New York’ta Beş Minare

Filmin sinemalara çıkış süresi epey olsada bu filmi sizlere tanıtmak istedim. Mahsun Kırmızıgül bu işleri gerçekten çözmüş ve sinemada çok takdir ettiğim kişilik oluverdi 2 filmde hemde! Yönettiği iki filmide beğeniyle izledikten sonra bu son film gerçekten izlenmeye değer nitelikte. Dediğim gibi Mahsun Kırmızıgül bu işi biliyor ve parayı esirgemiyor. En bütçeli filmleri sürdü piyasaya ve teknolojinin son nimetlerini sundu biz izleyicilere. Fragman gerçekten çok etkileyici ve filmin içinde geçen “Deccal” kod adlı şahıs okuduğum bir kitaptan dolayı beni çok etkilemişti. Neyse bu film ta Kasım 2010’da sinemalarda olacakmış. Bende filmin özetini ve fragmanını koyayım hemen:

Filmin Özeti:

Büyük çaplı terör eylemleriyle benzerleri arasında öne çıkan bir suçluyu yakalamak için yapılan operasyon büyük bir çatışmaya dönüşür. Liderlerini koruma pahasına ortalığı kan gölüne çeviren adamları sayesinde lider son anda kaçarak kurtulur. Bir süre sonra kırmızı bültenle aranan ve ismi fenomene dönüşen Deccal kod adlı suçlunun Amerika’da yakalandığı bilgisi gelir. Onu teslim almak için teşkilatta ilk akla gelen isim Fırat (Mahsun Kırmızıgül) olur. Fırat araştırmalarıyla suçlu Hacı Gümüş’ü (Haluk Bilginer) deşifre eden polistir. İyi derecedeki İngilizcesi ile Acar (Mustafa Sandal), Amerika’da Fırat’a eşlik edecektir. İkili Amerika’ya günlük olarak gidip, suçluyu teslim alıp döneceklerdir. Amerika’ya giderler, suçluyu teslim alırlar ama Hacı Gümüş’ü ellerinden kaçırırlar.Bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir.Türkiye’nin doğusunda bulunan Bitlisli İki kan davalının öyküsü.İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde gerilimin, maceranın, aksiyonun ve gizemin izleyiciyi derinden etkileyeceği bir polisiye olarak anlatılmaktadır.

Fragman:

Bu yazıdan önce yazmış olduğum "Güzel Bir Film İsterim:Adı UMUT Olsun..." başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Herkese Merhabalar, ben Enes İLHAN. Gaziantep'te doğdum, Adana'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü okudum ve 2012'de mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem olarak, { acemiliği Ankara/Mamak'ta , usta birliğini ise Hatay/İskenderun'da } yapıp bitirmiş bulunmaktayım. Şimdi ise hayata atılmanın çabası içerisine girmiş bulunmakta olup iş bulma derdindeyim.

10 yorum

 1. King_Wolf Security Pages   •  

  Fragmanı beğendim inşallah filmde öyledir :))

 2. Enes İLHAN   •  

  Dediğim gibi kardeşim Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği filmler çok güzel oluyor. Bu filminide inşallah sinemada gidip izlemek istiyorum..

 3. SonKralice   •  

  cok merak ediyorum bu filmi 🙂

 4. İlhan Ünal   •  

  Arkadaşlar, Mahsun Kırmızıgül iyi bir senarist, yönetmen ama bu filmini şiddetle kınıyorum. M.Fetullah Gülen beyi terörist gibi göstermesi çok çok yanlış. Bu film insanların beynini gerçek dışı bilgilerle yıkayacak ve çok büyük tepki de alacak!
  Bu blogu kuran değerli kardeşim benimde göbek adım Enes ismim de İlhan. Blogunu yeni gördüm fakat Sitebilgi.net ve Gopof.com u günde 30'dan fazla ziyaret ediyorum, ve seni Türkiyemiz için çok önemli bir değer olarak görüyorum. Ama bu filmi övmeni hiç hoş karşılamadım.
  Ben ne nurcuyum ne oncuyum ne buncuyum. Ben Güzel Türkiyemizde yaşayan bir Türk Vatandaşıyım ve elhamdülillah Müslümanım ve Ülkemiz adına, Müslümanlık adına yapılan her güzelliğin arkasındayım. M.Fetullah Gülen beyin yanlışları vardır beni ilgilendirmez ama yaptığı onca güzel işleri bu Film ile ezmek, Ülkemiz için en büyük hakaretlerden biri olur.
  Mahsun Kırmızıgül'ün böyle bir filmi nasıl yapmaya cüret ettiğini hala anlamakta zorluk çekiyorum. Hayırlı Günler..

 5. Enes İLHAN   •  

  @İlhan Ünal,
  İlhan bey değerli yorumunuzla birlikte yaptığınız eleştiriye saygı duyuyorum. Benim siteme ilk defa rastgelmişsiniz. Bende size tavsiye olarak eğer vaktiniz varsa diğer yazılarımı okumanızı öneririm. Filme gelecek olursak herhangi bir şey söylemek doğru olmayabilir. Bizim izlediğimiz sadece 1 dakika 38 saniyelik bir fragman. Buna göre yorum yapmak ne kadar doğru olur orası tartışılır. Filmi tamamen izledikten sonra haklı da çıkabilirsiniz haksız da çıkabilirsiniz fakat bunları filmi izledikten sonra konuşsak daha iyi olur düşüncesindeyim, belki filmi izledikten sonra benimde düşüncelerim değişebilir ve belki de bu kadar iyimser olmayabilirim ve ayrıca hayırlı günler dilerim…

 6. SonKralice   •  

  Ünal Yuh Abi. Ne Yaptin. Onlar Oyuncu. Herkez Parasinin Pesinde. Sonucta Film Be. Terröriste Olurlar. P*rn*cuda, Din Adamida… Film Sadece Bu Filmmm.

  Herhalde Mahsun Kırmızıgülü Sevmiyorsun. Adami Cizip Karalamisin Resmen.

  Film Ciksin. Sinemaya Ben Seni Götürecegim. Billetinide Ben Alacam Ünalcim 😀

 7. Yücel   •  

  Mahsun'u takdir etmek lazım. Nerden nereye…
  Emekli imam maaşıyla Amerika'da krallar gibi yaşayan zat-ı muhteremin nasıl beyin yıkadığını, güzel dinimizi nasıl sömürü aracı olarak kullandığını çok iyi biliyorum. Allah hepimizi müslüman görünenlerin şerrinden korusun.

 8. torbam.com   •  

  La la Mahsun;
  Eğer yorumlarda denildiği gibi hoca efendiye giydiriyorsan laiklerin bir kısmı filmini seyretmeye geleceklerdir. O kadarcık kişi sana yeter mi bilmem.
  Altı aydan fazla zaman var. Bu film eğer gişe yapmazsa cemaatin gücünü bir kez daha görmüş olacağız. Eşrefpaşalılar ve Vefa filmlerini hatırlatırım.

 9. Ertan Dönmez   •  

  Valla fragman güzelmiş ben bu filmi izlerim kesin 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Sorusu ? * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.