tatlı bir şiir bile yazabilirsiniz. Bir ömür saklamaya değer harika bir hediye olacaktır.

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "ATM’den Döviz Çekmek Artık Mümkün" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?