Enes İLHAN\ Neyi Nasıl Yapacağız ?

Tanıtıcı Yazılar Yorum Yok 1.253 11 Aralık 2012

Alvin Toffler demiş ki: “Geleceğin cahili okuyamayan kişi olmayacaktır, nasıl öğreneceğini bilmeyen kişi olacaktır.” İşte bu sözden yola çıkarak küçük ama kaliteli içerikli bir websitesi oluşturulmuş:

İçerik hangi alanlarda yazılıyor ?

Sitede Aksesuarlar, Bilgisayar, Genel, Giyim, Güzellik, Hayvanlar Alemi, Kuşlar, Müzik, Sağlık, Şifalı Bitkiler, Teknoloji ve Yemek Tarifleri şeklinde kategorilere ayrılmış bir çok yazı var. Örneğin  dolu nasıl oluşur diye merak ediyorsanız yazıyı inceleyebilirsiniz.

Videolu Anlatımlarla Destekli Cevaplar

Sürekli gelişime açık olan internet üzerinden her gün   şeklinde binlerce soru sorulur ve cevaplanmaya çalışılır diye tahmin ediyorum. Bazen bir şeyi merak edersiniz ve aramaya başlarsınız. Çoğu sorunun cevabı forumlarda verilmiştir ancak doğru cevabı bulana kadar bazen 20 sayfa bile taramak zorunda kalabiliyorsunuz. Ancak bu tarz sitelerin artışıyla artık cevaba yönelik siteler oluşturulmuş. Ve hatta videolu anlatım şeklinde bir çok kaynak da var.
http://www.nasil.gen.tr/video/ adresine girerseniz bahsettiğim bu videoları inceleyebilirsiniz. Örneğin hayatımızın herhangi bir döneminde hepimizin merak ettiği  ilgili güzel bir video eklenmiş.

Yemek Tarifleri

Bu kategori her ne kadar bayanlara yönelik olarak düşünülse de aslında öğrencilerin ve erkeklerin de ilgi alanında
için tıklayınız.olduğunu zannetmek akil olsa gerek. Sitede yemek tariflerine de değinilmiş ve örneğinile ilgili uzunca ve hoş bir yazı var. Kalkıp da denemedim yapılışını ama alttaki yorumlara bakılırsa başarılı bir yazı gibi duruyor.

Basit ve Anlaşılır Arayüz

Sitenin en sevdiğim yönlerinden biri ve belki de en sevdiğim özelliği basit bir arayüze sahip olmasıdır. Ancak basitlik kadar gözleri yormayan renklerin kullanılması da benden artı puan olarak haznesine yazılıyor nasilgen’in.

Özet

ABD’li yazar Alvin Toffler’in sözünden yola çıkılarak oluşturulan gün geçtikçe yazılarına yenisini ekliyor. Ve bu da sitenin güncelliğini ayakta tutuyor. Yüzlerce yazı arasından bilgilendirici bir çok done bulabilirsiniz. En güzel yönü ise ücretsiz oluşudur 🙂

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Yeni Nesil Pratik Yemek Tarifleri" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

İlk yorumu sen yapmak istemez misin?