Enes İLHAN\ Nihayet Sınavlar ve Okulum Bitti

Günlük 6 yorum 2.744 4 Haziran 2012

Aslında bitmedi. Ama siz bitti diye diye bilin. Çünkü hesapta olmayan şeyler oldu. Evet artık sınav da bitti okul da bitti, herşey bitti. Ve aynı zaman da sözün bittiği yerdeyim. Yoğunluklar, telaşlar, iyisiyle-kötüsüyle 2 yıllık bir maratonun  sonuna gelmiş bulunaktayım arkadaşlar. Bundan sonra ne yapacağım konusunda kafam epey bir karışık olsa da durumumu buraya girmek istedim. Fakat şöyle bir durum var ki 1 tane dersten kalmış bulunmaktayım. Bu dönem oldu bu kaldığım derste. Ve ben bunu hakettiğimi düşünmüyorum. Birçok kalan arkadaşlarımla birlikte bu durumu yaşamak gerçekten üzüntü verici. Tam mezun arafesinde böyle bir durumla karşı karşıya kalmak tarifi olmayan bir olayı Eskort bodrum anlatmak gibi.. Şu an sınavlar bitti ve sonuçlar açıklanmadı. Fakat ne hikmetse o tek dersten kaldığım hoca aynı gün sınavları okuyarak ilklerimize bir ilk daha kattı. Anlayacağınız ortada öylece kaldım. Ben daha stajımı yapmamışken bu bana yapılır mı bee !

Oluyor işte gördüğünüz gibi. Bundan sonra niye kaldım değil de bu dersten nasıl geçeceğimi düşünmeliyim. 11 Haziran ile 15 Haziran arasında 3 ders sınavı yapılacakmış. 3’ten fazla dersi olanlar alamıyor fakat en fazla 3 dersi olanlarda bu haktan yararlanabiliyorlar. Yani son bir şans daha veriyor sayın okulumuz. Bakalım hoca ile  konuşacağız. Bir şeyler yapar da geçirir inşallah. Yoksa tekrar yaz okulu, o sıcaklar, o harcadığımız paralar, 1 ders için yok yok aklıma bile getirmek istemiyorum abi ! Düşündükçe kan beynime sıçrıyor ama içim de içimi yiyor. Ne yapacağımı nasıl edeceğimi bilemiyorum sayın dostlar. Ya inat edip geçirmezse, ya bize kızgınsa (niye kızar onu da anlamış değilim) ya bize dargınsa ? Hoş gerçi bunları dedirtecek kadar samimiyetimiz de yok ama olsun. İnsanın içindeki şeytan kurcalıyor işte.

Bi de salak gibi gidip fotoğraf çektirdim. Sanki herşey bitmiş mezun olacam ya gidip mezun kıyafetleriyle poz verdim. O öne çıkarılmış görsel o çektirdiğim fotoğraf işte. Çektir çektir diye tutturdular bende dayanamadım gittim çektirdim. İnşallah hoca benim aklımdan geçirdiğim bu tilkileri duymazda geçirir yahu. Valla ağlamak istiyorum sayın okur 🙁 O öyle bir hoca değil. O iyi bir hoca. İnanmak istiyorum ama olmuyor. İçim içimi yiyor. Ne olur geçir be hoca ! Yoksa hayallerim suya düşecek. Ha bu arada notlarıma baktım hepsi açıklanmış. 3.11 ortalama tutturmuşum FF ile kaldığım ders dahil olarak. 2.75‘de genel ortalama olmuş.

İnşallah geçerim de bu çarşamba son günü olan DGS‘ye kayıt yaptırabilirim. Gerçi yaptırayım mı yaptırmayayım mı onu da bilmiyorum fakat bir karar vermem lazım. Ben okumaya biraz ara vermek istiyorum ama ya kazanırsam napıcam lann ! Vallaha ağlamak istiyorum. Daha KPSS sınavım da var benim 🙁 Ne yapıcam yahu ? Bana biriniz akıl versin. Durumlar çok karışık. Bu yaz kpss’yemi çalışacağım yoksa dgs’yemi gireceğim ? Yoksa her ikisine de girip kazanamayacak mıyım ? Sus be içimdeki şom ağızlı çocuk ! Allah’ım yardım et. Help meee, help meee. Allah’ım sana yalvarıyorum yarabbi. Sen sonumu ve sonumuzu hayır et. (Aminnnn)

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "İstanbul ve Çanakkale Gezim 🙂" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar ;

Aslı
5 Haziran 2012 - 07:21:06

Enes tek ders sınavına çok takılma.Ama bazen öğrenci ile çift kale maç yaptığını sanan hocalar oluyor.Maalesef

Kpss ve Dgs olayına gelince sakın ara verme.Ara verdikçe bu marotondan koparsın unutma her yıl mezun ve yığılma sayısı artıyor.Biran önce yolunu çiz ve devam et.Benden söylemesi

Haa yarın birgün birde askerlik var onuda göz önüne al.Hayat çok çabuk akıp gidiyor

5 Haziran 2012 - 14:34:18

Zor bir durum olmuş. İyi düşün, iyi olsun! Umarım o dersi de verirsin. Ne yazık ki DGS, KPSS konularında bilgim olmadığı için tavsiye veremeyeceğim. Ama yalnız değilsin, neredeyse mezun olan, mezun olma arifesindeki herkes benzer ikilemleri yaşıyor.

Enes ILHAN
5 Haziran 2012 - 15:02:12

@Aslı
Teşekkür ederim yorumun için. Senden hariç başka birisi de bana aynısını söyledi. Ara verirsen bildiklerini unutursun dedi. Aslında mantıklı ama ya yapamazsam diye kendime sormadan da edemiyorum. Ama deneyeceğim, tekrar teşekkürler.
@GM
İnşallah Gürkan kardeşim. Gerçekten zor bir durumdayım. Ama biliyorum ki sonu hayırlı olacak. Ben yapayım yada yapmayayım, kazanayım yada kaybedeyim sonuçta hayırlısı olacağını umaraktan devam edeceğim. Teşekkür ederim düşüncen için.

7 Haziran 2012 - 14:17:44

çok geçmiş olsun

Can Dirgen
30 Haziran 2012 - 16:22:50

DGS başvurusu yaptın mı Enes?

1 Temmuz 2012 - 16:54:48

@Can Dirgen
Evet can yaptım başvuruyu bakalım ne olacak. Kusura bakma bilgisayarımdan ve internetimden uzak olduğum için telefondan idare etmeye çalışıyorum. Telefondan da ancak bu kadar oluyor.